ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

بازدید: 310 بازدید
ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی
 • ما در این مقاله از مرکز تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان قصد داریم تا در رابطه با علت ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی بحث کنیم و علت های بروز این ارور، معنا و مفهوم آن و نحوه ی بررسی و رفع این ارور را بیان کنیم. در صورتی که تمایل دارید تا این ارور را از روی صفحه نمایش دستگاهتان پاک کنید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

  علت ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

  اگر بخواهیم در رابطه با علت ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی صحبت کنیم، باید ابتدا معنا و مفهوم این ارور را بررسی کنیم. در واقع این ارور به این معناست که آب مورد نیاز دستگاه  بعد از گذشت 10 دقیقه به سطح تعیین شده نرسیده است، در نتیجه این ارور روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

  علت ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی چیست ؟

  این ارور به معنای INLET ERROR یا همان خطای ورودی آب می باشد. موقعی این ارور در ماشین ظرفشویی ال جی شما رخ می دهد که دستگاه به آرامی از آب پر می شود یا این که اصلا دستگاه از آب پر نمی شود. یا به عبارتی دیگر، آب به درستی وارد ماشین ظرفشویی نمی شود. بنابراین سازندگان این دستگاه، این کد خطا را برنامه ریزی کردند تا هنگام بروز چنین مشکلی ( پر نشدن ماشین ظرفشویی از آب )، این کد خطا نمایش داده شود تا کاربر متوجه ی مشکل شود و در صدد رفع ارور باشد.

  نشانه های دستگاه قبل از به وجود آمدن ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی کدامند ؟

  قبل از این که کد خطای IE روی دیسپلی دستگاه ایجاد شود، دستگاه یک رفتار غیر عادی خواهد داشت. به این ترتیب که پمپ روشن می شود، اما آب وارد دستگاه نمی شود. بنابراین دستگاه نمی تواند شستشو را انجام دهد و به عبارتی به مرحله ی بعد نمی رود. همه ی این موارد، نشان دهنده ی مشکلات پر نشدن مخزن می باشند. به عبارتی دیگر دستگاه باید طی مدت زمان معینی، آب مورد نیاز دستگاه را تامین کند. این مدت زمان می تواند از 30 ثانیه تا 10 دقیقه برای مدل های مختلف دستگاه متفاوت باشد. وقتی این مدت زمان سپری شود، اما مخزن آب نداشته باشد یا آب درون مخزن برای شستشو کافی نباشد، این ارور ایجاد می شود.

  مواردی که باید هنگام بروز ارور IE بررسی کنید کدامند ؟

  هنگامی که ارور IE را روی دیسپلی دستگاهتان مشاهده کردید، باید چند مورد را بررسی کنید. اول از همه، اگر دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی خود را به تازگی خریداری کرده اید، باید مطمئن شوید که شیر فلکه دستگاه کاملا باز باشد. همچنین باید مطمئن شوید که شیر فلکه آب بسته نباشند و باید به طور کامل باز باشند. همچنین فشار آب به شیر منزل نیز نباید کم باشد. همچنین ممکن است علت هایی از قبیل گرفتگی و انسداد فیلتر های ورودی آب، خم شدن شیلنگهای آب و… نیز اتفاق افتاده باشند.

  علت ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • کم فشار بودن آب ورودی
  • کثیف بودن فیلتر
  • خم شدن شیلنگ ورودی
  • خرابی سنسور سطح
  • خرابی شیر ورودی

  علت ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  کم فشار بودن آب ورودی

  گاهی ممکن است مخزن دستگاه، به دلیل کم فشار بودن آب، به درستی پر نشود. مواردی وجود دارند که باعث می شوند سرعت جریان آب کاهش پیدا کند. بنابراین باید تمام این موارد را بررسی کنید. کم بودن فشار آب می تواند بخاطر عواملی چون قطع بودن آب منزل، انسداد و یخ زدگی خطوط لوله و یا بخاطر بسته بودن یا نیمه باز بودن دریچه ی ورودی آب اتفاق افتاده باشد. بنابراین باید تمام این موارد بررسی شوند تا علت اصلی کم بودن فشار آب پیدا شود. پس از بررسی دستگاه و پیدا کردن ایراد و رفع ایراد، باید به مدت 15 تا 20 دقیقه دستگاه را از برق جدا کنید. سپس دستگاه را مجدد به برق وصل کنید تا ارور از صفحه نمایش پاک شود.

  کثیف بودن فیلتر

  توری فیلتر که در خروجی شیلنگ قرار گرفته، ممکن است بخاطر رسوب آب یا آشغال هایی مسدود شده باشد، و در نتیجه آب نتواند وارد دستگاه شود. در این صورت باید فیلتر را به مدت 1 تا 2 ساعت در محلول اسید سیتریک قرار دهید و سپس آن را به خوبی بشویید و تمیز کنید. در صورتی که فیلتر بسیار کثیف است و قابل تمیز شدن نیست، بهتر است تا آن را تعویض کنید.

  خم شدن شیلنگ ورودی

  یکی دیگر از علل بروز این ارور، می تواند بخاطر مشکلات مربوط به شیلنگ ورودی اتفاق افتاده باشد. در صورتی که شیلنگ ورودی مسدود شده باشد، پیچ خورده باشد، خم شده باشد و یا آسیب دیده باشد، ممکن است این ارور رخ دهد. همچنین باید اتصالات لوله زهکشی را نیز بررسی کنید. در صورتی که لوله زهکشی به طور نا درست به لوله زهکشی متصل شود، ممکن است باعث ایجاد این ارور شود.

  خرابی سنسور سطح

  گاهی ممکن است علت نمایش این ارور، به دلیل معیوب بودن سنسور سطح باشد. این سنسور میزان آب موجود در ماشین ظرفشویی را تشخیص می دهد و کنترل می کند. در صورتی که می شنوید که آب در حال تخلیه است و دستگاه کماکان این ارور را نشان می دهد، نشان دهنده ی این است که این سنسور معیوب است. در این صورت ممکن است لازم باشد که این سنسور را تعویض کنید.

  خرابی شیر ورودی

  یکی از مهم ترین قسمت هایی که هنگام نمایش این ارور باید بررسی شود، بررسی شیر آب است. در صورتی که شیر برقی، سیگنال مربوطه را دریافت نکند، واکنش نشان نمی دهد یا خیلی دیر واکنش نشان می دهد. در نتیجه مخزن از آب پر نمی شود و این ارور نمایش داده می شود. بنابراین باید سیم کشی نیز بررسی شود و در صورت معیوب بودن شیر ورودی، باید آن را تعویض کنید. توصیه می شود در صورت عدم تخصص با یک تعمیرکار حرفه ای و مراکز معتبر تعمیر ماشین ظرفشویی مانند دیبا پشتیبان ایرانیان که مرکز تعمیرات ال جی می باشد تماس بگیرید.

  نحوه ی رفع ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

  حالا سوال اساسی و مهم این است که چگونه ارور IE را از صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی پاک کنیم !؟ اولین اقدام این است که شما باید شیر آب گرم و سرد منزل را کاملا ببندید. سپس باید یک سطل آب یا یک قابلمه ی بزرگ را برای تخلیه باقی مانده ی آب موجود در شیلنگ دستگاه در کنار خود داشته باشید. سپس باید فیلتر های ورودی که بر روی شیر های ورودی ماشین ظرفشویی قرار گرفته شده اند را بررسی کنید، یعنی باید ببینید که هیچ گونه رسوب مواد معدنی یا آشغال یا اجسامی از لباس باعث انسداد آن ها نشده باشند. در صورت انسداد، باید انسداد را بر طرف کنید.

  نکات مهم یا تکمیلی

  یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید تا چنین مشکلی برای دستگاه شما ایجاد نشود، هنگام نصب دستگاه می باشد. به عبارتی نصب دستگاه باید درست و اصولی انجام شود. نصب نا درست دستگاه می تواند مشکلات متعددی را در بر داشته باشد. که یکی از این مشکلات نیز می تواند ایجاد چنین ارور هایی باشد. بنابراین فردی که دستگاه شما را نصب می کند باید متخصص باشد و دستگاه شما را به درستی نصب کند.

  در صورتی که آشنایی کامل با دستگاه ندارید و یا تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات دستگاه را ندارید، بهتر است تا تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی خود را به عهده ی تکنسین های با تجربه بسپارید و به هیچ وجه اقدام به تعمیر دستگاه نکنید، زیرا ممکن است باعث آسیب رساندن جدی به دستگاه شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین ظرفشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت