فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک

چرا آشنایی با قطعات یدکی یخچال فریزر آرچلیک ضرورت دارد؟

در زمان قدیم که یخچال‌های برقی وجود نداشت، افراد برای نگهداری از موادغذایی فاسدشدنی کار بسیار سختی داشتند و در نتیجه اولین وسیله برقی مدرنی که وارد آشپزخانه‌ها شد، یخچال فریزر بود. یخچال فریزرهای قدیمی از قطعات بسیار کمی برخوردار بودند و در صورت خرابی به‌راحتی تعمیر می‌شدند. امروزه یخچال‌های تولیدی توسط سازندگان دارای قطعات بسیار زیادی مانند برد الکترونیکی، سنسور یخچال، المنت و موتور هستند. در این مطلب که توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تهیه شده است با انواع قطعات یخچال فریزر آرچلیک و علت خرابی هریک از آن‌ها آشنا می‌شویم. همچنین به شما یک سایت معتبر در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک را معرفی می‌کنیم.

دسته‌بندی قطعات یخچال فریزر آرچلیک

قطعات در یخچال فریزر آرچلیک به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. یخچال فریزرها برای کارایی مناسب نیازمند عملکرد مناسب قطعات داخلی و خارجی خود هستند. قطعات داخلی یخچال شامل موتور، کندانسور، ترموستات و المنت است. از قطعات خارجی یخچال نیز می‌توان به درب و نمایشگر آن اشاره کرد.

قلب تپنده یا موتور یخچال فریزر

قلب تپنده یا موتور یخچال فریزر

قلب تپنده تمامی یخچال فریزرها، موتور یا کمپرسور آن‌ها است. کمپرسور یخچال در قسمت پایینی پشت آن قرار دارد و به علت اهمیت بالا در فرایند ایجاد سرما به آن قلب تپنده یخچال فریزر می‌گوییم. کمپرسور یخچال گار مبرد یا همان گاز یخچال را از اواپراتور گرفته و با فشار و درجه حرارت زیاد آزاد می‌کند.

مشکل بزرگی که در صورت خرابی این قطعه می‌تواند برای افراد به‌وجود آید؛ این است که این قطعه گران‌قیمت را نمی‌توان تعمیر کرد و حتما باید در صورت خرابی آن را تعویض کرد. در صورت خرابی موتور یخچال فریزر آرچلیک، ‌می‌توانید با مراجعه به سایت ما که یک مرجع معتبر در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک است این قطعه را سفارش دهید. کمپرسور یخچال فریزر آرچلیک از قطعات مختلفی تشکیل شده که شامل قسمت‌های زیر است:

  • میل لنگ
  • پیستون
  • موتور آسنکرون
  • سوپاپ

گاز مبرد یخچال فریزر

یخچال‌ها برای سردشدن نیازمند چرخش یک مایع خنک‌کننده در درون سیستم خود هستند. گاز مبرد در هنگام ورود به کندانسور به مایع تبدیل شده و یخچال را خنک می‌کند. در ادامه مایع مبرد به گاز تبدیل شده و فرایند خنک‌سازی یخچال با تکرار این چرخه صورت می‌گیرد. گاز یخچال فریزر را نمی‌توان یک قطعه به‌شمار آورد اما در بسیاری از یخچال‌ها بعد از چندین سال استفاده، گاز مبرد نیاز به شارژ پیدا می‌کند. همچنین در صورتی که چند سال متوالی از یخچال خود استفاده نکنید، گاز درون آن باید شارژ شود.

شیر انبساط یخچال فریزر آرچلیک

شیر انبساط یک قطعه واسطه است که بین کندانسور و اواپراتور قرار می‌گیرد تا با قطر کم خود و عبور گاز مبرد از آن به حالت گاز-مایع تبدیل شود و فشار آن کاهش یابد. بعد از این اتفاق دمای گاز مبرد کاهش پیدا می‌کند. به علت ظرافت و قطر کم ممکن است بعد از چند سال استفاده از یخچال، شیر انبساط آن نیاز به تعویض پیدا کند. در صورت خرابی این قطعه مهم در یخچال فریزر آرچلیک شما می‌توانید با کارشناسان سایت ما برای تهیه این قطعه در تماس باشید.

اواپراتور؛ از قطعات پرتقاضا در فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک

اواپراتور؛ از قطعات پرتقاضا در فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک

اواپراتور بعد از کمپرسور، مهم‌ترین قطعه داخلی یخچال است. مایع مبرد از کمپرسور وارد اواپراتور شده و گرما از دست می‌دهد. اواپراتور یک لوله مسی است که در پشت و قسمت پایینی یخچال قرار دارد. کارکرد اصلی اواپراتور انجام فرایند چگالش است و در یخچال گاز مبرد را به مایع تبدیل می‌کند.

یکی از دلایل خنک‌نشدن یخچال شما می‌تواند خرابی اواپراتور آن باشد که به علت فرسودگی دچار مشکل شده است. عموما قطعات اصلی مانند موتور و اواپراتور به علت هزینه بالای تعمیر و کاهش کارایی پس از تعمیرات یخچال، ارزش تعمیر را نداشته و باید آن‌ها را تعویض کرد.

کندانسور؛ رگ‌‌های یخچال فریزر شما

اگر به پشت یخچال فریزر آرچلیک خود نگاه بیاندازید با یک سری لوله نازک مشی روبرو می‌شوید که در تمام پشت یخچال پراکنده‌ هستند. کندانسور نقش بسیار مهمی در فرایند خنک‌سازی یخچال ایفا می‌کند. در کندانسور مایع مبرد گرما را از داخل یخچال گرفته و باعث می‌شود تا دمای دخلی یخچال کاهش یابد.

کندانسور می‌تواند به علت رسوب یا یخ‌زدگی دچار خرابی شود. در صورت خرابی این قطعه از یخچال فریزر، یخچال شما خنک نشده و فرایند سرماسازی در یخچال انجام نمی‌شود. برای تهیه این قطعه از یخچال فریزر آرچیلک می‌توانید به سایت ما که مرجعی معتبر و باسابقه در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر آرچیلک است مراجعه کنید.

ترموستات یخچال فریزر

موتور یخچال با توجه به دمای تنظیم شده توسط شما، یخچال را خنک می‌کند . این کار تا زمانی که یخچال به دمای موردنظر برسد ادامه خواهد داشت و دقیقا بعد از رسیدن به آن دما، برق موتور قطع می‌شود. ترموستات وظیفه روشن و خاموش کردن موتور را دارد.

 این قطعه با دریافت اطلاعات از سنسور داخل یخچال نسبت به قطع و وصل جریان برق ورودی به موتور اقدام می‌کند. زمانی که دما به مقدار موردنظر برسد، ترموستات با قطع جریان برق باعث می‌شود که موتور بیشتر از حد مجاز کارنکند. وقتی که دما افزایش پیدا کند نیز ترموستات جریان برق ورودی به موتور را وصل می‌کند. این قطعه به علت کارکرد زیاد می‌تواند بعد از مدتی خراب شود که شما باید آن را تعویض کنید. باید توجه داشته باشید که ترموستات یکی از مهم‌ترین قطعات یخچال فریزر آرچلیک است و در صورت خرابی آن، موتور و حتی بقیه قطعات مهم یخچال می‌توانند دچار سوختگی شوند.

خرید رله‌استارت از مراکز فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک

خرید رله‌استارت از مراکز فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک

قطع و وصل جریان برق ورودی به موتور یخچال به‌صورت مستقیم توسط ترموستات صورت نمی‌گیرد و دستور وصل شدن برق توسط رله‌استارت یخچال فریزر صادر می‌شود. برد الکترونیکی یخچال دستور وصل جریان برق را به رله‌استارت داده و این قطعه به تمامی قطعات اجازه فعالیت دوباره را می‌دهد. اگر کمپرسور یخچال شما کار نمی‌کند با توجه به درصد پایین خرابی کمپرسور در یخچال‌های نو، احتمالا رله‌استارت یخچال شما به علت خرابی دیگر کار نمی‌کند. در صورت خرابی این قطعه می‌توانید به سایت ما که در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر آرچیلک فعالیت می‌کند سر بزنید.

فیلتر درایر یخچال فریزر

رطوبت داخل محفظه یخچال می‌تواند باعث ایجاد میکروب و باکتری درون مواد غذایی شود. به همین علت تولیدکنندگان یخچال با تعبیه یک فیلتر خشک‌کن یا درایر داخل یخچال از ایجاد رطوبت زیاد در داخل یخچال جلوگیری می‌کنند.

رله‌اورلود در یخچال فریزر آرچلیک

فرض کنید ترموستات یخچال شما خراب شده است و یا به علت گرمای هوا فشار زیادی به آن وارد شده، در این زمان ممکن است کمپرسور خراب شود. به همین علت سازندگان یک قطعه به‌نام رله‌اورلود را در داخل یخچال تعبیه کرده‌اند تا در صورت فشار بیش از اندازه به یخچال فریزر آرچیلک نسبت به قطع جریان برق ورودی به موتور اقدام کند. نوسان برق و فرسودگی می‌تواند از دلایل خرابی این قطعه باشد.

برد الکترونیکی یخچال آرچلیک

برد الکترونیکی یخچال آرچلیک

مهم‌ترین قطعه یخچال‌های امروزی برد الکترونیکی آن‌ها است؛ چرا که در صورت خرابی آن هیچ‌کدام از قطعات یخچال کار نمی‌کنند. اطلاعات تمام سنسورها و قطعات برقی داخل یخچال به برد منتقل می‌شود و برد نسبت دستورات لازم بعدی را با این قطعات می‌فرستد. برد الکترونیکی یخچال فریزر آرچیلک می‌تواند به علت نوسان برق دچار سوختگی شود. در صورت خرابی این قطعه مهم می‌توانید آن را از سایت ما که مرجع معتبری در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر آرچیلک است تهیه کنید.

المنت یا هیتر برقی یخچال فریزر

سازندگان یخچال برای جلوگیری از برفک‌ بستن فریزر یخچال‌های مدرن، قطعه‌ای به‌نام المنت را در یخچال استفاده می‌کنند. المنت یا هیتر بعد از دریافت اطلاعات از سنسور فریزر فعال شده و برفک‌های داخل فریزر را از بین می‌برد. برفک‌ها در فریزر می‌شوند تا علاوه‌بر اختلال در عملکرد مناسب یخچال، عملکرد موتور نیز دچار اختلال شود. به علت اتصال جریان برق و فعالیت زیاد ممکن است بعد از مدتی این قطعه نیز دچار مشکل و قطعی شود.

ترمودیسک یخچال فریزر

ترمودیسک در واقع یک ترموستات حرارتی است که مستقیما در قطع و وصل جریان برق المنت کاربرد دارد. این قطعه با بررسی دمای اواپراتور نسبت به فعال شدن اواپراتور اقدام می‌کند. بازه دمایی فعالیت ترمودیسک منفی و مثبت پنج درجه سانتی‌گراد است. در مثبت پنج درجه سانتی‌گراد المنت را غیرفعال و در منفی پنج درجه سانتی‌گراد فعال می‌کند.

فن داخلی یخچال؛ عامل یک‌دستی دمای یخچال

فن داخلی یخچال؛ عامل یک‌دستی دمای یخچال

احتمالا شما هم در هنگام قرار دادن میوه و سبزیجات به این نکته دقت کرده‌اید که افراد این مواد غذایی را در قسمت عقبی یخچال قرار نمی‌دهند. تفاوت دما در داخل فضای یخچال یکی از مشکلات اساسی یخچال فریزرهای قدیمی بود که در انواع جدید این محصول توسط سازندگان یخچال رفع شد. در یخچال‌های جدید با تعبیه یک فن در داخل یخچال و فعالیت و پخش یک‌دست دما این مشکل رفع شد. در صورت خرابی این قطعه مهم از یخچال فریزر آرچلیک شما، می‌توانید آن را از سایت ما که مرجعی معتبر در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک است تهیه کنید.

اهمیت یک مرجع معتبر در در فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک

قطعات یخچال فریزر آرچیلک می‌توانند به دلایل زیادی مانند نوسان برق، فرسودگی و یا استفاده نادرست دچار خرابی شوند. بنابراین ممکن است شما به خرید این قطعات نیاز پیدا کنید. مهم‌ترین نکته در زمینه خرید قطعات جدید برای یخچال فریزر، تهیه قطعات اصل و باکیفیت است.

در این مطلب با انواع قطعات یخچال فریزر آرچیلک و علت خرابی آن‌ها آشنا شدیم. سایت ما با ارائه قطعات باکیفیت و اصل، مرجعی معتبر در زمینه فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک به‌شمار می‌آید. در صورت نیاز می‌توانیم تمام قطعات یخچال فریزر آرچلیک را برای شما فراهم کنیم.

8 پاسخ به “فروش قطعات یخچال فریزر آرچلیک”

  1. سلام دمپر ساید ارچلیک مدل SBSA2620Sدارید لطفا،،، ممنون میشم جواب دهید

  2. سلام, یه مشکل اساسی در فریزر آرچلیک داریم که المنتش رو سه بار نمایندگی عوض کرد و درست نشد, در عرض یه ماه کلا یخ میزنه و خطای شماره 4 میده, دیگه گذاشتیمش کنار
    الان پیج شما رو دیدم اون قطعه ای که عملکرد المنت رو کنترل میکنه چیه من بخرم اونو خودم عوض کنم والله خسته شدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *