ثبت درخواست تعمیرات

آموزش نحوه ی استفاده از دکمه های مایکروفر و مایکروویو

بازدید: 379 بازدید
نکات مهم در استفاده از مایکروفر و مایکروویو و آموزش دکمه های آن
 • مایکروویو ها و مایکروفر ها یکی از بهترین وسیله ها برای طبخ و گرم کردن غذا ها به شمار می روند. این وسیله ی فوق العاده، یک دستگاه مفید برای روز های گرم سال می باشد، چرا که مانند اجاق گاز باعث گرم شدن محیط نمی شود. اکثر مردم از مایکروویو ها فقط برای گرم کردن قهوه، ذوب کره، یا گرم کردن غذا های مانده در یخچال استفاده می کنند، در صورتی که با دانستن نحوه ی استفاده از مایکروویو شما  کار های خیلی بیشتری با مایکروویو می توانید انجام دهید. هرچقدر شما اطلاعات بیشتری از نحوه ی استفاده از مایکروویو را بدانید، می توانید نتایج بهتری به دست آورید. همچنین دانستن این نکات در آشپزی بسیار ارزشمند می باشند و در نهایت شما می توانید با دانش کافی از مایکروفر و مایکروویو از آشپزی لذت دو چندان ببرید و پختن انواع غذا ها در مایکروویو را امتحان کنید  و غذا های خاصی را در مایکروویو آماده کنید.  اگر شما جدیدا مایکروویو تان را خریداری کرده اید و از استفاده ی کاربردی آن اطلاعات کافی ندارید خواندن این مقاله می تواند کمک بسیاری به شما بکند. ما در این مقاله از تعمیرگاه لوازم خانگی دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات مایکروویو و ماکروفر نحوه ی استفاده از تمام دکمه ها و امکانات موجود در مایکروویو را به شما آموزش می دهیم . این که هر کدام از دکمه های روی مایکروویو چه وظیفه ای دارند و برای چه کاربردی استفاده می شوند.

  مطالعه ی دفترچه ی راهنما مایکروفر

  یکی از کار هایی که در استفاده ی درست از مایکروفر و مایکروویو کمک بسیاری به شما می کند، خواندن دفترچه ی راهنمای مایکروویوتان می باشد. خواندن کتابچه ی راهنما تمامی دستور العمل های ایمنی و کاربرد مایکروویو را به طور کامل و دقیق به شما آموزش می دهد همچنین حالت های مختلف موجود و نحوه ی استفاده از هر یک نیز در دفترچه ی راهنما ذکر شده است.  اما در صورت گم شدن دفترچه یا زبان غیر قابل فهم کار یه مقدار سخت می شود.

  هر دکمه در مایکروویو به چه معناست؟

  دکمه های مختلف مایکروویو و ماکروفر در مدل ها و برند های مختلف می توانند متفاوت باشند. اما ما در این مقاله به رایج ترین نماد ها و دکمه های استفاده شده در مایکروویو می پردازیم.

  دکمه ی  start: این دکمه همان دکمه ی شروع به کار در مایکروویو می باشد. با فشار دادن این دکمه مایکروویو روشن می شود.

  دکمه ی  stop: در بعضی از مدل ها   cancelنیز نوشته می شود. این دکمه برای توقف کار می باشد. اگر 2 بار این دکمه را فشار دهید می تواند زمان را صفر کند و تنظیمات را به حالت اولیه بر گرداند.

  دکمه ی clock: در بعضی مدل ها  time  نیز نوشته می شود. این دکمه برای مدت زمان کار مایکروویو می باشد. برای تنظیم دستی زمان، شما باید ابتدا روی نماد ساعت فشار دهید و با استفاده از دکمه های 1 تا 9 ابتدا دقیقه و سپس ثانیه را مشخص کنید. به این ترتیب زمان مورد نظر خود را وارد کنید و در نهایت دکمه ی سبز رنگ یا اینتر  را برای شروع کار فشار دهید. در بضی مدل ها بعد از تنظیم ساعت باید دوباره دکمه ی ساعت را فشار دهید تا زمان تایید شود. در بعضی از مایکروفر و مایکروویو ها که اکثرا مدل های قدیمی تری هستند، دکمه ی تنظیم ساعت وجود ندارد، در عوض یک پیچ وجود دارد که شما با چرخاندن آن می توانید میزان زمان دلخواه خود را تنظیم کنید.

  دکمه های 1 تا 9 : در قسمت جلوی مایکروفر و مایکروویو شماره هایی از 1 تا 9 وجود دارد. این شماره ها برای وارد کردن زمان پخت و پز و گرمای دلخواه تعبیه شده است. البته این دکمه ها در مدل های جدید می توانند کاربرد های بیشتری نیز داشته باشند.

  دکمه ی  micro  :  از این گزینه برای پخت و پز و گرم کردن غذا استفاده می شود. که در واقع بیشترین استفاده را در مایکروویو دارد.

  دکمه ی  grill : اگر میخواهید از تنظیمات گریل در مایکروویو یا ماکروفر استفاده کنید، می توانید این دکمه را انتخاب کنید و سپس دکمه ی استارت را فشار دهید. در واقع این قابلیت در مایکروویو برای برشته کردن غذا ها به کار می رود. در بعضی مدل ها که قدیمی تر هستند، این قابلیت به صورت پیچی می باشد، پیچ را روی حالت  grill  بچرخانید و سپس دکمه ی  enter  و در نهایت گزینه ی  start را بزنید. روی حالت گریل احتیاجی به گذاشتن در پوش نیست. در این حالت می توانید از 3 پایه ی فلزی نیز استفاده کنید.

  دکمه ی  combi  : این دکمه در واقع ترکیب پخت و برشته کردن غذا را با هم انجام می دهد. در این حالت سیستم micro و  grill  به طور همزمان با هم کار می کنند.

  دکمه ی  power : این دکمه بیان گر میزان قدرت مایکروویو در پخت می باشد. توسط این دکمه می توانید میزان دما را از مینیمم دما تا ماکسیمم دمای ممکن تنظیم کنید. همچنین در بعضی مدل ها به جای این دکمه از پیچ استفاده شده است.

  دکمه ی  auto defrost  : این گزینه به معنای یخ زدایی اتوماتیک می باشد. با استفاده از آن می توانید مواد یخ زده را آب کنید. اگر یک بار این گزینه را فشار دهید و سپس دکمه ی چرخان ماده ی غذایی را انتخاب کنید، که این گزینه های روی دکمه ی چرخان شامل 1- گوشت، 2- مرغ، 3- ماهی، 4- نان می باشند. و در انتها گزینه ی اینتر و سپس گزینه ی استارت را بزنید.  در این حالت لازم است در حین کار شما درب را باز کنید تا غذا را بچرخانید. در صورت نیاز به چرخاندن غذا دستگاه بوق می زند. همچنین در این گزینه شما باید وزن غذا را نیز مشخص کنید.

  دکمه ی  weight  : این دکمه ی برای تعیین وزن مواد غذایی می باشند.

  دکمه ی  convection  : به معنای هوای خشک می باشد و برای پخت انواع کیک و شیرینی استفاده می شود. و تقریبا مانند فر عمل می کند.

  نشانگر اتمام کار مایکروفر و مایکروویو : بعد از این که پخت و پز به اتمام برسد، دستگاه صدای بوق می زند و شما باید دکمه ی stop را بزنید تا صدای بوق قطع شود و درب را باز کنید و غذا را بیرون بیاورید.

  در آخر امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همچنین شما می توانید از سایر مقالات آموزش تعمیرات مایکروفر ما دیدن نمایید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۸ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات مایکروفر مقالات آموزش تعمیرات مایکروفر
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت