فروش قطعات یخچال ساید بای ساید دوو

فروش قطعات ساید بای ساید دوو با قیمت به صرفه

یخچال فریزر ساید بای ساید دوو یکی از لوازم خانگی مشهور است که در ساختار آن از قطعات و اجزای مختلفی استفاده شده است. این قطعات با قرار گرفتن در کنار هم و داشتن هماهنگی لازم، باعث عملکرد صحیح این دستگاه می‌شوند. اگر نکات کاربردی را در نگهداری از دستگاه ساید بای ساید دوو رعایت کنید، این دستگاه تا مدتی طولانی به خوبی قابل استفاده است. در صورت بروز نقص یا خرابی در قطعات آن باید با مراجعه به یک مرکز فروش قطعات ساید بای ساید دوو نسبت به تامین قطعه مورد نظر اقدام کنید. در این مطلب طرز کارکرد این قطعات و موارد خرابی آن‌ها را بررسی می‌کنیم و راهکاری برای تامین آن‌ها به شما ارائه می‌دهیم.

آشنایی با نحوه کارکرد قطعات ساید بای ساید دوو

آشنایی با نحوه کارکرد قطعات ساید بای ساید دوو

همانطور که می‌دانید، کارکرد صحیح تمامی قطعات یخچال فریزر دوو در کنار یکدیگر، عملکرد نهایی دستگاه یعنی خنک نگه‌داشتن مواد غذایی را تشکیل می‌دهد. در این بخش برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد این قطعات، اطلاعاتی در مورد آن‌ها به شما ارائه خواهیم کرد.

برد الکترونیکی اصلی سایدبای‌ساید دوو

یکی از قطعات اصلی ساید بای ساید دوو مادربرد (Motherboard) یا صفحه الکترونیکی یخچال است که اجزا و قطعات پیچیده‌ای بر روی آن قرار دارند. وظیفه اصلی این قطعه هماهنگی و کنترل دیگر اجزا است. خازن‌ها و قطعات الکترونیکی فراوانی بر روی برد الکترونیک قرار دارند که حساسیت این قطعه را چند برابر کرده‌اند. در صورت بروز هرگونه نقص در این قطعه می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید دوو مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تامین کنیم.

ترموستات ساید بای ساید دوو

وظیفه این قطعه تشخیص دمای فریزر یا یخچال برای کنترل روشن و خاموش کردن کمپرسور و همچنین تطابق دما با دمای انتخاب شده است. با قطع ترموستات کمپرسور نیز خاموش می‌شود. قطع و وصل شدن ترموستات بر اساس انقباض و انبساط گاز درون لوله مویی ترموستات اتفاق می‌افتد. اگر گاز درون این لوله خارج شود (بر اثر شکستن لوله یا اتفاقات دیگر)، دیگر ترموستات عمل نمی‌کند و کلید آن به حالت قطع خواهد بود. اگر ترموستات دستگاه شما دچار مشکل شد، برای تامین آن به سایت ما که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید دوو است، مراجعه کنید تا آن را برای‌تان تامین کنیم.

کمپرسور ساید بای ساید دوو

کمپرسور ساید بای ساید دوو از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده است که هر دو در پوسته‌ای فولادی قرار گرفته‌اند. بخش الکتریکی معمولا از نوع آسنکرون است و وظیفه آن به حرکت آوردن بخش مکانیکی است. بخش مکانیکی دارای سیلندری است که به یک پیستون متصل است و این پیستون توسط هسته موتور به حرکت درمی‌آید. کمپرسور از قطعات اصلی در کارکرد دستگاه است. در صورت خرابی ترموستات می‌توانید برای تعمیر یخچال یا تعویض این قطعه با ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید دوو مراجعه کنید.

اوپراتور ساید بای ساید دوو

گاز خنک‌کننده که از کار کمپرسور حاصل می‌شود در کانال‌های اوپراتور به گردش در می‌آید. این گاز به خاطر خاصیت خنک‌کنندگی خود باعث خنک شدن اوپراتور و در نتیجه خنک شدن یخچال می‌شود. اوپراتور از طرفی به کمپرسور و از طرف دیگر به لوله مویین وصل است. اگر اوپراتور شما دچار نقص شد می‌توانید به سایت ما که نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید دوو است، سری بزنید و تامین قطعه خود را به ما بسپارید.

کندانسور یا رادیاتور خنک کننده سایدبای‌ساید

کمپرسور با کارکرد خود پس از چند دقیقه گرم می‌شود. این قطعه که معمولا در پشت سایدبای‌ساید قرار می‌گیرد، لوله‌های مارپیچی دارد که با هوا در تماس هستند و باعث می‌شوند دمای گاز تحت فشار درون کمپرسور در ارتباط مستقیم با هوا کاهش یابد. کندانسور مانند رادیاتور اتوموبیل، وظیفه خنک‌کردن کمپرسور را دارد. اگر کندانسور دستگاه شما خراب شد، بهتر است به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید دوو سری بزنید و تعمیر یا تعویض قطعه خود را به ما بسپارید.

لوله مویین سایدبای‌ساید دوو

یکی از مهم‌ترین قطعات در سرماسازی یخچال سایدبای‌ساید دوو، لوله مویین است. در این لوله، گاز حاصل از کمپرسور که از مسیر کندانسور و فیلتر گذشته است، پس از افزایش فشار ناگهانی، به مایع تبدیب می‌شود و با ورود به اوپراتور، افزایش حجم زیادی پیدا می‌کند و تبدیل به گاز شده و سرما تولید می‌کند. اگر این قطعه از دستگاه شما دچار هرگونه خرابی شد، به سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید دوو مراجعه کنید تا مشکل شما را حل کنیم.

سوییچ درب سایدبای‌ساید دوو

وظیفه سوییچ درب تشخیص باز و بسته بودن درب دستگاه است. اگر درب باز شود، چراغ روشن شده و برای پیشگیری از خروج هوای سرد برای مدت زمان طولانی، زمان محاسبه و به برد اعلام می‌شود. از علائم خرابی این قطعه کار نکردن موتور فن و در نتیجه کاهش سرمایش دستگاه است. اگر سوییچ درب سایدبای‌ساید دووی شما دچار نقص شد، پیشنهاد ما به شما تامین این قطعه از سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید دوو است.

فیوز حرارتی (Fuse-M) سایدبای‌ساید دوو

فیوز حرارتی به اوپراتور چسبیده است. اگر عملکرد هیتر غیرعادی باشد، باعث می‌شود که دما به بیش از 77 درجه برسد و فیوز، ولتاژ هیتر را قطع می‌کند. این قطعه با قطع ولتاژ تغذیه هیتر، باعث جلوگیری از افزایش دمای غیرعادی و سوختن دستگاه می‌شود. در صورت بروز هرگونه مشکل در این قطعه، می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید تا آن را برای شما تعمیر یا تعویض کنیم.

رله بار زیاد OLP (Overload Protection)

وظیفه رله OLP که روی کمپرسور قرار دارد، محافظت از موتور یخچال است. وقتی دمای زیاد غیرعادی یا جریان بیش از حد تشخیص داده شود، رله OLP دوفلزی منبع تغذیه را متوقف می‌کند. این قطعه از دوفلزی و هیتر تشکیل شده که هردو با جریان زیاد فعال می‌شوند. این قطعه مانند یک محافظ جلوی سوختن دستگاه را می‌گیرد. درصورت خرابی در این قطعه می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید دوو مراجعه کنید تا آن را برای شما تامین کنیم.

موارد رایج خرابی در ساید بای ساید دوو

ممکن است که یخچال فریزر سایدبای‌ساید دووی شما دچار مشکلی شود که تشخیص آن برای شما سخت باشد. در این بخش شما را با مشکلات رایجی که در این دستگاه پیش می‌آیند، آشنا خواهیم کرد تا بتوانید قطعه خراب را بهتر تشخیص دهید.

یخچال خنک نمی‌کند

ممکن است دستگاه شما در قسمت یخچال یا فریزر دچار افت سرما شده و خوب خنک نکند. علت این مشکل می‌تواند وجود برفک در اوپراتور، نشت گاز، خرابی کمپرسور، خرابی فن یا خرابی سنسور باشد. پیشنهاد ما به شما سپردن این مشکل به سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید دوو است.

صدای غیرعادی سایدبای‌ساید دوو

صدای غیرطبیعی ساید بای ساید دوو می‌تواند مربوط به خرابی فن یا کمپرسور یا تراز نبودن دستگاه باشد. اگر با تکان‌دادن بدنه دستگاه این صدا قطع می‌شود، احتمالا دستگاه شما تراز نبوده و لرزش لوله‌های متصل به کمپرسور باعث بروز صدا می‌شوند.

یخچال اتومات کار نمی‌کند

اگر سایدبای‌ساید دووی شما یک‌سره کار می‌ند ممکن است به دلیل نشت گاز باشد که به تبع آن سرمایش دستگاه هم افت خواهد کرد. این مشکل ممکن است از خرابی ترموستات یا سنسورها باشد که در این صورت تمام مواد غذایی داخل یخچال منجمد خواهند شد. شما می‌توانید این نقص فنی را با مشاوران سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید دوو مطرح کنید.

سایدبای‌ساید دوو برفک می‌زند

علت وجود برفک در ساید بای ساید دوو می‌تواند به دلیل خرابی قطعاتی مانند المنت، سنسور، ترمودیسک، ترموفیوز، تایمر دیفراست یا برد الکترونیک این دستگاه باشد. بهتر است این مشکل تخصصی را به سایت ما به عنوان نمایندگی معتبر فروش قطعات ساید بای ساید دوو بسپارید تا به آن رسیدگی کنیم.

فن کندانسور یخچال کار نمی‌کند

اگر فن کندانسور کار نکند، می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی کمپرسور یخچال ساید بای ساید دوو شود. از نشانه‌های خرابی این قطعه صدای غیرطبیعی از پشت دستگاه و داغ شدن بیش از حد کنار درب یخچال است. تعمیر یا تعویض فن کندانسور خود را به سایت ما که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید دوو است، بسپارید.

موتور ساید بای ساید دوو کار نمی‌کند

ممکن است موتور دستگاه شما برای چند ثانیه روشن شده و مجددا قطع شود. در این شرایط احتمالا کمپرسور سایدبای‌ساید شما سوخته است. همچنین ممکن است رله اورلود OLP دستگاه نیز خراب شده باشد. شما می‌توانید این نقص تخصصی دستگاه خود را در سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید دوو مطرح کنید تا بهترین راهنمایی را دریافت کنید.

قطعات اصل ساید بای ساید دوو را از ما بخواهید

قطعات اصل ساید بای ساید دوو را از ما بخواهید

همانطور که می‌دانید، ساید بای ساید دوو از قطعات تخصصی بسیاری تشکیل شده است که بروز مشکل در هریک از آن‌ها می‌تواند عملکرد نهایی دستگاه را دچار مشکل کند. در وهله اول، آشنایی با این قطعات اهمیت بالایی دارد و همچنین، بهتر است بدانید مشکلات رایج این دستگاه مربوط به کدام قطعات هستند. در این مطلب با بررسی موارد ذکر شده، به این نتیجه رسیدیم که بهترین کار در حین خرابی قطعات دستگاه، مراجعه به سایت شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان به عنوان نمایندگی معتبر و مطمئن فروش قطعات ساید بای ساید دوو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *