ثبت درخواست تعمیرات

چگونگی تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی بوش

بازدید: 302 بازدید
 • ویدیو آموزش تعویض مخزن نمک در ماشین ظرفشویی بوش

  با سلام خدمت شما عزیزان در این فیلم آموزشی اختصاصی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی، به آموزش عیب یابی و تعمیر ظرفشویی بوش با موضوع “آموزش چگونگی تعویض مخزن نمک در ماشین ظرفشویی بوش” می پردازیم.

  متن خلاصه فیلم آموزش تعویض مخزن نمک در ماشین ظرفشویی بوش

  در این ویدئو قصد داریم به حل یکی از مشکلات نه خیلی رایج  که در ظرفشویی بوش پیش  می آید، بپردازیم، تا شما قادر به رفع این مشکل در صورت حادث شدن بشوید. مسئله ای که در این ویدئو به طرح و رفع ایراد آن می پردازیم، خرابی مخزن نمک ظرفشویی بوش و تعویض آن می باشد. در مواقعی که روی ظروف بعد از پایان شست و شو رسوب هایی مثل شن نشسته می شود یا ظروف بعد از پایان هر شست و شو سفیدک زده شده به نظر می آیند، یا در حین شست و شو آب از کف ماشین ظرفشویی بوش خارج گردد، هر سه مورد فوق وقتی اتفاق بیافتد، شما قطعا باید به شستگی و خرابی مخزن نمک ظرفشویی بوش شک نمائید. مخزن نمک ظرفشویی بوش می تواند دچار ترک خوردگی یا شکستگی شود، که در هر دو حالت راهی جز تعویض مخزن نخواهیم داشت. البته اگر واشر مخزن نمک ظرفشویی بوش خراب شود آن قطعه را تعویض می نمائیم.

  برای شروع کار اول دو شاخه برق ظرفشویی را از پریز خارج مینمائیم. سپس سپس شیر آب ظرفشویی را قطع می نمائیم. سپس سقف دستگاه را باز می نمائیم سپس دیوار های کنار ظرفشویی را باز می کنیم. بعد نوبت به منبع آب ظرفشویی می رسد، که آن را نیز باز کرده، سپس برد دستگاه ظرفشویی را  باز می کنیم و ظرفشویی را بر عکس بر روی پتویی که از قبل پهن کرده ایم قرار داده به طوری که کف دستگاه به سمت بالا باشد. بعد دو عدد پیچ که به کف پلاستیکی ظرفشویی بسته شده است باز می نمائیم. بعد از باز کردن پیچ ها شیلنگ های متصل به منبع آب را خارج می کنیم. بعد زبانه نگه دارنده را بیرون می کشیم. حالا در دو طرف دستگاه قرقره های متصل به آن را داریم که رویشان با محافظ پلاستیکی پوشیده شده است. خار های محافظ را از داخل باز کرده و آن را در می آوریم. بعد از در آوردن محافظ، فنر های در را آزاد می نمائیم، فنر های در به همراه گیره اش را خارج می کنیم، این عمل را در دو طرف ظرفشویی انجام می دهیم. بعد قطعه سفید نگه دارنده قرقره را در می آوریم، بعد از خارج کردن این قسمت ها از ماشین ظرفشویی، یک قطعه پلاستیکی با خارهایی به بدنه متصل است که در دو طرف آن را آزاد کرده و در وسط کف پلاستیکی فلوتر ظرفشویی وجود دارد که آن را با استفاده از پیچ گوشی آزاد می نمائیم. بعد قسمت کف ظرفشویی را جدا می نمائیم، بعد از باز کردن همه قسمت ها که به مخزن جا نمکی دسترسی پیدا کردیم، باید از داخل درب محفظه نمک و واشر آن را باز کنیم تا مخزن نمک را آزاد نمائیم. مرحله بعد سوکیت های مخزن نمک را در می آوریم.

  حالا نوبت در آوردن مخزن نمک می باشد، حالا می توانیم مخزن نمک نو را در سر جای مخزن نمک خراب قرار دهیم، وقتی مطمئن شدیم سر جای خودش قرار گرفته، با یک دست آن را نگه داشته و با دست دیگر از داخل واشر آن را می بندیم، وقتی واشر آن را سفت کردیم، سوکیت های قطعه را به آن وصل می نمائیم .

  در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیر انواع ظرفشویی و مرکز تعمیرات بوش برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات ظرفشویی ما را نیز مشاهده نمایید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش فیلم آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت