ثبت درخواست تعمیرات

نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای ‌دی سامسونگ

بازدید: 316 بازدید
نصب و تنظیمات تلویزیون ال‌ای‌دی سامسونگ
 • نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای‌ دی سامسونگ بسیار ساده است و این شرکت بزرگ برای راحتی مشتریان خود بهترین شیوه نصب را در نظر گرفته است. برای اینکه بتوانید این تلویزیون را نصب کنید و تنظیمات آن را به خوبی انجام دهید، باید مراحل آن را به خوبی دانسته و بدانید که چه قطعه‌ای را کجا نصب کنید. در حال حاضر تلویزیون‌های زیادی در سراسر جهان وجود دارند و کمتر کسی پیدا می‌شود که یکی از این دستگاه‌ها در خانه خود نداشته باشد. ممکن است برخی از این افراد با روش صحیح نصب تلویزیون آشنا نباشند و گاهی به دلیل عدم آشنایی قطعات و تلویزیون را خراب کنند. برای اینکه بدانید چطور باید نصب و تنظیمات تلویزیون LED سامسونگ را انجام دهید، با ما در این مطلب همراه باشید.

  نصب و تنظیمات تلویزیون LED سامسونگ

  انجام دادن این کار خیلی ساده است و فقط ممکن است که کمی وقت شما را بگیرد. برای اینکه بتوانید این تلویزیون را بر روی میز خود نصب کنید، در ابتدا باید با قطعات آن آشنا شوید. زمانی که شما درب بسته‌بندی تلویزیون را باز می‌کنید، به غیر از تلویزیون و کنترل به چند قطعه برخورد می‌کنید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تلویزیون خود را به خوبی نصب کنید. در ادامه مراحل نصب این تلویزیون را به شما معرفی می‌‌کنیم.

  مرحله اول

  برای شروع نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای‌ دی سامسونگ باید با قطعاتی که برای نصب و تنظیمات تلویزیون LED سامسونگ به کار می‌رود، آشنا شوید. در بسته‌بندی این تلویزیون‌ها قطعاتی مانند پیچ، پایه رومیزی و پایه دیواری وجود دارد که در برخی از تلویزیون‌ها این پایه‌ها بیشتر از یک عدد هستند. در مرحله اول باید ابزاری که برای نصب نیاز است را تهیه کنید. برای شروع نوع پیچ‌ها را شناسایی کنید و ببینید که پیچ آلن هستند و یا پیچ معمولی، زیرا ابزار آن‌ها با یکدیگر فرق می‌کند. برای پیچ معمولی، پیچ گوشتی دوسو یا چهارسو نیاز است، اما برای پیچ آلن باید آچار آلن تهیه کرد که در سایزهای مختلف موجود است.

  مرحله دوم

  در مرحله دوم با توجه به اینکه همه ابزارهای لازم را فراهم کرده‌اید، باید پیچ‌ها را به پایه‌های رو میزی وصل کنید. برای انجام این کار باید پیچ‌ها را برداشته و به سوراخ‌هایی که در پایه‌ها وجود دارد ببندید و در صورتی که پیچی نیز برای بستن به تلویزیون در نظر گرفته شده بود، آن را نبندید تا در مرحله بعد طریقه بستن آن را به شما بگوییم. سعی کنید که پیچ‌ها را به خوبی ببندید تا پایه‌ها نیز به خوبی در جای خود بایستند.

  مرحله سوم

  در این مرحله به شما می‌گوییم که چطور باید تلویزیون را در سر جای خود قرار دهید. از آنجایی که تلویزیون‌های سامسونگ کمی سنگین هستند، این کار به تعداد نفرات شما بستگی دارد. برای شروع باید دو نفر تلویزیون را برداشته و بر روی پایه‌ها قرار دهند و شما باید پیچ‌ها را به پایه‌ها ببندید. راه دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارد، اما به تعداد کمتری از افراد نیاز دارد. در این روش شما می‌توانید تلویزیون را بر روی زمین یا میز (ترجیحا میز) گذاشته و پایه‌های آن را ببندید و پس از اتمام کار خود تلویزیون را در سر جای خود قرار دهید.

  مرحله چهارم

  در این مرحله از نصب و تنظیمات تلویزیون LED سامسونگ شما باید از محکم بودن پایه‌ها اطمینان حاصل کنید و با چند ضربه کوچک به اطراف تلویزیون می‌توانید این کار را انجام دهید. به طور مثال کمی تلویزیون را تکان دهید تا از ببینید پایه‌ها نیز تکان می‌خورند یا خیر. در صورتی که همه مراحل را به درستی انجام داده باشید، پایه‌ها به طور کامل ثابت می‌مانند.

  مرحله پنجم

  این مرحله را در صورتی باید طی کنید که پایه‌ها در مرحله قبل تکان بخورند. در این صورت شما باید تمام این مراحل را از اول طی کنید و دوباره پایه‌ها را ببندید. اگر مشکل شما رفع نشد می‌توانید با یکی از مراکز  تعمیرات تلویزیون سامسونگ  تماس بگیرید.

  کانال‌یابی در تلویزیون‌ها LED سامسونگ

  کانال‌یابی در تلویزیون‌ها ال ‌ای‌ دی سامسونگ

  کانال‌یابی در تلویزیون‌های سامسونگ کمی پیچیده‌ است و ممکن است اندکی سردرگم شوید. در برخی از تلویزیون‌های سامسونگ می‌توان کانال‌ها را به صورت دیجیتالی دریافت کرد. اما در دیگر تلویزیون‌های سامسونگ که این قابلیت را ندارند، باید یک آنتن تهیه کرد. برای تهیه آنتن بهتر است که یک آنتن مرکزی و یا یک آنتن اختصاصی تهیه کنید. سعی کنید آنتن با بهترین کیفیت را خریداری کنید تا سیگنال‌ها را به خوبی دریافت کند و شما را در کانال‌یابی اذیت نکند.

  مرحله اول

  برای شروع باید آنتن را به تلویزیون وصل کنید و از متصل شدن آنتن به آن مطمئن شوید. معمولا آنتن‌ها را یا بر روی بالکن و یا بر روی پشت بام نصب می‌کنند تا سیگنال‌ها را به خوبی دریافت کند. سعی کنید از یک آنتن خوب استفاده کنید که در مقابل باد و باران مقاوم باشد و بتواند به خوبی در هر شرایطی سیگنال را دریافت کند. به طور کلی بهتر است آنتن را در پشت بام نصب کنید.

  مرحله دوم

  در این مرحله باید به قسمت تنظیمات رفته و گزینه کانال‌ها (Channels) یا (Broadcasting) را بزنید. در آنجا چند گزینه وجود دارد و در یکی از گزینه‌های آن که یافتن نوع کانال (Channel Type Find) است، شما باید گزینه آنالوگ و دیجیتال را بزنید تا همه شبکه‌ها را برای شما پیدا کند.

  مرحله سوم

  بعد از اینکه همه کارها را برای نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای‌ دی سامسونگ انجام دادید، نوبت به شروع جست و جوی کانال رسیده است. برای شروع باید گزینه جست و جو را بزنید و بعد از چند دقیقه می‌توانید کانال‌های دریافت شده را مشاهده کنید. برخی مواقع پیش می‌آید که کانال‌ها صدا و یا تصویر ندارند. در این مواقع احتمالات زیادی به وجود می‌آید. یک از این احتمالا، ضعیف بودن سیگنال بوده که مربوط به آنتن است. یکی دیگر از این احتمالات دریافت ناقص کانال‌ها است که با جست و جوی دوباره رفع می‌شود.

  مرحله چهارم

  اگر هنوز در نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای‌ دی سامسونگ مشکل مرحله قبل را داشتید به سادگی می‌توانید با یک تماس به مرکز تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان ایرانیان مشکل خود را برطرف کنید.

  پیشگیری از اسیب دیدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

  نکاتی برای نگهداری از تلویزیون‌های سامسونگ

  اگر می‌خواهید به خوبی از تلویزیون خود نگهداری کنید که زود خراب نشود باید نکاتی را که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم را رعایت کنید تا مشکلی برای تلویزیون شما پیش نیاید.

  • شکاف‌ها و منافذ موجود در بدنه و قسمت پشت یا زیر دستگاه برای ورود و خروج هوا تعبیه شده‌اند. برای اینکه کارکرد تلویزیون کمتر نشود و این دستگاه در برابر گرما مقاوم باشد، بهتر است که این منافذ را مسدود نکرده و یا جلوی آن‌ها گرفته نشود
  • این تلویزیون را در فضاهای تنگ مثل داخل کابینت و یا قفسه کتاب قرار ندهید، به جز زمانی که تهویه مناسب برای آن فراهم شده باشد
  • تلویزیون را نزدیک شوفاژ، بخاری و یا در جایی که نور مستقیم خورشید می‌تابد، قرار ندهید
  • ظروف دارای آب مانند گلدان را رو و یا کنار تلویزیون‌ها قرار ندهید، زیرا در این صورت ممکن است منجر به آتش سوزی و یا برق گرفتگی شوند
  • سعی کنید که تلویزیون را در کنار مکان‌هایی که رطوبت دارند قرار ندهید، زیرا این امکان وجود دارد که آتش سوزی رخ دهد
  • سعی کنید که هر چند روز یک بار خاک تلویزیون را بگیرید که گرد و خاک به داخل آن نرود
  • توجه کنید که به هیچ وجه نباید هیچ جسم فلزی را در قسمت‌های باز تلویزیون وارد کنید. این کار ممکن است باعث ایجاد خطر برق گرفتگی شود
  • سعی کنید که سیم برق را به صورتی به پریز بزنید که محکم به آنجا متصل شود
  • هیچ وقت سیم‌های دستگاه‌ها را به یکدیگر گره نزنید، زیرا در صورتی که یکی از آن‌ها آتش بگیرید، همه آن‌ها دچار سوختگی می‌شوند
  • اگر برق منطقه شما نوسانان دارد، حتما از محافظ برای وسایل برقی خود استفاده کنید تا وسایل شما آسیب نبیند. محافظ‌ها نوسانات برق را گرفته و برق را به صورت کنترل شده به دستگاه می‌رسانند
  • اگر به مسافرت می‌روید، حتما تلویزیون و وسایل برقی خود را از برق بکشید
  • سعی کنید راهنمای اولیه تلویزیون را یک بار بخوانید تا با عملکرد سیستم آشنا شوید

  سخن پایانی

  در این مطلب چگونگی نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای‌ دی سامسونگ را به شما گفتیم. توجه کنید که در برخی از تلویزیون‌های سامسونگ همه این مراحل یکی نیستند و کمی با یکدیگر فرق می‌کنند ولی شما می‌توانید با کمی فکر کردن همه چیز را در سر جای درست خودش قرار دهید. برای نصب تلویزیون هم سعی کنید ایمنی را به طور کامل رعایت کرده و قطعات را به خوبی نصب کنید تا مشکلات بعدی ایجاد نشود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات تلویزیون آموزش تعمیرات تلویزیون سامسونگ مقالات آموزش تعمیرات تلویزیون
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت