ثبت درخواست تعمیرات

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی بوش

بازدید: 293 بازدید
 • فیلم علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی بوش و آموزش رفع ایراد – بخش اول

  با سلام خدمت شما کاربران وب سایت dibaposhtiban.ir در این فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تعمیرگاه انواع ظرفشویی و مرکز تعمیرات بوش ما به آموزش عیب یابی و تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش با موضوع بررسی علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی بوش و آموزش رفع ایراد می پردازیم.

  فیلم علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی بوش و آموزش عیب یابی و تعمیر – بخش دوم

  متن خلاصه ویدیو علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی بوش و آموزش تعمیر آن – بخش اول

  در این ویدئو قصد داریم به حل یکی از مشکلات رایج در ظرفشویی بوش بپردازیم تا اینکه خودتان بتوانید به رفع این مشکل بپردازید. دو شاخه دستگاه را به برق می زنیم ولی ظرفشویی مان روشن نمی شود، ما در این ویدئو به علل و طریقه رفع آن می پردازیم.

   اول از همه ما باید مطمئن شویم برق به دستگاه می رسد یا خیر، پس اول پریز برق مان را چک باید بکنیم ببینیم آیا برق دارد یا خیر. با مولتی متر این کار را انجام می دهیم باید حدود ۲۲۰ ولت در پریز ولتاژ باشد، اگر در پریز ۲۲۰ ولت برق وجود داشت باید به دو شاخه ظرفشویی نگاه کنیم آیا سالم است یا دچار مشکل شده و سیاه شده. بعد از اینکه دوشاخه ظرفشویی را چک کردیم و مطمئن شدیم که سالم است به سراغ ظرفشویی­مان می رویم دستگاه را به برق وصل می کنیم.

  ورودی دوشاخه به ظرفشویی را چک می کنیم می بینیم برق تا دستگاه می آید باز هم دستگاه روشن نشد، مشکل دیگر از دستگاه هست که می‌تواند این مشکل از فیلتر ورودی برق یا برد یا کلید های روشن و خاموش یا اگر پنل تاچ (لمسی) باشد می‌تواند از پنل لمسی باشد، که یکی یکی مورد بررسی قرار می دهیم. خیلی از دستگاه ها دارای فیلتر ورودی هستند که وظیفه این فیلتر ورودی گرفتن نویز می باشد باید مطمئن بشویم برق خروجی فیلتر ورودی ۲۲۰ ولت می باشد برای این کار باید دستگاه را باز نمایید.

   اول باید سقف ظرفشویی مان را باز کنیم بعد سراغ درب کناری می رویم، البته دستگاه را اول از برق می کشیم. باید دقت کنیم دستگاه ما اتصالات آن به وسیله خار و پیچ است، مواظب باشیم خار ها آسیب نبینند. از آچار ستاره‌ای برای باز کردن پیچ ظرفشویی بوش استفاده می کنیم، در ظرفشویی ال جی و سامسونگ پیچ ها چهارسو هستند. درب های کناری را نیز باز کرده و پوشش صداگیر را بالا زده و برد ورودی را می بینیم. حتماً در این مدل باید پریز برقش را جدا کنیم چون به برد وصل است و فشار زیادی بدون جدا کردن برق ورودی باعث آسیب به برد ظرفشویی مان می‌گردد.

  متن خلاصه ویدیو علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی بوش و آموزش تعمیر آن – بخش دوم

  در ویدیو دوم قصد داریم به حل یکی از مشکلات رایج و جدی در ظرفشویی بوش بپردازیم تا اینکه خودتان بتوانید به رفع این مشکل بپردازید. اکنون قسمت دوم یا به عبارتی ادامه دلایل روشن نشدن ظرفشویی بوش را خدمتتان مطرح نموده و به شما آموزش خواهیم داد با این مشکل چگونه برخورد نموده و آن را رفع نمایید. ما در قسمت اول تا اینجا توضیح دادیم که تا برد باید برق باشد بعد پریز ورودی برق برد را خارج کرده خار برد را آزاد کرده، البته قبل از آن نگاه می کنیم سوکت های برق ورودی و خروجی سرجایشان بر روی برد قرار داشته و اتصالات شل نباشند. بعد برد را از جایش در می آوریم، اول قاب بالایش را در می آوریم بعد  سوکت ها را در می آوریم، برقی که به هیتر پمپ و پمپ تخلیه می رود را جدا می نماییم. اگر قسمتهای قبلی درست باشه این قطعه را باید به قسمت الکترونیک شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان بسپاریم تا چک نمایند اگر مشکل داشت که تعمیرش می کنند و سر جایش قرار داده و استارت می کنیم و ظرفشویی مان روشن می شود .

  بعضی اوقات برد ظرفشویی مان سالم است حالا باید به برد پاور مشکوک شویم، چون این کلید قطعه مصرفی است و خراب می شود و برق را عبور نمی دهد. برای رسیدن به کلید روشن و خاموش باید جلوی ظرفشویی را باز کنیم تا به کلید روشن خاموش یا پاور دسترسی پیدا کنیم .

  بعد از باز کردن پنل جلو را می توانیم چک کنیم آیا خال زده یا خیر سوکت اتصال دارد یا خیر، اگر هر کدام از این وسایل مشکل داشت آن را تعمیر یا تعویض کرده تا کلید روشن و خاموش مشکل نداشته باشد، حال اگر همه این قسمت ها را چک کرده و یا درست کرده باشیم اما اگر باز هم دستگاه روشن نشد آن وقت فقط باید به دیسپلی دستگاه ظرفشویی مان مشکوک شویم که آن هم را با باز کردن خار ها می‌توانیم درآورده و به واحد الکترونیک شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان بسپاریم تا چک شود و در صورت ایراد تعمیر گردد.

  در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات ظرفشویی ما را نیز مشاهده نمایید. و همچنین نظرات خود را با ما به اشتراک بذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش فیلم آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت