ثبت درخواست تعمیرات

علت پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی

بازدید: 357 بازدید
علت پرش تصویر در تلویزیون LED
 • علت پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی، عنوان بحث ما در این مقاله می باشد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگامی که در حال تماشای تلویزیون هستید، متوجه ی پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی خود شوید. پرش تصویر در تلویزیون، می تواند، در سمت بالا یا پایین صفحه نمایش ایجاد شود. پرش تصویر تلویزیون ال ای دی ال جی، یکی از موارد نادر در تلویزیون ال جی می باشد. اما با این حال وجود پرش در تصویر تلویزیون بسیار نا خوشایند و اعصاب خورد کن می باشد.

   اگر تصویر تلویزیون شما دچار پرش شود، نشان دهنده ی وجود یک مشکل، در تلویزیون شما می باشد. پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی، دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. تشخیص دقیق ایراد نیازمند تخصص بالا می باشد. گاهی ممکن است پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی، بخاطر وجود مشکلاتی در پنل و یا سایر قسمت های تلویزیون باشد، تست و تشخیص ایراد باید حتما توسط تعمیر کاران و تکنسین های متخصص تعمیرات تلویزیون LED ال جی صورت بگیرد.

  علت پرش تصویر در تلویزیون LED ال جی

  حالا چگونه باید متوجه شویم، هنگامی که تصویر تلویزیون پرش دارد مشکل از کجاست و چگونه باید مشکل را رفع کنیم ؟ پرش تصویر تلویزیون علت های مختلفی دارد، اگر پرش در تلویزیون شما، فقط یکبار اتفاق بیوفتد، زیاد جای نگرانی وجود ندارد، اما اگر این اشکال به دفعات زیادی تکرار شود، قاعدتا نیاز به تعمیر و بررسی تلویزیون، توسط تکنسین متخصص تعمیرات تلویزیون LED ال جی را دارد. بررسی تلویزیون باید حتما توسط تکنسین آموزش دیده، متخصص و با تجربه و با استفاده از تجهیزات و لوازم به روز سخت افزاری و نرم افزاری صورت بگیرد. ما در این مقاله تصمیم داریم تا در رابطه با علت پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی بحث کنیم.

  علت پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی چیست ؟

  در تلویزیون معیاری با اسم ایمیج فیلکر(image flicker)  وجود دارد، که تصویر تلویزیون بر اساس آن سنجیده می شود. بر اساس این معیار تصویر تلویزیون روی صفحه نمایش ایجاد و تنظیم می شود. بنابراین پرش تصویر، پر پر زدن تصویر، قطع و وصل شدن تصویر و یا لرزش تصویر در تلویزیون به وسیله ی معیار ایمیج فیلکر سنجیده می شود. این پدیده به صورت نوار های عمودی روی صفحه نمایش دیده می شوند. اگر این نوار ها درست نمایش داده نشوند، ما شاهد پرش تصویر در تلویزیون ها هستیم.

  علت پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی

  علت پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی به صورت تیتر وار :

  • مشکلات مربوط به کابل های تلویزیون ال ای دی ال جی
  • کار کردن بیش از حد تلویزیون ال ای دی ال جی
  • مشکلات پنل تلویزیون ال ای دی ال جی
  • مشکل لامپ های تصویر تلویزیون ال ای دی ال جی
  • خرابی در پاور و منبع تغذیه تلویزیون ال ای دی ال جی
  • وجود مشکل در مین برد تلویزیون ال ای دی ال جی

  مشکلات مربوط به کابل های تلویزیون ال ای دی ال جی

  یکی از علت های  پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی، می تواند مشکلات مربوط به کابل های پشت تلویزیون باشد، اگر کابل تلویزیون به طور کامل به تلویزیون متصل نباشد، تلویزیون یک سیگنال ضعیف را دریافت می کند، که اغلب باعث پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی می شود.

  کار کردن بیش از حد تلویزیون ال ای دی ال جی

  در صورتی که تلویزیون بیش از اندازه در طول شبانه روز روشن باشد، ممکن است به لامپ های موجود در تلویزیون آسیب برساند. در صورتی که دمای تلویزیون بخاطر کارکرد زیادش بالا برود، به قطعات مختلف تلویزیون آسیب وارد می کند، و همین امر می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در تصویر تلویزیون ال ای دی ال جی شود.

  مشکلات پنل تلویزیون ال ای دی ال جی

  یکی از علت های اصلی پرش یا لرزش در تصویر تلویزیون ال ای دی ال جی، وجود مشکل در پنل و یا ضعیف شدن پنل می باشد. اگر پنل تلویزیون دچار مشکل شود، تلویزیون ممکن است اصلا تصویر نداشته باشد. در این صورت پنل تلویزیون باید تعویض و یا تعمیر شود، که این تصمیم، به تشخیص تکنسین بستگی دارد و تلویزیون شما باید حتما توسط یک تکنسین مجرب بررسی و تعمیر شود.

  مشکل لامپ های تصویر تلویزیون ال ای دی ال جی

  در تلویزیون ها، لامپ ها باعث ایجاد و نمایش تصویر می شوند، بنابراین اگر این لامپ ها دچار مشکل شوند، ممکن است تصویر دچار پرش شود و یا محو و یا کاملا قطع شود. علت این مشکل نیز روشن ماندن بیش از حد تلویزیون می باشد، زیرا روشن ماندن بیش از حد تلویزیون باعث گرم شدن، قطعات در تلویزیون می شود، و گرمای بیش از حد ممکن است به لامپ ها آسیب برسانند.

  خرابی در پاور و منبع تغذیه تلویزیون ال ای دی ال جی

  همچنین یکی دیگر از علت های پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی، می تواند وجود مشکل در پاور و منبع تغذیه باشد. پاور دستگاه در واقع برق دستگاه را تعمین می کند، بنابراین در صورتی که پاور تلویزیون خراب باشد، اجزای مختلف آن دچار مشکل می شوند. بررسی منبع تغذیه، تعمیر و تعویض آن، باید حتما توسط فرد متخصص انجام شود.

  وجود مشکل در مین برد تلویزیون ال ای دی ال جی

  مین برد تلویزیون از قطعات مختلفی تشکیل شده، در صورتی که هر کدام از این اجزا خراب شوند، مین برد نمی تواند وظیفه ی خود را به درستی انجام دهد. از آن جایی که تصویر روی صفحه نمایش به صورت مستقیم با مین برد در ارتباط است، بنابراین اگر یکی از اجزاء و قسمت های مین برد بسوزد یا نیم سوز شود، ما شاهد بروز مشکلاتی از قبیل پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی هستیم.

  نکته ی قابل توجه در رابطه با پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی ال جی

  اگر تصویر تلویزیون در یک کانال و در یک حالت خاصی دچار تشنج شد، احتملا مشکل از پخش است، نه تلویزیون شما. بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

  همچنین یکی از روش های بسیار ساده جهت رفع پرش تصویر، این است که، شما می توانید تلویزیون خود را خاموش کنید، پریز را از برق بکشید،   چند دقیقه صبر کنید، سپس تلویزیون را مجددا راه اندازی کنید، تا مشکل رفع شود، اگر با انجام این کار مشکل بر طرف نشد، حتما جهت بررسی و تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی خود، با تعمیرگاه تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی و تعمیرات لوازم خانگی جهت اعزام تکنسین تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات تلویزیون آموزش تعمیرات تلویزیون ال جی مقالات آموزش تعمیرات تلویزیون
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت