به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
مشکلات ورود و تخلیه آب ماشین لباسشویی

عیب یابی علت وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی سامسونگ

با سلام خدمت شما عزیزان در این فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تعمیرگاه انواع لباسشویی ما به عیب یابی علت وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم. در زیر فیلم جهت اطلاع شما کاربر گرامی خلاصه ای از ویدیوی آموزشی تعمیر لباسشویی سامسونگ را بصورت متنی آورده ایم که بدانید در این فیلم چه چیزی را مشاهده می نمایید:

ویدیو آموزش عیب یابی علت عدم ورود آب به ماشین لباسشویی سامسونگ

متن خلاصه ویدیو:

خب ما می خواهیم عیب یابی و دلایل عدم ورود آب به ماشین لباسشویی سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم. اول از همه از رسیدن برق به دستگاه مطمئن شویم، یعنی نمایشگر display روشن باشد، بعد که دکمه لمس یا الکترومکانیکی را لمس یا فشار دادیم، اگر دستگاه شروع به کار نکند باید سراغ درب لباسشویی برویم ببینیم آیا کاملا محکم بسته شده یا خیر. در صورت بسته نبودن آنرا محکم ببندید، اگر دستگاه شروع به کار نکرد دستگاه را خاموش می کنیم و شیر آب و شیلنگ را کنترل می کنیم که شیرآب باز باشد و سرهای شیلنگ و صافی سر شیلنگ و صافی سر شیر برقی که از پشت دستگاه قابل رویت است را کنترل می کنیم که گرفتگی نداشته باشد، در صورت وجود گرفتگی و کثیفی آنرا تمیز می کنیم. برای در آوردن صافی شیر برقی از دم باریک استفاده می کنیم و به این شکل صافی را در می آوریم و از تو تمیز می کنیم و دوباره سرجایش می گذاریم و شیلنگ را سرجایش می بندیم و شیرآب را باز می کنیم. حالا دوباره دستگاه را استارت می کنیم اگر باز هم دستگاه شروع به کار نکرد اول از سالم بودن میکروسوئیچ باید مطمئن شویم، برای اینکار میکروسوئیچ را در لای درب قرار گرفته باز می کنیم و میکروسوئیچ را سفت می کنیم اگر برق از میکروسوئیچ عبور نکند میکروسوئیچ ما خراب است و آنرا تعویض کنید.

بعضی وقتها فنر میکروسوئیچ خراب می شود و اتصال پلاتین کنتاکت ها برقرار نمی گردد یا پلاتین کنتاکت ها در اثر کار کردن کربنی و کثیف می شوند یا بقول تعمیرکاران خال می زند و نمی تواند جریان برق را هدایت کند، بنابراین به هر دلیلی که کار نکرد آنرا  عوض می کنیم، حال اگر دوباره دستگاه استارت نکرد و آبگیری نکرد باید ببینیم که شیر الکتریکی در چه وضعیتی است، برای بررسی شیر الکتریکی اول باید سقف دستگاهمان را باز کنیم، همانطور که قبلا گفتیم دو عدد پیچ پشت سقف را باز می کنیم بعد به عقب می کشیم سقف را کنار می گذاریم تا به شیرالکتریکی دسترسی پیدا کنیم، برق دستگاه را از پریز می کشیم و فیش های برق را از شیر الکتریکی جدا می کنیم و با سیم تست به بوبین های شیربرقی برق می دهیم تا شیربرقی را تست کنیم، اگر بوبین شیربرقی سالم باشد یک صدای کلیک می کند و بعد صدای ویز ولی اگر سوخته باشد هیچ واکنشی نشان نمی دهد، البته ممکن است ممبران یا فنر شیرالکتریکی خراب شده باشد که باز هم شیربرقی باز نمی شود و آن صدای کلیک در اول اتصال را نمی دهد و فقط صدای ویز می دهد.

در بعضی از مدلهای لباسشویی قدیمی تر چون پمپ تخلیه به طور سری در مدار شیرالکتریکی قرارگرفته در صورت خراب بودن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی روشن نمی شود و آبگیری نمی کند، در این مدلها باید پمپ تخلیه تست شود که در جای خود به تست پمپ تخلیه می پردازیم. پس از آنکه از سالم بودن میکروسوئیچ و شیربرقی مطمئن شدیم باید هیدرواستات دستگاه را تعویض نمائیم چرا که علی رغم سالم بودن ظاهری هیدرواستات ممکن است پلاتین های داخلش سیاه شده باشد و خال زده باشد و اصلا بهم نرسند یا بهم چسبیده باشند و باعث عدم کامل شدن مدار برق دستگاه بشوند. در صورت سالم بودن کلیه قطعات برد دستگاه را باید تعویض نمود چرا که فرمان در حقیقت از برد صادر نشده و نمی شود.

در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ما را نیز مشاهده نمایید.

17 دیدگاه دربارهٔ «عیب یابی علت وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی سامسونگ»

  1. خواهش میکنم. امیدواریم که مفید بوده باشه. به امید خدا در آینده نزدیک ویدئوهای بیشتری در مورد موضوعات دیگه در سایت قرار میدیم

 1. سلام موقعی که ماشین آبگیری می کند حدود یک استکان آب از زیر ماشین بیرون می آید علت چیست ممنون

 2. باسلام ماشین لباس شویی ما سپهرالکتریک هستش وقتی روشن میکنم دیگ ماشین کار میکنه ولی آب رسانی صورت نمی گیرد علت چیه ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. سلام وقت بخیر ..ماشین لباسشویی ما سامسونگِ .وقتی بهش برنامه میدیم برای شستشو و بعد استارت میکنیم بصورت طبیعی باید ابتدا آبگیری صورت بگیره که متاسفانه تقریبا از دریچه ی پودر تقریبا ۴لیتر آب بصورت دستی خودمان میریزیم و بعد یکدفعه ماشین شروع به آب گیری می نماید .

  لطفا در صورت امکان راهنمایی نمایید

  البته ناگفته نماند که تا پایان زمان سستشو باید در زمان آب گیری همین مراحل انجام شود تا شیر آب پاشین لباسشویی شروع به کار نماید

  از لطف شما سپاسگزارم

 4. سلام وقت بخیر لباسشویی من پاکشوما هستش وقتی استارت میزنم ک آبگیری صورت بگیره آبگرم رو باز نمیکنه شیلنگه آبسرد و آبگرم رو عوض کردم اینبار آب سرد کار نکرد از چی میتونه باشه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Button