ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور EI در ماشین ظرفشویی ال جی

بازدید: 298 بازدید
ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی
 • ما در این مقاله از تعمیرگاه دیبا پشتیبان به بررسی علت ارور EI در ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم و معنا و مفهوم این ارور و نحوه ی بر طرف کردن این ارور را به شما آموزش می دهیم. بنابراین در صورتی که روی صفحه نمایش ماشین ظرشویی ال جی خود، این ارور را مشاهده کردید، و به دنبال رفع این ارور هستید، ما بعنوان مرکز خدمات تعمیرات  ال جی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

  علت ارور EI در ماشین ظرفشویی ال جی

  علت ارور EI در ماشین ظرفشویی ال جی، در یک کلام به معنای وجود نشتی در دستگاه می باشد. این ارور می تواند بخاطر موارد مختلفی از قبیل اشتباهات هنگام نصب دستگاه، مشکلات مربوط به موتور دستگاه، نشت آب از درب دستگاه، استفاده ی زیاد از مواد شوینده و… اتفاق بیوفتد. که در ادامه به طور مفصل تمام علت ها را بررسی می کنیم.

  مفهوم ارور EI در ماشین ظرفشویی چیست ؟

  کد خطای EI یا  E1به این معناست که سنسور نشتی دستگاه، نشت آب در سیستم زهکشی را تشخیص داده است و پمپ شستشو مشکل دارد. نشتی آب می تواند در بخش های مختلف دستگاه اتفاق بیوفتد. در واقع سازندگان دستگاه، این ارور را طراحی کردند تا در صورتی که پمپ تخلیه، فشار آب مورد نیاز خود را دریافت نکند، این ارور را روی صفحه نمایش نشان دهد و به کاربر بفهماند که نشتی اتفاق افتاده است.

  علت ارور EI در ماشین ظرفشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • نصب نا درست شیلنگ تخلیه
  • انسداد شیلنگ تخلیه
  • شل شدن اتصالات
  • آسیب دیدگی دور درب دستگاه
  • استفاده از مواد شوینده نا مناسب
  • چیدمان اشتباه ظروف در قفسه ها
  • خرابی پمپ تخلیه
  • خرابی برد الکترونیکی دستگاه

  علت ارور EI در ماشین ظرفشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  نصب نا درست شیلنگ تخلیه

  یکی از مهم ترین مواردی که باعث ایجاد این ارور می شود، نصب نا درست شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی می باشد. به همین خاطر این مسئله خیلی اهمیت دارد که دستگاه شما توسط افراد متخصص نصب شود. در صورتی که شیلنگ تخلیه درست نصب نشود، باعث نشتی آب می شود. همچنین برای این که آب دوباره به درون دستگاه بر نگردد، ارتفاع انتهای شیلنگ تخلیه باید پایین تر از ابتدای شیلنگ باشد، به عنوان مثال انتهای شیلنگ تخلیه باید حدود  10 سانتی متر  پایین تر باشد. بنابراین هنگام نصب دستگاه باید به ارتفاع سطح و شیلنگ توجه شود.

  انسداد شیلنگ تخلیه

  یکی دیگر از علل نمایش ارور EI یا همان نشت آب در ماشین ظرفشویی ال جی، می تواند بخاطر انسداد فاضلاب، فیلتر و شیلنگ ها توسط ذرات غذا یا بخاطر شکستگی ظروفی همچون لیوان باشد. انسداد شیلنگ تخلیه  و فیلتر، مانع از تخلیه کامل آب می شود و در نتیجه دستگاه دچار نشتی می شود. در این صورت باید محل تخلیه ماشین ظرفشویی به دقت بررسی شود، و باید مواد غذایی باقی مانده یا ظروف شکسته شده را بر دارید و انسداد را بر طرف کنید و برای جلوگیری از بروز مجدد این ارور، باید به طور مرتب این قسمت ها را با آب بشویید و تمیز کنید.

  شل شدن اتصالات

  همچنین باید بررسی کنید که اتصالات و شیلنگ ها در جای درست خود و محکم وصل شده باشند. در صورت لزوم می توانید بست های اتصال دهنده را تعویض کنید. به یاد داشته باشید که حتی نشت یک قطره آب از اتصالات، می تواند باعث ایجاد ارور EI شود. همچنین در صورت پارگی یا آسیب دیدگی شیلنگ تخلیه، باید آن را تعویض کنید. همچنین اگر اتصالات ضعیف باشند، ممکن است ولتاژ به قطعات دستگاه منتقل نشود و در نتیجه این ارور نمایش داده شود.

  آسیب دیدگی دور درب دستگاه

  توجه داشته باشید که درب دستگاه به طور کامل بسته باشد. بسته نبودن درست درب دستگاه نیز می تواند باعث بروز نشتی شود. همچنین در صورت بروز این ارور بررسی کنید که آیا آب از داخل درب ماشین ظرفشویی به بیرون نشت می کند یا نه. در صورت بروز هر گونه نشتی آب از دور درب، باید شکاف های دور درب را بررسی کنید. در صورت هر گونه آسیبی، باید آسیب را بر طرف کنید.

  استفاده از مواد شوینده نا مناسب

  مواد شوینده ی نا مناسب و اشتباه، باعث می شوند که داخل ماشین ظرفشویی از لجن پر شود و همین امر باعث می شود تا دستگاه نتواند به درستی ظروف را بشوید و آب کشی کند. در نتیجه همین امر می تواند باعث انسداد و ایجاد نشتی در دستگاه شود و ارور E1 روی صفحه نمایش ایجاد شود. بنابراین حتما از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است شستشو به درستی انجام نشود. علاوه بر این، هیچ وقت بیش از حد از مواد شوینده استفاده نکنید.

  چیدمان اشتباه ظروف در قفسه ها

  یکی دیگر از علل ایجاد ارور E1 در ظرفشویی ال جی، عدم بارگیری درست ظروف در دستگاه می باشد. به عنوان مثال در صورتی که ظروف بزرگ مثل قابلمه یا پارچ را به نحوه ی نا مناسبی در قفسه ها قرار دهید، درون این ظروف آب جمع می شود و ممکن است دستگاه به اشتباه فکر کند که نشتی وجود دارد و در نتیجه ارور E1 را نمایش دهد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که ظروف به درستی درون ماشین قرار گرفته اند و به یاد داشته باشید که همیشه قابلمه ها و ظروف بزرگ را طوری درون دستگاه قرار دهید که آب اضافی درون آن ها جمع نشود. همچنین هنگامی که می خواهید ظروف را داخل ماشین قرار دهید، اگر درون ظروف آب وجود داشته باشد، آب آن را درون سینک ظرفشویی خالی کنید، سپس آن را درون دستگاه قرار دهید.

  خرابی پمپ تخلیه

  از مهم ترین قسمت هایی که هنگام بروز این ارور باید آن را بررسی کنید، پمپ تخلیه دستگاه یا همان پمپ شستشوی دستگاه می باشد. بنبراین  شما باید پمپ شستشو را به دقت بررسی کنید. همچنین در صورت خرابی پمپ تخلیه ممکن است لازم باشد که آن را تعویض کنید.

  خرابی برد الکترونیکی دستگاه

  برد دستگاه وظیفه ی فرمان دادن به اجزای مختلف دستگاه را به عهده دارد. در صورتی که برد دستگاه خراب شود، فرمان به درستی صادر نمی شود و عملکرد دستگاه دچار مشکل می شود. بنابراین خرابی برد الکترونیکی دستگاه نیز می تواند یکی دیگر از علت های نمایش این ارور باشد. در این صورت برد دستگاه نیز باید به دقت بررسی شود و توصیه میکنیم اگر تخصصی ندارید کار را به یک تکنسین و تعمیرکار ماشین ظرفشویی بسپارید.

  نحوه ی رفع ارور EI در ماشین ظرفشویی ال جی

  برای پاک کردن ارور EI یا E1 از روی صفحه نمایش ظرفشویی ال جی، باید ابتدا دستگاه را به مدت 10 تا 15 دقیقه از برق بکشید. سپس دستگاه را به برق وصل کنید و دکمه ی پاور را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. سپس یک چرخه ی شستشو را شروع کنید تا ببینید که آیا کد خطا پاک می شود یا خیر.

  در صورتی که ارور پاک نشد، باید تمام موارد فوق را بررسی و امتحان کنید تا ارور بر طرف شود. همچنین توصیه می کنیم، در صورتی که تخصص فنی بالایی در تعمیرات ظرفشویی ال جی را ندارید، بهتر است که اقدام به بررسی و تعمیر دستگاه نکنید و با یک مرکز تعمیرات ظرفشویی ال جی تماس بگیرید، تا تکنسین متخصص دستگاه شما را تعمیر کند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین ظرفشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت