ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

بازدید: 316 بازدید
ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی
 • ما در این مقاله از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با علت ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی صحبت کنیم و معنا و مفهوم این ارور، نحوه ی رفع آن و جلوگیری از بروز مجدد این ارور را به زبان ساده و قابل فهم بیان کنیم. بنابراین در صورتی که بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی خود، با این ارور مواجه شدید، بعنوان تعمیرگاه ال جی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

  علت ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

  علت ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی، تخلیه نشدن آب کثیف دستگاه می باشد. یا به بیانی دیگر، این ارور در یک کلام به معنای مشکلات مربوط به تخلیه آب می باشد. همچنین کد خطای OE بیان می کند که آب، بر اساس آن چیزی که برای ماشین ظرفشویی ال جی طراحی شده، از دستگاه خارج نمی شود. این ارور یکی از رایج ترین ارور های موجود در ماشین ظرفشویی ال جی می باشد. این مشکل اغلب بخاطر گرفتگی لوله تخلیه توسط مواد غذایی و یا مشکلات مربوط به نصب دستگاه اتفاق می افتد.

  نشانه های دستگاه هنگام به وجود آمدن ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی کدامند ؟

  هنگامی که این ارور به وجود می آید، آب، در سینی ماشین ظرفشویی جمع می شود و کار دستگاه پایان نمی یابد.  همچنین در چنین شرایطی صدای تخلیه شدن آب را نمی شنوید. در این صورت شما باید دستگاه را خاموش کنید و یک سری موارد را بررسی کنید تا بفهمید مشکل دقیقا از کجاست و مشکل را بر طرف کنید تا ارور از روی صفحه نمایش پاک شود.

  مواردی که باید هنگام بروز ارور OE بررسی کنید کدامند ؟

  از مهم ترین قسمت هایی که هنگام مشاهده ی این ارور روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی تان باید آن را بررسی کنید، پمپ تخلیه آب دستگاه می باشد. همچنین باید شیلنگ تخلیه را با دقت بررسی کنید و در صورت خمیدگی یا گرفتگی، مشکل را بر طرف کنید تا این ارور رفع گردد. زیرا در صورت گرفتگی شیلنگ تخلیه، دستگاه نمی تواند آب کثیف را تخلیه کند.  

  علت ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • گرفتگی چاه فاضلاب
  • نصب نا درست شیلنگ تخلیه
  • خرابی پمپ تخلیه
  • مشکلات مربوط به شیلنگ تخلیه و فیلتر تخلیه

  علت ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  گرفتگی چاه فاضلاب

  گاهی ممکن است فاضلاب منزل شما گرفته باشد، بنابراین تمام آب فاضلاب را پس می زند، در نتیجه آب کثیف ماشین ظرفشویی نیز از دستگاه تخلیه نمی شود. در این صورت باید مقداری پودر مخصوص به فاضلاب اضافه کنید تا انسداد بر طرف شود یا این که از یک لوله کش کمک بخواهید، لوله کش می تواند انسداد فاضلاب را بر طرف کند و در نتیجه آب کثیف ماشین ظرفشویی به راحتی تخلیه شود. بعد از بر طرف شدن مشکل فاضلاب، حتما شیلنگ تخلیه را نیز تمیز کنید. شما می توانید با استفاده از یک برس و با آب کشی با فشار بالا، شیلنگ تخلیه را تمیز کنید.  

  نصب نا درست شیلنگ تخلیه

  یکی دیگر از علت های ایجاد ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی، می تواند بخاطر نصب نا درست شیلنگ تخلیه باشد. نصب صحیح شیلنگ تخلیه بسیار مهم می باشد. اگر در اولین چرخه ی استفاده از ماشین ظرفشویی، این کد خطا روی صفحه نمایش ظاهر شود، به احتمال زیاد مشکل از نصب نا درست شیلنگ تخلیه می باشد. بنابراین باید این قسمت را نیز به دقت بررسی کنید.

  خرابی پمپ تخلیه

  همچنین خرابی پمپ تخلیه نیز یکی از مهم ترین علت های ایجاد این ارور می باشد. اگر پمپ تخلیه معیوب باشد، دستگاه نمی تواند آب کثیف را تخلیه کند. در این صورت باید پمپ تخلیه را بررسی کنید تا از سالم بودن یا معیوب بودن آن مطمئن شوید. برای بررسی پمپ تخلیه باید قاب پایین دستگاه را جدا کنید و پمپ را خارج کنید. سپس باید سیم های متصل به پمپ را جدا کنید. سپس باید پروانه پمپ، شیلنگ ها، لوله ها و تمامی اتصالات دیگر را نیز بررسی کنید. در صورتی که پمپ خراب باشد، باید آن را تعویض کنید.

  مشکلات مربوط به شیلنگ تخلیه و فیلتر تخلیه

  یکی از محتمل ترین دلایل برای نمایش کد خطای OE، کشیده شدن شیلنگ تخلیه، خم شدن شیلنگ و یا انسداد شیلنگ تخلیه با ذرات غذا می باشد. شیلنگ تخلیه را بررسی کنید . در صورتی که شیلنگ تخلیه تا خورده باشد، شما باید تا خوردگی را بر طرف کنید. و در صورتی که شیلنگ آسیب دیده باشد، باید آن را تعویض کنید.

  همچنین گاهی ممکن است با گذشت زمان و رعایت نکردن یک سری نکات ( مثل بر نداشتن اضافه غذا ها از ظروف )، مواد غذایی در فیلتر گیر کرده باشند و فیلتر را مسدود کنند. بنابراین در این صورت باید فیلتر را بررسی کنید و در صورت گرفتگی، باید انسداد را بر طرف کنید.

  نحوه ی رفع ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

  برای پاک کردن این ارور باید به ترتیب زیر عمل کنید. ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید، سپس 15 دقیقه تا 20 دقیقه صبر کنید. سپس دستگاه را مجدد به برق وصل کنید، گاهی ممکن است که این ارور بخاطر مشکلات مربوط به برد اتفاق افتاده باشد و ربطی به مشکلات تخلیه نداشته باشد، که با این حرکت ممکن است ارور بر طرف شود. اگر ارور بر طرف نشد، ممکن است برد دستگاه، دچار مشکلی جدی شده، که باید تکنسین متخصص تعمیرات ماشین ظرفشویی دستگاهتان را بررسی کند.

  همچنین اگر ارور بر طرف نشد باید، این مراحل را نیز انجام دهید. اگر مشکل از پمپ تخلیه، فیلتر یا شیلنگ تخلیه باشد، که در این صورت شما باید ابتدا آب موجود در سینی دستگاه را خودتان به صورت دستی خارج کنید. بنابراین برای جمع آوری آب، می توانید از یک سطل کوچک و حوله استفاده کنید. سپس باید تمامی قسمت های مربوط به پمپ تخلیه دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که اشیاء خارجی، مثل تکه ی کوچکی از شکستگی ظروف، اضافات مواد غذایی، یا هر جسم اضافه ی دیگری در این قسمت وجود داشت، باید آن را بر دارید. همچنین باید تمامی رسوبات موجود در این قسمت را با یک برس نرم و با فشار آب، تمیز کنید. همچنین می توانید از مقداری مواد شوینده نیز برای تمیز کردن این قسمت استفاده کنید. علاوه بر این موارد، فیلتر تخلیه را که در قسمت پایین دستگاه قرار گرفته است را جدا کنید. و در صورت گرفتگی، آن را نیز باید تمیز کنید.

  نکات مهم یا تکمیلی

  همچنین توجه داشته باشید که اگر مرتباً قسمت زهکشی و فیلتر قسمت تخلیه را تمیز کنید، می توانید از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنید. بنابراین توصیه می شود که هفته ای یکبار یا بلافاصله پس از هر شستشو، قسمت تخلیه و فیلتر این قسمت را کاملا تمیز کنید و تا جای ممکن قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، ظرف ها را تمیز کنید و غذا های مانده را از سطح ظروف بردارید، تا دیگر ارور OE را در دستگاه خود مشاهده نکنید.

  توجه داشته باشید که حتما قبل از هر گونه بررسی، دستگاه را از پریز برق بکشید. همیشه توجه داشته باشید که اول ایمنی و بعد کار اهمیت دارد. همچنین به یاد داشته باشید، در صورتی که تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر و بررسی دستگاه نکنید، زیرا در این صورت ممکن است هم به خود و هم به دستگاه آسیب جبران نا پذیری وارد کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین ظرفشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت