ثبت درخواست تعمیرات

علت خاموش و روشن شدن کولر گازی دوو

بازدید: 305 بازدید
علت خاموش و روشن شدن کولر گازی
 • امروزه، استفاده از اسپیلت و کولرهای گازی جزء ضروریات زندگی محسوب می‌شود. انواع برندها با مدل‌ها و طرح‌های مختلف و ویژگی‌ها و قیمت‌های متفاوت به بازار اسپیلت کولرگازی، رونق بیشتری داده است. آشنایی با این محصول متنوع و تقریباً همگانی، باعث استفاده‌ صحیح و مناسب خواهد شد و آگاهی از برخی مشکلات و خرابی‌های این وسیله‌ مفید و کاربردی، باعث عیب‌یابی سریع‌تر و شاید هزینه‌ کمتر در رفع ایرادات دستگاه، می‌شود. یکی از اشکالات رایجی که در اسپیلت‌های دو تیکه با هر برندی پیش ‌ می‌آید، خاموش و روشن شدن دستگاه کولرگازی است. کولرگازی برند دوو نیز از این اشکال مستثنی نیست. بسیاری از افرادی که از کولرگازی دوو استفاده می‌کنند، در مواجهه با خاموش و روشن شدن آن به دنبال علت خاموش و روشن شدن کولرگازی خود هستند. در این متن به بررسی علل خاموش و روشن شدن کولرهای گازی از جمله کولرگازی دوو و راه‌حل‌های رفع این مشکل می‌پردازیم.

  دلایل خاموش و روشن شدن کولر گازی دوو

  دلایل خاموش و روشن شدن کولرگازی‌های دو تیکه مانند کولر گازی دوو موارد زیر هستند.

  • مشکل برق‌کشی ساختمان یا کولرگازی

  ایراد در سیم‌کشی ساختمان و حتی اتصالات مربوط به کولر گازی از دلایل خاموش و روشن شدن آن هستند و اگر مشکل اتصالات، سریع برطرف نشود ممکن است به کولر صدمه وارد شود و دستگاه را با اختلال در عملکرد، مواجه کند. به طوری که ممکن است مجبور شوید برای تعمیر دستگاهتان هزینه‌ بیشتری بپردازید. بنابراین، توجه به سیم‌کشی صحیح ساختمان و نحوه‌ اتصال درست برق به کولر گازی و نهایتاً برطرف کردن ایرادات اتصال برق، از خاموش و روشن شدن کولر گازی و خرابی و صرف هزینه‌ اضافی جلوگیری خواهد کرد.

  • ایراد و خرابی برد کولر گازی

  یکی از رایج‌ترین علت‌های خاموش و روشن شدن کولر گازی، خرابی و اشکال در برد آن است. اگر برد کولر گازی عملکرد استاندارد و صحیحی نداشته باشد، می‌تواند برای تمام قسمت‌های کولر، مشکلات متفاوتی ایجاد کند. عملکرد برد کولر گازی مشابه عملکرد مغز در بدن انسان است. توجه به این نکته لازم است که برد، قابل تعمیر نیست و برای رفع مشکل خاموش و روشن شدن کولر گازی، باید برد دستگاه، توسط یک تعمیرکار متخصص و ماهر از تعمیرگاه های مجاز و نمایندگی تعمیرات کولرگازی دوو تعویض شود.

  • تنظیم نبودن ترموستات

  یکی از بخش‌های اصلی و مهم و کاربردی اسپیلت کولر گازی، ترموستات دستگاه است که درجه حرارت را برای تنظیم زمان خاموش شدن کولر گازی، مشخص می‌کند. تنظیمات ترموستات اگر به‌طور صحیح انجام نشده باشد، عملکرد آن برای درجه حرارت اعلامی خاموش شدن کولر گازی، اختلال پیدا کرده و کولرگازی خاموش و روشن خواهد شد. بنابراین، علت خاموش و روشن شدن کولر گازی، وابسته به عیب و ایراد و تنظیمات ترموستات آن است. برای رفع این مشکل، ترموستات را بررسی کرده و آن را به‌خوبی تنظیم کنید.

  • پیشگیری از سوختگی موتور

  گاهی اوقات، داغ شدن و حرارت بالای موتور، فشار خیلی زیادی به کولر گازی وارد می‌کند. در این شرایط، کولر گازی به مرز سوختگی نزدیک شده و برای اینکه نسوزد، قبل از سوختگی، موتور آن خاموش شده و بعد از اینکه کمی خنک شد دوباره روشن می‌شود. علت خاموش و روشن شدن کولر گازی در شرایط گرمی و حرارت بسیار بالا، پیشگیری از سوختگی و به عبارتی جلوگیری از خراب شدن کولر است. بنابراین، نصب کولر گازی در مکان مناسب و استفاده از کولر در زمان‌هایی که دچار داغی نشود، از خاموش و روشن شدن آن جلوگیری می‌کند.

  • به‌موقع انجام نشدن سرویس کولر گازی

  کولرهای گازی هر چند وقت یکبار باید سرویس بشوند. سرویس کولرهای گازی، گردوغبار و آشغال که در لابه‌لای قطعات کولر گیر کرده است را پاک و تمیز می‌کند. گردوغبار ممکن است باعث به وجود آمدن اختلال در عملکرد قطعات و در نتیجه در خود کولر گازی بشود. بنابراین، علت خاموش و روشن شدن کولر گازی می‌تواند سرویس نشدن به‌موقع آن باشد. مشکل خاموش و روشن شدن دستگاه، با سرویس کامل آن برطرف خواهد شد. البته، بهتر است این کار از طریق متخصص کولر گازی انجام شود. برای هر نوع و برند کولر گازی یا اسپیلت، سرویس حداقل یک بار در سال، امری ضروری است. عیب‌یابی به‌موقع کولر گازی، از بروز مشکلات جدی و پرهزینه جلوگیری می‌کند.

  • خاموش شدن کمپرسور (موتور)

  ممکن است کولر گازی، زودتر از آن که محیط را خنک کند خاموش شود، در این‌گونه مواقع، علت خاموش شدن کولر گازی ممکن است ایراد کمپرسور کولر باشد، به‌احتمال‌زیاد کمپرسور کولر گازی شما مشکل دارد و خاموش شدن ناگهانی کمپرسور، باعث خاموش شدن کولر می‌شود. علت خاموش شدن کمپرسور، به دلایل متعددی بستگی دارد. در این شرایط، بهتر است با یک تعمیرکار متخصص ماهر کولر گازی دوو از مراکز خدمات پس از فروش و نمایندگی های تعمیرات لوازم خانگی دوو مانند دیبا پشتیبان https://www.daewooposhtiban.com تماس بگیرید تا نسبت به تعمیر و یا تعویض کمپرسور اقدام کند.

  • سوییچ اورلود موتور

  برخی از کمپرسورها یا موتورهای کولرهای گازی دوو، به یک سوئیچ استراحت مجهز هستند که دلایلی مانند مدت زمان کارکرد طولانی، تهویه‌ نامناسب هوا و همچنین ولتاژ نامناسب منجر می‌شود که اورلود موتور، کمپرسور را خاموش کند یعنی در واقع کولر گازی خاموش می‌شود. این مشکل، بعد از استراحت کولر و برقراری تهویه‌ و ولتاژ مناسب حل خواهد شد.

  • کثیفی فیلترهای کولر

  فیلترهای تهویه هوا، باعث می‌شوند که کولر گازی، هوای محیط شما را از آلودگی و گردوغبار پاک کند و هوای مطبوعی به شما تحویل دهد. اگر این فیلترها با گردوغبار و آشغال پوشیده شوند، مانع جریان هوا در محیط می‌شوند. در چنین شرایطی کولر به‌سختی کار کرده و در مدت زمان طولانی‌تری محیط را خنک می‌کند. این مسئله تا زمانی که کولر در اثر کار زیاد و مدت طولانی از کار بیفتد و یا اینکه بیش از حد گرم شود و برای جلوگیری از سوختن خاموش شود، ادامه پیدا می‌کند. تمیز کردن فیلترهای کولر راه‌حل رفع این مشکل خواهد بود.

  • کثیفی کویل‌های کندانسور

  لوله‌های پر از مبرد، همان کویل‌های کندانسور هستند که از طریق یونیت خارجی کولر گازی، عملیات خود را اجرا می‌کنند. کثیفی کویل‌ها باعث می‌شود که کولر شما مدت زمان طولانی‌تری کار کند و این موضوع باعث گرم شدن بیش از حد کولر بشود. کولرهای اسپیلت، دو بخش یونیت خارجی و یونیت داخلی دارند، به طوری که یونیت داخلی گرما را از محیط داخل جذب کرده و با استفاده از مبرد، آن را خنک می‌کند، سپس مایع داغ مبرد وارد یونیت خارجی می‌شود. اگر کویل‌ها پر از گردوغبار و آشغال باشند، این گردوغبار مانند عایق باعث گرم ماندن مایع شده و مبرد، امکان جذب گرمای بیشتر کولر را ندارد و این امر باعث می‌شود کولرگازی رطوبت هوا را از بین ببرد. در چنین شرایطی کولر مدام در حال کار خواهد بود تا زمانی که بیش از حد گرم شود و خاموش شود. برای رفع این مشکل، یونیت خارجی را با اسپری تمیزکننده‌ی مخصوص کویل، تمیز کنید و یا اینکه برای اطمینان بیشتر، اقدام به سرویس کولر گازی خود توسط تعمیرکار متخصص ماهر کولر گازی دوو از نمایندگی تعمیر دوو در تهران، نمایندگی دوو کرج و هر شهر دیگری که زندگی میکنید نمایید.

  در پایان، تعمیرات کولر گازی اسپیلت دوو به تعمیرکار متخصص و ماهر نیاز دارد و باید حتماً توسط افراد آموزش دیده و با تجربه انجام شود، زیرا هرگونه خطا و اشتباه در تعمیرات، می‌تواند باعث اختلال در عملکرد دستگاه، وارد شدن آسیب دائمی به دستگاه یا سوختن آن شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات کولر گازی مقالات آموزش تعمیرات کولر گازی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت