ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

بازدید: 327 بازدید
ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی
 • ما در این مقاله از مرکز تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیان ایرانیان قصد داریم تا در رابطه با ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما صحبت کنیم. برند پاکشوما یکی از برند های خوب و بسیار محبوب ایرانی می باشد که در سال 1354 فعالیت خود را آغاز کرد. این برند با کیفیت، دارای لوازم برقی و خانگی بسیار با کیفیت از قبیل ماشین ظرفشویی، ماشین لباس شویی و… می باشد.

  ماشین ظرفشویی پاکشوما نیز مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگر ممکن است دچار خرابی شود. در ماشین ظرفشویی پاکشوما، ایرادات و خطا ها به صورت یک کد خطا یا همان ارور، روی صفحه مانیتور دستگاه نمایش داده می شوند. هر ارور معنای خاص خود را دارد. بنابراین اگر ماشین ظرفشویی پاکشومای شما، ارور E4 را نمایش داد، جهت رفع ارور و کسب اطلاعات مفید در رابطه با این ارور، خواندن این مقاله می تواند به شما کمک کند. همچنین توجه داشته باشید، که در صورتی که مهارت کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین ظرفشویی پاکشوما ندارید، به هیچ عنوان اقدام به بررسی و تعمیر ماشین ظرفشویی نکنید. زیرا در صورت نداشتن تخصص، ممکن است هم به خودتان و هم به دستگاه آسیب برسانید.

  مباحثی که در مقاله ی ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما بررسی می شود :

  • ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما به چه معناست ؟
  • علت اصلی ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست ؟
  • نحوه ی بر طرف کردن ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما
  • اهمیت نمایش ارور E4 روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی پاکشوما
  • بررسی سایر ارور های ماشین ظرفشویی پاکشوما

  علت ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما و آموزش رفع این کد خطا

  ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما به چه معناست ؟

  اگر بخواهیم در یک کلام ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما را شرح دهیم، باید بگوییم که این ارور مربوط به خطای سیستم تخلیه آب ماشین ظرفشویی می باشد. در صورتی که این ارور روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی پاکشوما ظاهر شود، دستگاه در واقع نتوانسته آب موجود در ماشین ظرفشویی را تخلیه کند. بنابراین در صورتی که این ارور را مشاهده کردید، باید مواردی از قبیل، پمپ تخلیه، شیلنگ تخلیه، برد الکترونیکی و سایر موارد را بررسی کنید. همچنین در صورت بروز همچین ایرادی، ممکن است پمپ تخلیه دستگاه سوخته باشد.

  علت اصلی ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست ؟

  علت اصلی نمایش ارور E4 مربوط به وجود مشکلی در سیستم تخلیه آب، سوختگی پمپ تخلیه و خرابی برد الکترونیک می باشد. اما علاوه بر این موارد، عواملی مانند، انسداد شیلنگ تخلیه، پر بودن فاضلاب، خرابی موتور، نرفتن دستگاه به حالت خشک کن و… نیز می توانند باعث نمایش این ارور شوند.

  نحوه ی بر طرف کردن ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

  همان طور که پیش تر اشاره کردیم، ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما، بخاطر مشکلات مربوط به پمپ تخلیه و یا خرابی برد الکترونیکی رخ می دهد، بنابراین جهت رفع این ایراد و برطرف کردن ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما، باید سیستم تخلیه دستگاه و مقدار مقاومت پمپ تخلیه را بررسی کنید.

  اهمیت نمایش ارور E4 روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی پاکشوما

  ارور های ماشین ظرفشویی باعث شدند تا ما، معنا و مفهوم مشکل ماشین ظرفشویی خود را متوجه شویم. در واقع ماشین ظرفشویی پیغام خود را در رابطه با وجود مشکل یا انجام کار خاصی به ما می رساند. نمایش ارور ها روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی پاکشوما، باعث راحتی کاربران و تکنسین های تعمیرات ماشین ظرفشویی پاکشوما شدند. در واقع در صورتی که ارور با کد خاصی روی صفحه نمایش ظاهر شود، ایراد دستگاه مشخص می شود، در این صورت دیگر لازم نیست که تمام قسمت های ماشین ظرفشویی بررسی شود، بلکه فقط کافیست تا همان قسمت مورد نظر با دقت بررسی شود. اما به یاد داشته باشید که ارور های نمایش داده شده روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی، فقط در پیدا کردن مشکل کمک زیادی به شما می کنند، اما آن ها فقط حدود مشکل را به شما می گویند. بنابراین تشخیص دقیق مشکل و رفع ایراد، نیاز مند حضور و بررسی دقیق دستگاه، توسط تکنسین می باشد.

  بررسی سایر ارور های ماشین ظرفشویی پاکشوما

  تا این قسمت از مقاله ما به بررسی ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما و علت های مختلف نمایش این ارور پرداختیم ، همچنین روش های رفع مشکل را نیز بیان کردیم. اما در ادامه به بررسی سایر ارور های موجود در ماشین ظرفشویی پاکشوما می پردازیم. شاید دستگاه شما علاوه بر ارور E4، مشکلات دیگری نیز پیدا کند، که با فهمیدن معنا و مفهوم ارور می توانید مشکل را بر طرف کنید.  

  ارور E1 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

  ارور E1 در ماشین ظرفشویی پاکشوما t به معنای خطای قفل شدن موتور ماشین ظرفشویی می باشد. همچنین در چنین وضعیتی ممکن موتور دستگاه سوخته باشد. در این صورت باید، سوکت موتور بررسی شود.

  ارور E2 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

  ارور E2 در ماشین ظرفشویی پاکشوما، به معنای خرابی هیدروستات می باشد، در واقع در این وضعیت، دستگاه آب گیری نمی کند و یا دستگاه بیش از حد آب گیری می کند. همچنین ممکن است، مدار برد الکترونیکی دستگاه خراب باشد. در این وضعیت باید سیم کشی ماشین ظرفشویی به خوبی بررسی شود.  

  ارور E3 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

  ارور E3 در ماشین ظرفشویی پاکشوما، مربوط به خرابی ترموستات یا سنسور دما می باشد، در واقع بیانگر این است که دمای آب داخل دستگاه بیش از حد بالا می باشد. در این صورت باید ترموستات تعویض شود.

  ارور E6 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

  ارور E6 در ماشین ظرفشویی پاکشوما، به معنای مشکلاتی در سیستم تخلیه آب ماشین ظرفشویی پاکشوما می باشد، این مشکل می تواند بخاطر خرابی برد دستگاه اتفاق افتاده باشد. در این وضعیت، باید سیم کشی ها، مقدار مقاومت و پمپ تخلیه دستگاه به طور کامل بررسی شوند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی پاکشوما مقالات آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت