به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی

علت ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی

سازندگان ماشین ظرفشویی ال جی برای این که مشکل دستگاه را به راحتی به کاربران بفهمانند، کد های خطایی را طراحی کردند. این کد خطا های نمایش داده شده، ایراد دستگاه را بیان می کنند، در این صورت کاربر به راحتی می تواند مشکل را بر طرف کند و باعث شوند که ارور از روی صفحه نمایش پاک شود. کد خطا به شما کمک می کند که در صورت شناسایی کد خطا، خودتان مشکل دستگاهتان را بر طرف کنید. مثلا خیلی وقت ها با تنظیم مجدد یا همان ریست کردن دستگاه، مشکل بر طرف می شود. اما گاهی مشکل پیچیده تر از این حرف هاست. مثلا کد خطا به شما می گوید که یک مشکل بد و بزرگی مثل گرفتگی لوله ها یا شکستگی قطعه خاصی در دستگاه وجود دارد. که در این صورت کار کمی پیچیده می شود و به یک فرد متخصص برای بر طرف کردن ارور نیاز است.

علت ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی

گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی چرخه ی شستشو را تمام کند و در آخر روی صفحه نمایش ارور NE نمایش داده شود. در چنین وضعیتی دستگاه برنامه را قطع نمی کند و به طور عادی کار می کند و تمام مراحل و حالت ها را انجام می هد و شستشو به پایان می رسد. اما مشکل جایی نشان داده می شود که ظروف کاملا شسته نشده اند و ظروف هنوز کثیف هستند. اما سوال اساسی اینجاست که چرا این ارور نمایش داده شده و چگونه باید این ارور را رفع کرد و مشکل را بر طرف کرد ؟ ما بعنوان تخصصی ترین مرکز تعمیرات ظرفشویی در این مقاله در رابطه با علت ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی و نحوه ی بر طرف کردن این ارور صحبت می کنیم. بنابراین اگر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی خود، ارور NE را مشاهده کردید، ما خواندن این مقاله را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. بنابراین با ما همراه باشید.

معنا و مفهوم ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی چیست ؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه علت ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی را بیان کنیم، این ارور در یک کلام به معنای وجود مشکلی در موتور مقسم آب می باشد. برای این که بفمیم موتور مقسم آب خراب است یا نه، باید مقدار مقاومت آن را اندازه گیری کنیم. باید مقاومت موتور مقسم آب بین ۱۲ تا ۱۵ کیلو اهم یا به عبارتی دقیق تر بهتر است که حدود ۱۳ کیلیو اهم باشد. در غیر این صورت نشان دهنده ی خرابی موتور مقسم آب می باشد.

کد خطای NE چه زمانی نمایش داده می شود ؟

کد خطای NE در صورتی ظاهر می گردد که مشکلی در هدایت آب به درون بازو های آبپاش و یا همان پروانه ها رخ دهد. چنانچه هر یک از اجزای دخیل در این فرآیند عملکرد صحیح نداشته باشند این ارور رخ می دهد. قطعاتی چون موتور مقسم آب، میکروسوئیچ، لوله های انتقال دهنده آب به پروانه ها و نهایتا برد کنترلر، قطعاتی هستند که، پاشیدن آب به روی بشقاب ها را کنترل می کنند. در ادامه تمامی این موارد را به طور کامل توضیح می دهیم.

علت ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی به صورت تیتر وار

 • خرابی موتور مقسم آب
 • خرابی میکروسوئیچ
 • خرابی برد الکترونیکی دستگاه
 • انسداد لوله های انتقال آب
 • مشکلات مربوط به سیم کشی دستگاه
 • انسداد پروانه موتور

علت ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

خرابی موتور مقسم آب

چنانچه موتور مقسم آب در اثر فرسودگی و یا نوسانات برقی و یا رسوب گرفتن و… خراب شود، نمی تواند آب را به درستی به بازو های آب پاش، پمپ کند. در نتیجه ی آن، سیگنال خطای NE که معنای آن، عدم کارکرد صحیح موتور مقسم آب است، نمایش داده می شود.

خرابی میکروسوئیچ

چنانچه میکروسوئیچ خراب باشد، پالس لازم برای به راه اندازی موتور مقسم توسط برد کنترلر، به برد کنترلر ارسال نمی گردد. به عبارت دیگر برد کنترلر، پس از دریافت سیگنال از میکروسوئیچ سیگنال راه اندازی موتور مقسم را ارسال می کند. بدیهی است، چنانچه میکروسوئیچ دارای اشکال باشد، برد کنترلر زمان صحیح برای راه اندازی موتور مقسم آب را متوجه نمی شود.

خرابی برد الکترونیکی دستگاه

گاهی ممکن است این ارور در اثر خرابی برد الکترونیکی دستگاه اتفاق بیوفتد. برد وقتی خراب باشد ممکن است این ارور را به اشتباه ارسال کند، در صورتی که دستگاه اصلا مشکل ندارد و تنها برد خراب شده است. به عبارتی گاهی اوقات پیش می آید که نه موتور شما خراب است و نه میکروسوئیچ، بلکه برد کنترلر دچار مشکل شده است. که به اشتباه سیگنال خطا می فرستد. که این سیگنال های خطا می تواند مربوط به هر یک از اجزای ماشین ظرفشویی باشد. که موتور مقسم هم از این قائده مستثنا نیست. در صورتی که برد کنترلر دستگاه خراب باشد و قابل تعمیر نباشد، باید آن را تعویض کنید. لطفا اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید از دستکاری برد پرهیز نمایید و فورا با نمایندگی تعمیرات ال جی در تهران، نمایندگی ال جی کرج و یا هر شهری که زندگی میکنید تماس بگیرید.

انسداد لوله های انتقال آب

گاهی دلیل دیگر می تواند گرفتگی لوله های انتقال آب و بازو های آب پاش در اثر رسوب گرفتگی و کارکرد باشد، که این اشکال باعث می گردد موتور مقسم عملکرد صحیح خود را نداشته باشد و در نتیجه ارور NE به وجود بیاید. در این صورت باید انسداد لوله های انتقال آب بر طرف گردد تا ارور رفع شود.

مشکلات مربوط به سیم کشی دستگاه

دلیل دیگر که می توان به آن اشاره کرد، خرابی در سیم کشی دستگاه می باشد. تمامی ارتباطات بین میکروسوئیچ، برد و موتور مقسم، از طریق سیم کشی برقرار می شود. پس هر قطعی در این مدار که مانع انتقال پالس ها شود. می تواند باعث ایجاد ارور NE شود. بنابراین سیم کشی دستگاه باید به دقت توسط تکنسین متخصص از مرکز  تعمیرات ال جی بررسی شود.

انسداد پروانه موتور

گاهی ممکن است این ارور بخاطر گیر کردن مقداری پسماند مواد غذایی یا اضافات مواد شوینده در پروانه موتور اتفاق افتاده باشد. بنابراین باید پروانه ی موتور را جدا کنید و به دقت همه ی این موارد را به خوبی تمیز کنید، سپس دوباره آن را در جای خود قرار دهید تا مشکل بر طرف شود.

نکات تکمیلی

توجه داشته باشید، در صورتی که مهارت و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی را ندارید، بهتر است تا اقدام به بررسی و تعمیر دستگاه نکنید و برای بر طرف کردن مشکل از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است به دستگاه آسیب جدی وارد کنید.

 

19 دیدگاه دربارهٔ «علت ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی»

 1. سلام . دستگاه ظرفشویی من همین ارور میدهد . و منطقه ک ساکن هستم تعمیرکار نداره باید چکار کنم ؟

 2. سلام. ماشین ظرفشویی الجی منم همین خطا رو در پایان شستشو نشان میدهد . یعنی در مرحله خشک کردن،مقسم هم تست کردم سالم بود، بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه ؟

  1. دوستان ماشین ظرفشویی منم همین ارور رو توو پایان مراحل شستن میداد و ظرفای طبقه بالا شسته نمیشد رفتم یکم باهاش ور رفتم ببینم مشکل از چیه دیدم خانمم سبد طبقه بالا وقتی میبست فسار نمیداد که سوراخای ته سبد با لوله ی اب طبقه بالا چفت شه و اب برا پرونه طبقه بالا نمیرسید برا همین این ارور رو میداد شمام به این مورد دقت کنید داخل ماشین رو که نگا کنید متوجه میشید چی گفتم

 3. سلام ماشین ظرفشویی ما این پیغام رو آخر کار میده.روی هر مدل شستشو که گذاشتیم و تست کردیم این پیغام فقط آخر کار داده میشه.خرابی از هر قسمت که باشه باید از اول این پیغام رو بده .ولی چرا فقط موقع پایان تایم شستشو این پیغام میاد.تعمیرکار بازش کرد گفت موتورش سالمه

  1. این ایراد و ارور مربوط به خیلی از قطعات میتونه باشه دوست عزیز، از جمله میکروسوییچ، پروانه و غیره
   باید بازدید بشه دستگاه

 4. سلام ببخشید ماشین ظرفشویی ما برای شست تنظیم میکنیم ارورnEرا می دهد و ظرف ها را هم نمی شورد علت چیست ممنون میشم اگر جواب بدید ?

  1. سلام، این ایراد معمولا از خرابی برد یا موتور مقسم و گاهی اوقات هم میکروسوییچ هست

 5. ماشین ظرف شویی من ایراد neمی دهد تعمیر کاران به صورت شفاف اطلاع رسانی نمی کنند چندین ایراد مطرح می کنند و در نهایت قیمت فضایی می دهند در این نوسان برق یخچال و ماشین لباس شویی و ظرف شویی خراب شده اند در تعمیر یخچال و لباس شویی چون مجبور بودم درست کردم تعمیر کارن محترم من نقره داغ کرده اند در شیراز تعمیر کار منصف و انسان اگر می شناسید معرفی کنید.

  1. سلام .آقای محترم همه که مثل هم نیستند یه تعمیرکار بی انصاف رو به کل شیراز نزنید

 6. سلام
  لطفا حدود قیمت و هزینه رفع ایراد هر کدام از ایراداتی را که فرمودید مربوط به این ارور میشود را بفرمائید تا تعمیرکار خدا نکرده نقره داغ نکند
  ظرفشوی ما که ال چی مدل تاچ با چراغ یو وی هست موتور مقسم از چه نوعی دارد ۵ تا ۶. یا ۲.۵ تا ۳. ار پی ام

 7. رضا شیخ حسنی از ملایر

  سلام ، ماشین ظرفشویی ما مدل DE24W است ، مایع جرمگیر گذاشتم داخل ماشین برای جرمگیری از اون موقع کد خطای nE بعد از پایان مراحل شستشو میده و ماشین بصورت اتوماتیک که قبلاً خاموش میشد ، خاموش نمیشه و چهار چراغ با هم چشمک میزنند ، لطفاً راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Button