فروش قطعات یخچال فریزر ال جی

یخچال فریزر ال ‌جی شما هم خراب شده است؟

فروش قطعات اصلی و با کیفیت انواع یخچال فریزر ال جی توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. یخچال فریزر یکی از مهم‌ترین وسایل آشپزخانه به‌شمار می‌آید. به عبارتی بدون یخچال فریزر فعالیت‌های ساکنان منزل در آشپزخانه مختل می‌شود و خرابی این وسیله می‌تواند تأثیر زیادی روی زندگی روزمره شما بگذارد. عموما در صورت خرابی یخچال فریزرهای مختلف از جمله یخچال‌های برند ال جی به سراغ تعمیر قطعات می‌رویم؛ ولی گاهی هم این قطعات باید تعویض شوند. عیب‌یابی یخچال فریز ال جی نیازمند آشنایی با کارایی قطعات آن است. در این مطلب قطعات مختلف یخچال فریزر ال جی را معرفی می‌کنیم و با علت خرابی آن‌ها آشنا خواهید شد. همچنین با خدمات فروش قطعات یخچال فریزر ال جی نیز آشنا می‌شوید.

معرفی قطعات یخچال فریزر ال جی

عموما قطعات یخچال به دو قسمت داخلی و بیرونی تقسیم می‌شود. عملکرد این قطعات برای پیش‌بردن مکانیزم اصلی یعنی خنک کردن یخچال است. قطعات بیرونی نیز در کنار کمک به حفظ عملکرد سرمایشی یخچال برای زیباتر کردن یخچال کاربرد دارند.

موتور یا کمپرسور یخچال ال جی

موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال به عبارتی مهم‌ترین قطعه یخچال محسوب می‌شود. به علت مهم بودن این قطعه از قیمت زیادی نیز برخوردار است. معمولا محل قرارگیری این قطعه در پشت یخچال و قسمت پایینی آن می‌باشد. موتور یخچال مایع مبرد را از اواپراتور گرفته و با فشار و درجه حرارت بالا آزاد می‌کند. از قطعاتی مانند میل‌لنگ، سوپاپ، موتور آسنکرون و پیستون تشکیل شده است. موتور یخچال فریزر ال جی انواع مختلفی دارد که می‌توان به چند نوع از آن اشاره کرد:

  • موتور پیستونی
  • موتور دورانی
  • موتور مارپیچی
  • موتور اینورتر

عیب اصلی در رابطه با کمپرسورهای یخچال نداشتن قابلیت تعمیر است. با توجه به هزینه بالای تعمیر یخچال برای این مشکل و نداشتن عملکرد مناسب بعد از تعمیرات، توصیه می‌شود در صورت خرابی کمپرسور، کمپرسور جدید تهیه کنید. اگر کمپرسور یخچال شما دچار خرابی شد به سایت ما به عنوان مرکر فروش قطعات یخچال فریزر ال جی مراجعه کرده تا این قطعه مهم را برای شما تأمین کنیم.

لوله‌های حاوی گاز مبرد

احتمالا در پشت تمامی یخچال‌هایی که دیده‌اید، تعداد زیادی لوله وجود داشته است. یخچال فریزرهای ال جی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این لوله‌ها حاوی گاز مبرد هستند و در تمامی قسمت پشتی یخچال پخش شده‌ و گرما را از ماده خنک‌کننده جذب می‌کنند و آن را به واسطه کندانسوراز یخچال خارج می‌کنند.

گاز مبرد یخچال

یکی از مهم‌ترین قطعات یخچال گاز مبرد آن است. در یخچال فریزر ال جی گاز با استفاده از کندانسور به مایع تبدیل شده و در داخل فضای یخچال سرما ایجاد می‌کند. سپس در چرخه تبرید دوباره به گاز تبدیل شده و این فرآیند به طور منظم برای سرمایش یخچال تکرار می‌شود. عموما گاز یخچال بعد از چند سال استفاده نیاز به شارژ مجدد پیدا می‌کند. همچنین در صورت استفاده نکردن طولانی مدت از یخچال، گاز آن نیاز به شارژ مجدد دارد.

کندانسور یخچال فریزر ال جی

یکی دیگر از قطعات مهم و با اهمیت یخچال فریزر ال جی کندانسور آن است. مایع خنک‌کننده از کمپرسور وارد کندانسور که یک لوله مسی در قسمت پشتی یخچال است می‌شود، تولید سرما کرده و گرما از دست می‌دهد. در اینجا کندانسور به عنوان یک واسطه عمل می‌کند.

 یکی از کاربردهای اصلی کندانسور تبدیل گاز مبرد به مایع است. کندانسور در اصل عمل چگالش گاز مبرد را به‌عهده دارد. در صورتی که یخچال شما خنک نمی‌شود ایراد می‌تواند از گاز یا کندانسور یخچال شما باشد. در صورت خرابی کندانسور می‌توانید به سایت ما که مرجع فروش قطعات یخچال فریزر ال جی است مراجعه کرده و قطعه مورد نظر خود را سفارش دهید.

لوله مویین یا شیر انسباط

لوله مویین یا شیر انسباط

لوله مویین بین کندانسور و اواپراتور قرار می‌گیرد. از جنس مس است و ظاهر آن شبیه به یک فنر است. دارای قطر بسیار کمی است و علت آن کاهش دادن دمای مبرد است. عملکرد آن به این شکل است گاز مبرد از طرف کندانسور با فشار زیاد به سمت اواپراتور حرکت می‌کند.

به علت قطر کم آن گاز مبرد پس از عبور از آن به حالت گاز-مایع تبدیل می‌شود و فشار آن نیز کاهش می‌یابد. در انتها مبرد به اواپراتور فرستاده می‌شود و بعد از انجام فرآیند خنک‌سازی به داخل کابین یخچال تزریق می‌شود.

اواپراتور یا تبخیر‌کننده یخچال

از اصلی‌ترین بخش‌های یخچال و مرحله آخر فرآیند سرماسازی است. از لوله‌های شبکه‌شبکه تشکیل شده است و در سرتاسر فضای داخلی یخچال و فریزر ال جی پخش شده است. در تبخیرکننده مایع مبرد گرمای محیط داخل یخچال را گرفته و یخچال را خنک می‌کند. در بعضی یخچال‌ها فن داخلی به خنک‌سازی محیط درون یخچال کمک می‌شود. به علت امکان یخ‌زدن یا رسوب لوله‌ها و در نتیجه فشار به اواپراتور، این قطعه ممکن است نیاز به تعویض پیدا کند.

خرابی ترموستات و خرید آن از مراکز فروش قطعات یخچال فریزر ال جی

خرابی ترموستات و خرید آن از مراکز فروش قطعات یخچال فریزر ال جی

می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین قطعات یخچال ترموستات یا دستگاه کنترل دما آن است. به همین دلیل خرید ترموستات یکی از موارد پرشمار مراجعه مشتریان به مراکز فروش قطعات یخچال فریزر ال جی است. در یخچال فریزرهای ال جی ترموستات وظیفه کنترل دمای داخل یخچال را به عهده دارد. سنسور ترموستات به اواپراتور متصل است تا با رسیدن به دمای تنظیم شده توسط شما، منبع برق از کمپرسور را قطع کند. زمانی که دما افزایش پیدا می‌کند نیز ترموستات با وصل جریان برق به کمپرسور دمای داخلی یخچال را کاهش می‌دهد.

ترموستات یکی از مهم‌ترین قطعات یخچال است و در صورت خرابی آن یخچال شما دچار مشکلات متعددی می‌شود. خنک نشدن یخچال و یا یخ‌زدن محتویات داخل یخچال می‌تواند ناشی از خرابی ترموستات باشد پس برای خرید ترموستات مناسب یخچال فریزر ال جی خود می‌توانید به سایت ما که مرجع اصلی فروش قطعات یخچال فریزر ال جی مراجعه کنید تا ما این قطعه مهم را با بهترین کیفیت به دست شما برسانیم.

رله ‌استارت یخچال فریزر ال جی

یکی دیگر از اجزای مهم یخچال فریزر ال جی رله ‌استارت آن است. یخچال فقط بعد از اعلام افزایش دما توسط کمپرسور شروع به خنک‌سازی یخچال می‌کند. در این هنگام بعد از اعلام افزایش دما توسط ترموستات اجزای اصلی یخچال توسط فرمان رله ‌استارت شروع به کار می‌کنند. یعنی رله استارت بعد از اعلام تغییر دما توسط ترموستات به بقیه اجزای یخچال فرمان خنک‌سازی می‌دهد. به علت پرکار بودن این قطعه و تعداد بالای روشن و خاموش شدن موتور یخچال رله‌استارت ممکن است دچار فرسودگی شود و نیاز به تعویض پیدا کند.

فیلتر خشک‌کن یخچال

از قطعات مهم یخچال فریزرهای ال جی می‌توان به فیلتر درایر یا فیلتر خشک‌کن اشاره کرد. این فیلتر وظیفه از بین‌بردن ذرات آلوده و کثیفی را در درون یخچال برعهده دارد. از دیگر کابردهای این فیلتر که از اسم آن نیز پیدا است می‌توان به از بین‌بردن رطوبت نیز اشاره کرد. رطوبت داخل لوله‌های یخچال می‌تواند باعث یخ‌زدگی آن‌ها شود. همچنین رطوبت در سیستم خنک‌کنندگی یخچال فریزر می‌تواند باعث ایجاد اسید و لجن در آن شود.

جستجو به دنبال رله اورلود در مراکز فروش قطعات یخچال فریزر ال جی

جستجو به دنبال رله اورلود در مراکز فروش قطعات یخچال فریزر ال جی

با توجه به گرانی کمپرسور و بقیه اجزای داخلی یخچال، سازندگان قطعه‌ای را در داخل آن قرار می‌دهند  که از فشار زیاد به کمپرسور و بقیه قطعات جلوگیری می‌کند. رله اورلورد وظیفه جلوگیری از فشار بیش‌از‌حد به موتور و یا جلوگیری از آسیب به آن توسط نوسان برق را دارد.

 همچنین باید اشاره کرد در صورت خرابی ترموستات و قطع نشدن جریان برق و یک سره کارکردن موتور، در صورت نبود این قطعه آسیب جدی به کمپرسور یخچال می‌رسد. پس با مراجعه به سایت ما که یک مرجع در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر ال جی است، نسبت به سفارش این قطعه مهم اقدام نمایید.

برد یخچال فریزر

با توجه به دیجیتال شدن یخچال‌های امروزی و کامپیوتری شدن سیستم‌های آن، برد یکی از مهم‌ترین اجزای یچال فریزر ال جی است. برد وظیفه کنترل تمامی سنسورها و قسمت‌های دیجیتال یخچال را برعهده دارد. دمای تنظیم شده توسط شما به برد منتقل می‌شود و برد نیز آن را به سنسور‌های ترموستات منتقل می‌کند.

 عموما به خاطر نوسانات برق، استفاده زیاد از یخچال  و یا تغییرات زیاد در دما برد یخچال می‌تواند دچار آسیب شود. با توجه به حساسیت و ظرافت این قطعه امکان تعمیر آن پایین است و عموما آن‌را پس از خرابی تعویض می‌کنند.

هیتر المنت را در سایت‌های فروش قطعات یخچال فریزر ال جی بیابید

از معایب یخچال‌های قدیمی می‌توان به برفک بستن فریزر آن‌ها اشاره کرد. این مشکل در یخچال فریزرهای امروزی با قطعه‌ای به نام هیتر المنت رفع شده است. برفک‌زدن یخچال نه‌تنها باعث کثیفی و مشکلات داخل فضای یخچال می‌شود، بلکه باعث اختلال در عملکرد یخچال نیز می‌شود.

 ایجاد برفک روی لوله‌های اواپراتور باعث اختلال در انتقال گرما بین ماده مبرد و هوای داخل یخچال می‌شود. پس در نتیجه برفک بستن می‌تواند باعث خنک نشدن یخچال و از بین رفتن موادغذایی داخل یخچال شود. با توجه به اهمیت این قطعه، در صورتی خراب آن می‌توانید برای تهیه جایگزین آن به سایت ما که مرجع فروش قطعات یخچال فریزر ال جی است مراجعه کنید.

ترمودیسک یخچال فریزر ال جی

ترمودیسک یک ترموستات حرارتی است اما عملکرد آن در راستای روشن و خاموش کردن هیتر المنت می‌باشد. در صورتی که دمای اواپراتور به منفی 5 درجه سانتی‌گراد برسد، جریان برق را به هیتر المنت متصل کرده و دما تا 5 درجه سانتی‌گراد بالا رفته و از برفک زدن یخچال فریزر جلوگیری می‌شود.

 وقتی دما به 5 درجه سانتی‌گراد می‌رسد نیز با قطع جریان برق هیتر المنت از کار می‌افتد. همانطور که اشاره شد قطعاتی که تعداد قطع‌و‌وصل شدن زیادی را در طی پروسه خنک‌سازی یخچال تحمل می‌کنند به علت فرسودگی نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.

فیوز حرارتی یا ترموفیوز

این قطعه نقش رله اورلود را در مورد هیتر المنت ایفا می‌کند. یک قطعه ایمنی است که از بالارفتن بیش‌‌از‌حد دمای هیتر المنت جلوگیری می‌کند. اگر دمای هیتر المنت به هر علتی بیش از حد مجاز بالا رود ترموفیوز با فعال شدن و قطع جریان برق از آسیب رسیدن و یا آتش‌سوزی یخچال جلوگیری می‌کند. عموما ترموستات‌ها چه از نوع عادی و چه از نوع حرارتی به علت پیچیدگی و تغییرات زیاد دمایی، دارای خرابی‌های زیادی هستند و با توجه به این‌که قطعات قابل تعمیری نمی‌باشند نیازمند تعویض هستند.

فن داخلی یخچال فریزر ال جی

فن داخلی یخچال فریزر ال جی

در یخچال‌های قدیمی یکی از مشکلات اصلی یخ‌زدگی و از بین رفتن موادغذایی حساس مانند میوه‌ها و سبزیجات بود. علت این اتفاق یکدست نبودن دما در فضای داخلی یخچال بود. امروزه در یخچال‌ فریزرهای ال جی شرکت سازنده با ایجاد یک فن‌داخلی در نزدیکی اواپراتور فرآیند پخش شدن یکنواخت دما در یخچال را بهبود می‌بخشد.

 اگر فن‌داخلی یخچال شما دچار مشکل شده است با مراجعه به سایت ما که خدمات فروش قطعات یخچال فریزر ال جی را به صورت کامل انجام می‌دهیم، قطعه مورد نظر خود را سفارش داده و از دمای یکنواخت در داخل یخچال خود لذت ببرید.

سنسور یخچال

با توجه به دیجیتال شدن  یخچال‌های امروزی، پروسه تنظیم دمای یخچال یا فریزر توسط ترموستات به صورت دیجیتال صورت می‌گیرد. برای این امر مهم هر قسمت از یخچال نیازمند یک سنسور منحصربه‌فرد است که در محفظه داخلی یخچال سنسور آن تعبیه شده است. این سنسور تغییرات دمای یخچال را به برد دیجیتال اطلاع داده و برد پس از پردازش اطلاعات دستورات لازم را به ترموستات ارسال می‌کند. سنسورهای یخچال یا فریزر به علت تغییر دمای زیاد و همچنین استفاده زیاد یکی از قطعاتی هستند که نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.

سنسور فریزر

سنسور فریزر نیز مانند سنسور یخچال وظیفه ارسال اطلاعات دمایی داخل فریزر را به برد و سپس ترموستات دارد. در صورت خرابی این قطعه، ترموستات از تغییرات دمایی محفظه فریزر با خبر نمی‌شود و با فشار زیاد به موتور یخچال می‌تواند خرابی‌های زیادی را پدید آورد. پس اگر سنسور فریزر یخچال‌ شما خراب است برای سفارش این قطعه به سایت ما که مرجع فروش قطعات یخچال فریزر ال جی در داخل کشور است مراجعه کرده و قطعه مورد نظر خود را سفارش دهید. تا این قطعه را به دست شما برسانیم.

چرایی اهمیت سایت مرجع در فروش قطعات یخچال فریزر ال جی

چرایی اهمیت سایت مرجع در فروش قطعات یخچال فریزر ال جی

یخچال فریزر یکی از گران‌ترین و کاربردی‌ترین لوازم آشپزخانه به‌شمار می‌آید. در صورت خرابی این وسیله با توجه به پیچیدگی عیب‌یابی آن، عموما نیازمند اطلاعات بیشتر در زمینه قطعات داخلی و حیاتی این وسیله هستیم و طولانی شدن دوران خرابی می‌تواند مشکلات بسیاری را برای ما پیش بیاورد. در این مطلب اکثر قطعات بااهمیت یخچال فریزر ال جی را بررسی کردیم و دیدیم چرا برخی از این قطعات نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید قطعات مورد نیاز خود از طریق سایت با ما ارتباط برقرار کنید تا قطعات یخچال فریزر ال جی از هر مدلی که باشد را برای شما تامین کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *