تعمیر یخچال صنعتی در تهران در محل شما

اینکه یخچال صنعتی شما چه برندی و از چه مدلی می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. تعمیرکاران مجرب تعمیرگاه و نمایندگی مجاز دیبا پشتیبان آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات یخچال صنعتی شما با تعهد کامل می باشند.

تعمیر در محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما

تعمیر سریع و تضمینی با قطعات ارجینال ضمانت دار

6 ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

اعزام سرویس کار و تکنسین تخصصی یخچال صنعتی در سریعترین زمان ممکن به محل شما

مزایای استفاده از تعمیرگاه مجاز یخچال صنعتی

تعمیرگاه مجاز یخچال صنعتی دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تخصصی ترین مرکز تعمیر یخچال صنعتی در انواع برند و مدل بصورت شبانه روزی در 7 روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر یخچال صنعتی و عرضه خدمات پس از فروش این دستگاه آماده ارائه خدمات و پشتیبانی 24 ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه های متفاوت و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات یخچال صنعتی در انواع برندها و مدل ها آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

همچنین این مرکز دارای سه شعبه واقعی در سطح تهران است که خدمت رسانی به مشتریان را  تسهیل و تسریع  می‌کند. از دیگر خدمات قابل توجه تعمیرگاه دیبا پشتیبان می توان به استفاده از قطعات یدکی اصلی یخچال های صنعتی و ضمانت قطعات و همچنین ضمانت سرویس تعمیرات به مدت ۶ ماه پس از ارائه اشاره کرد. بعلاوه، این مرکز مجاز و معتبر به منظور افزایش هر چه بیشتر رضایتمندی مشتریان، در هنگام ارایه خدمات، همیشه تخفیف های ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد.

تعمیرات یخچال صنعتی شما در محل

دیگر نگران حمل و نقل یخچال صنعتی خود برای تعمیر و احتمالا آسیب دیدن آن در مسیر تعمیرگاه یا نمایندگی نباشید. ما سرویس کار را به منزل و محل مورد نظر شما ارسال خواهیم کرد.

گارانتی سرویس و تعمیرات

اگر خرابی مجدد یخچال صنعتی شما از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۶ ماه از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود.

تعیین زمان خدمات توسط شما

پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات یخچال صنعتی خود، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود.

تعمیر در سریعترین زمان

مدت زمان تعمیر یخچال صنعتی شما بستگی به نوع خرابی آن متغیر می باشد. اما ما با دارا بودن شعب در تمام نقاط تهران این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

یخچال‌های صنعتی؛ پرکاربرد در صنایع غذایی

یخچال‌های صنعتی از نظر اندازه و جزئیات با یخچال‌های معمولی تفاوت زیادی دارند. از یخچال‌های صنعتی می‌توان برای نگهداری مواد مختلف به خصوص مواد غذایی استفاده کرد و به همین علت در صنایع غذایی کاربردهای زیادی دارند. یخچال‌های صنعتی در مکان‌هایی از جمله قصابی‌ها، هتل‌ها، مغازه‌های پروتئینی، سوپرمارکت‌ها، آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و دیگر مکان‌های مشابه به کار می‌روند. این یخچال‌ها وظیفه نگهداری از مواد غذایی در دمای مورد نظر را دارند، به طوری که کیفیت مواد غذایی به طور مطلوب حفظ شود و این مواد تازگی خود را حفظ کنند. در این مطلب با عیوب احتمالی و عمده در یخچال‌های صنعتی آشنا می‌شویم و راهکارهایی برای تعمیر آن‌ها ارائه خواهیم کرد.

انواع یخچال صنعتی

در بخش قبلی با اهمیت یخچال صنعتی در صنایع مختلف آشنا شدیم. انواع متفاوتی از یخچال‌های صنعتی در شکل‌ها و اندازه‌های گوناگون وجود دارد. یخچال‌های ایستاده، ویترینی، شیشه‌خم، خوابیده و پرده هوا از انواع یخچال‌های صنعتی هستند که در ادامه این بخش با آن‌ها آشنا می‌شوید.

یخچال صنعتی ایستاده

یخچال‌های صنعتی ایستاده در اندازه‌ها و شکل‌های متنوعی تولید می‌شوند. تعداد درب‌های این نوع یخچال صنعتی را می‌توان هنگام سفارش مشخص کرد. جنس درب یخچال‌های ایستاده می‌تواند از جنس شیشه یا فولاد ضد زنگ باشد. درب‌های فلزی مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارند. مزین درب‌های شیشه‌ای نیز این است که می‌توان درون یخچال را بدون باز کردن درب آن مشاهده کرد که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

یخچال صنعتی شیشه خم

یخچال‌های صنعتی شیشه خم نیز حالت ویترینی دارند و برای نمایش بهتر محصولات در سوپرمارکت‌ها و مغازه‌های پروتئینی استفاده می‌شوند. در این نوع یخچال‌ها نیز نمایش و ویترینی بودن حرف اول را می‌زند. به این علت که بتواند محصولات داخل خود را بهتر به مشتریان عرضه کند.

یخچال صنعتی پرده هوا

یخچال‌های صنعتی پرده هوا به دلیل استفاده از تکنولوژی جدید، گران قیمت هستند و به دلیل نداشتن درب، از محبوبیت بالایی هم بین فروشندگان و هم بین خریداران برخوردارند. یخچال‌های پرده هوا به شکل ایستاده، قفسه‌ای و کمدی در فروشگاه‌های مختلف برای فروش محصولات استفاده می‌شوند.

عیوب احتمالی یخچال‌های صنعتی

یخچال‌های صنعتی از نظر دما و اندازه با دیگر یخچال‌ها تفاوت دارند. مراقبت از یخچال‌های صنعتی در مشاغلی که به محیط خنک نیاز دارند، اهمیت زیادی دارد. زیرا هرگونه مشکلی که برای این یخچال‌ها پیش بیاید، می‌تواند باعث ضرر بسیار زیادی شود. در این بخش با برخی از عیوب عمده این نوع یخچال آشنا می‌شویم.

یخچال با صدای زیادی کار می‌کند

این طبیعی است که یخچال‌های صنعتی کمی صدا تولید کنند؛ اما گاهی متوجه می‌شوید که این صدا ها از حد طبیعی بیشتر هستند. یخچال‌های صنعتی قطعاتی مانند کمپرسور، فن و قطعات محرک دیگر دارند که هریک از آن‌ها کمی صدا تولید می‌کنند. حال اگر این صدا بیش از حد باشد باید درصدد تعمیر آن برآمد.

یخ زدن داخل یخچال صنعتی

یکی از مشکلات احتمالی در یخچال‌های صنعتی این است که در داخل آن‌ها برفک و یخ جمع می‌شود. با این وجود که یخچال‌ها باید محیط خنکی داشته باشند، اما ایجاد یخ و برفک در داخل آن‌ها نیز مسئله‌ای غیر عادی است و یک مشکل تلقی می‌شود.

مشکل برق‌رسانی یخچال صنعتی

اگر در هنگام باز کردن درب یخچال، چراغ داخل آن روشن نشود یا چشمک بزند، یا اینکه مواد داخل یخچال خنک نباشند، نشان دهنده وجود مشکل برق رسانی در این دستگاه است. ابتدا بهتر است بررسی کنید که فیوز نپریده باشد و پریز برقی که دوشاخه یخچال به آن متصل می‌شود، برق داشته باشد. سپس در صورت عدم برق رسانی یخچال، بهتر است اقدام به تعمیر آن کنید.

مشکل در کمپرسور یخچال صنعتی

کمپرسور یا موتور یخچال، قلب یخچال به شمار می‌آید. وظیفه کمپرسور این است که مواد غذایی شما را سالم و خنک نگه دارد و اگر این قطعه درست کار نکند، فرآیند خنک سازی هم متوقف خواهد شد. کمپرسور گاز با فشار پایین را به گاز با فشار بالا تبدیل می‌کند. کمپرسور باید هر چند وقت یکبار تمیز شود، اما معمولا زمان مناسب برای تمیز کردن آن هر 90 روز یک بار است. ممکن است که ذرات چربی، پرز و مو روی کمپرسور جمع شوند و به مرور زمان مانع کار کردن درست کمپرسور شوند.

خرابی شیر آب آبسردکن

عواملی می‌توانند باعث این شوند که شیر آب آبسردکن یخچال آب ندهد. از این عوامل می‌توان به قطع بودن آب ورودی شهر، جرم گرفتگی صافی یا فیلتر شیر آب، خرابی شیر خروجی یخچال صنعتی و یا رسوب گرفتگی لوله ورودی آب یا مجرای ورودی و خروجی مخزن اشاره کرد.

خراب بودن چراغ‌های یخچال

یکی دیگر از خرابی‌های عمده یخچال‌های صنعتی که مشکل بزرگی به شمار نمی‌آید، خراب شدن چراغ‌های داخل آن است. در داخل یخچال از چراغ‌های LED استفاده می‌شود. در صورت خرابی چراغ داخل یخچال صنعتی بهتر است که آن را تعویض کنید.

یخچال به صورت اتومات کار نمی‌کند

در صورتی که یخچال صنعتی به صورت اتومات کار نکند، احتمال دارد که لوله بلو از جای خود خارج شده باشد. همچنین این امکان وجود دارد که ترموستات تنظیم نباشد. اگر سیستم دیفراست یخچال دائم در مدار باشد و یا فن یخچال خراب باشد ممکن است که یخچال شما به صورت اتومات کار نکند و نیاز به تنظیم دستی داشته باشد. همچنین وجود برفک در اوپراتور می‌تواند موجب بروز این مشکل شود.

راهکارهای تعمیر یخچال صنعتی

طبق مطالبی که در بخش قبلی ذکر شد، امکان به وجود آمدن مشکلات مختلفی در یخچال‌های صنعتی وجود دارد. حال در این بخش با راهکارهای مناسب تعمیرات یخچال‌های صنعتی در صورت بروز مشکلات مختلف آشنا خواهیم شد.

رفع سر و صدای بیش از حد یخچال صنعتی

در صورتی که یخچال صنعتی با سروصدای زیادی کار کند، احتمال وجود مشکل در قطعاتی مانند اوپراتور، کمپرسور و فن یخچال وجود دارد. این قطعات به علت آسیب‌پذیر بودن و هزینه بالایی که دارند، بهتر است که توسط یک تکنسین حرفه‌ای تعمیر شوند. اما اگر مشکل صدای بیش از حد یخچال به خاطر معیوب شدن قطعات اصلی آن نباشد، می‌توانید با رجوع به دفترچه راهنما اینگونه مشکلات سطحی را رفع کنید.

رفع برفک داخل یخچال صنعتی

وجود یخ و برفک در داخل یخچال‌های صنعتی امری غیر عادی است و یک مشکل مهم تلقی می‌شود. بهتر است که در ابتدا چرخه برفک زدایی یخچال خود را تنظیم کنید. برای یادگیری اقدامات اولیه بهتر است که به دفترچه راهنمای یخچال خود رجوع کنید. اگر نتوانستید راه حل مورد نظر خود را پیدا کنید، بهتر است برای جلوگیری از وارد شدن صدمات بیشتر به یخچال خود، آن را از برق بکشید و مواد داخل آن را بیرون بیاورید تا یخ‌ها به صورت طبیعی آب شوند. سپس می‌توانید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

تعمیر خرابی چراغ داخل یخچال صنعتی

چراغ‌های داخل یخچال‌های صنعتی مانند دیگر چراغ‌ها احتمال خرابی و سوختگی دارند. در صورت بروز این مشکل می‌توانید خودتان نیز آن‌ها را تعویض کنید. در صورتی که قصد دارید که خودتان این مشکل را حل کنید، بهتر است که از چراغ‌های مورد تایید شرکت تولید کننده استفاده کنید. برای دریافت دستورالعمل‌های صحیح، بهتر است که دفترچه راهنمای یخچال صنعتی خود را مطالعه کنید. اگر تجربه تعویض اینگونه لامپ‌ها را ندارید، بهتر است که این کار را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.

برطرف کردن مشکل در برق رسانی یخچال صنعتی

مواردی مانند خنک نبودن مواد داخل یخچال و روشن نشدن یخچال یا چراغ داخل آن، نشان دهنده وجود مشکل برق رسانی در یخچال هستند. ابتدا باید بررسی کنید که فیوز نپریده باشد و پریز اتصال برق داشته باشد. این کار را می‌توانید با وصل کردن وسیله‌ای به پریز برق که از سالم بودن آن اطلاع دارید، انجام دهید. همچنین سیم یخچال را از نظر داشتن پارگی یا قطعی بررسی کنید. معمولا این سیم‌کشی دستگاه است که باعث به وجود آمدن این مشکل می‌شود، اما پیشنهاد ما به شما این است که برای بررسی دقیق‌تر با یک تکنسین متخصص تعمیر یخچال صنعتی تماس بگیرید تا آسیب بیشتری به یخچال شما وارد نشود.

تعمیرات خرابی کمپرسور یخچال صنعتی

عواملی مانند خنک نبودن یخچال، بی ثباتی دمای داخل یخچال، گرم بودن بیش از حد هوای داخل یخچال و ایجاد صداهای غیرعادی از یخچال صنعتی همگی از مواردی هستند که می‌توانند نشان دهنده خراب بودن کمپرسور یخچال صنعتی باشند. بهتر است که برای حل این مشکل به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید. زیرا کمپرسور قطعه بسیار حساس و مهمی است و در صورت خرابی، به تعویض یا تعمیر احتیاج دارد.

تعمیرات یخچال صنعتی خود را به متخصصین بسپارید

در این مطلب با انواع کاربردهای یخچال‌های صنعتی و عیوب عمده‌ای که در آن‌ها پیش می‌آیند، آشنا شدیم. همچنین روش‌های مختلفی را برای تعمیر یخچال صنعتی به شما ارائه کردیم. در اغلب شرایط، تعمیرات این یخچال‌ها توسط افرادی که در این حیطه تخصصی ندارند، کار اشتباهی است. در صورتی که قادر نبودید با کمک دفترچه راهنمای یخچال صنعتی خود، آن را عیب‌یابی و تعمیر کنید، بهتر است این کار را به متخصصین حرفه‌ای تعمیر یخچال از تعمیرگاه های مجاز مانند دیبا پشتیبان ایرانیان بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *