ثبت درخواست تعمیرات

علت یخ زدن و برفک زدن لوله های پشت یخچال

بازدید: 312 بازدید
علت یخ زدن و برفک زدن لوله های پشت یخچال
 • ما در این مقاله از دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تخصصی ترنی مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران قصد داریم تا در رابطه با علت یخ زدن و برفک زدن لوله های پشت یخچال بحث کنیم. مشکل یخ زدن یا برفک زدن لوله های پشت یخچال یا همان کندانسور، مشکلی متداول در یخچال های معمولی و یخچال ساید بای ساید می باشد. این مشکل بنا به دللایل مختلفی می تواند ایجاد شود. ما در این مقاله مهم ترین علت های برفک زدن و یخ زدن لوله های پشت یخچال را بیان کردیم، اما ممکن است به غیر از این علت های گفته شده، دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد.

  بنابراین اگر با خواندن این مقاله نتوانستید مشکل یخچال خود را حل کنید، بهتر است که با تعمیر کار متخصص تعمیر یخچال تماس بگیرید تا یخچال شما به طور کامل بررسی شود و در صورت نیاز تعمیرات لازم نیز انجام شود.

  علت یخ زدن و برفک زدن لوله های پشت یخچال

  • کارکرد بیش از حد یخچال و آلودگی لوله های پشت یخچال
  • پایین بودن بیش از حد دمای یخچال
  • مشکل نشت آب

  کارکرد بیش از حد یخچال و آلودگی لوله های پشت یخچال

  یکی از مهم ترین علت های یخ زدن لوله های پشت یخچال، کار کرد بیش از حد دستگاه می باشد. همچنین وجود گرد و غبار روی کویل های کندانسور ( منظور همان لوله های پشت یخچال )، باعث می شود این اتفاق بیشتر رخ دهد. این مشکل، در صورتی که شما در محیط های آلوده و پر از گرد وغبار زندگی می کنید و یا حیوان خانگی دارید، بیشتر رخ می دهد.

  رفع مشکل کارکرد بیش از حد یخچال و آلودگی لوله های پشت یخچال

  باید ابتدا یخچال را از برق بکشید، تا بتوانید کثیفی های روی کندانسور را تمیز کنید. در اکثر یخچال ها کندانسور در قسمت پشت یخچال و در سمت پایین یخچال قرار دارد. البته به این نکته نیز توجه کنید که بعضی از یخچال های مدل جدید تر، دارای کویل داخلی هستند. و برای دسترسی به این قسمت باید صفحه ی پشت یخچال را جدا کنید. سپس بعد از دسترسی به کویل ها، باید تمام لوله های پشت یخچال را تمیز کنید. به همین منظور، با استفاده از جارو برقی، تمامی گرد و خاک های موجود را پاک کنید و سپس با استفاده از یک دستمال یا پارچه ی تمیز تمامی بقایای گرد و خاک را تمیز کنید. به این ترتیب انرژی مورد نیاز، مجدد برای یخچال شما تامین می شود و مشکل یخ زدن و برفک زدن لوله های پشتی یخچال حل می شود.

  پایین بودن بیش از حد دمای یخچال

  گاهی اوقات یخ زدن لوله های پشت یخچال، می تواند بخاطر پایین بودن بیش از حد دمای یخچال باشد. در این صورت یخچال شما بیش از حد کار می کند. همچنین علاوه بر کارکرد بسیار زیاد یخچال، و برفک زدن لوله های پشت یخچال، باعث می شود تا تمامی غذا های داخل یخچال شما نیز یخ بزنند و خراب شوند.

  رفع مشکل پایین بودن بیش از حد دمای یخچال

  برای این که لوله های پشت یخچال شما، بخاطر دمای پایین یخچال، یخ نزند، شما باید دمای یخچال را روی درجه ی خاصی قرار دهید. به عنوان مثال درجه حرارت یخچال باید روی اعداد 37 تا 40 درجه ی فارنهایت یا 2. 8 و 4. 4 درجه سانتی گراد تنظیم شود. در صورتی که یخچال شما فاقد صفحه نمایش است، برای تست و اطمینان از میزان دمای یخچال، می توانید یک دما سنج را درون یک لیوان آب قرار دهید و آن را به مدت 8 ساعت داخل یخچال بگذارید، به این ترتیب، شما می توانید متوجه ی دمای یخچال شوید و در صورت تمایل، دمای یخچال را تنظیم کنید و به آرامی آن را به دمای دلخواه برسانید.

  مشکل نشت آب

  نشت آب و جمع شدن آب در زیر یخچال، هرگز نشانه ی خوبی نیست. اما متاسفانه، این ایراد، یک مشکل رایج در یخچال ها می باشد و قسمت خوب قضیه نیز اینجاست که این مشکل اصولا به راحتی حل می شود. نشت آب می تواند بنا به دلایلی اتفاق بیوفتد. یکی از مهم ترین دلایل نشت آب مسدود بودن لوله ی تخلیه به دلیل یخ زدگی می باشد، که این عامل یکی از شایع ترین دلایل است. به این ترتیب که ذرات مواد غذایی یا سایر مواد دیگر در شلنگ تخلیه گیر می کنند و همین امر می تواند منجربه ایجاد یخ و در نتیجه نشت آب از یخچال و فریزر می شود.

  رفع مشکل نشت آب

  برای حل این مشکل، باید سعی کنید با استفاده از یک قیف کوچک، و از داخل فریزر، مقداری آب گرم را به داخل شیلنگ تخلیه هدایت کنید. اگر با این روش مشکل بر طرف نشد، ممکن است لازم باشد، قسمت دستگیره شیر کنترل را که در انتهای شیلنگ تخلیه قرار دارد، به صورت دستی جدا کنید، و سعی کنید تمام بقایای باقی مانده را از درون شیلنگ خارج کنید تا مشکل بر طرف شود.

  راه حل کلی جهت رفع مشکل یخ زدگی و برفک زدن لوله های پشت یخچال

  جهت رفع برفک و یخ زدگی لوله های پشت یخچال، شما می توانید با استفاده از یک سشوار به سادگی، یخ زدگی لوله ها را بر طرف کنید. به این ترتیب که سشوار را به مدت 15 دقیقه روی لوله های پشت یخچال بگیرید تا یخ ها ذوب شوند. اما به این نکته توجه داشته باشید که با این کار، به صورت موقتی می توانید از شر یخ زدگی لوله ها خلاص شوید و ممکن است بعد ها دوباره این اتفاق تکرار شود و لوله ها یخ بزند، بنابراین، این راه حل، یک راه حل قطعی نیست.

  برای این که متوجه ی منشاء مشکل شوید و این مشکل را برای همیشه رفع کنید، باید حتما یخچال شما، توسط یک تکنسین متخصص بررسی شود تا مشکل از پایه حل شود.   بنابراین برای این که این ایراد از پایه و اساسی رفع گردد، باید حتما تعمیرات توسط تکنسین تعمیرات یخچال انجام شود. در صورتی که شما مهارت کافی در زمینه ی تعمیرات یخچال را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر یخچال نکنید، زیرا ممکن است هم به خودتان و هم به دستگاهتان آسیب جدی وارد کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات یخچال مقالات آموزش تعمیرات یخچال
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت