ثبت درخواست تعمیرات

علت لرزش ماشین لباسشویی هنگام کار

بازدید: 302 بازدید
علت لرزش ماشین لباسشویی هنگام کار و آموزش عیب یابی و رفع ایراد
 • آیا ماشین لباسشویی شما در حین کار لرزش دارد؟ کمی لرزش طبیعی است، اما ضربات و صدای بلند اصلا طبیعی نیست. این مسائله نه تنها برای اطرافیان آزار دهنده است، بلکه می تواند به دستگاه شما نیز آسیب جدی وارد کند. اما اگر دستگاه قدیمی یا جدید شما موقع چرخش باعث ایجاد سر و صدا می شود، ما در اینجا نکات مفیدی در مورد تعمیرات DIY برای تعمیر لباسشویی شما داریم. ماشین لباسشویی وقتی که موقع چرخش سر و صدا ایجاد می کند به معنای آن است که قسمتی از آن خراب یا شل شده است.

  چگونه ماشین لباسشویی خود را از لرزش متوقف کنیم

  در ادامه با ما باشید تا بعضی از دلایل اصلی لرزش ماشین لباسشویی و راه حل های رفع آن را به شما بگوییم.

  علل و راه حل ها

  هر یک از مدل های ماشین لباسشویی می تواند به دلایل مختلفی لرزش داشته باشند، لودرهای جلویی لرزش بیشتری نسبت به ماشینهای لباسشویی با بار بالا دارند. دلیل این است که مدلهای با راندمان بالا چرخه چرخش بسیار سریع تری دارند. چندین مورد می تواند باعث لرزش یک ماشین لباسشویی شود و معمولاً می توانید راهی برای رفع مشکل پیدا کنید.

  1. تراز کردن : واشرها دارای پاهای خود تراز یا دستی هستند. این نکته مهم است که هنگام راه اندازی لباسشویی، اطمینان داشته باشید که هر چهار پا تنظیم شده است. معمولاً پاها تنظیم شده هستند، اما پاهای خود تنظیم شده مکانیزم متفاوتی دارند و ممکن است شما مجبور شوید طبق خواسته خود آنها را تنظیم کنید.
  2. مسائل مربوط به کیت انباشته : واشرها و خشک کن های جمع شده غالباً با کیت انباشته شده همراه هستند که به محض استفاده، کل واحد را در حین کار با ثبات و در کنار هم نگه می دارد. اگر این کیت انباشته به درستی وصل نشده باشد یا از بین برود، می تواند باعث شود که واشر جمع شده از حالت تعادل خارج شده و لرزش داشته باشد، به خصوص موقع چرخش.
  3. بار نامتعادل : بار زیاد برای لباسشویی مثل یک پتو می تواند در حین چرخش، واشر را از حالت تعادل خارج کند و باعث لرزش آن شود.

  اضافه کردن یک یا چند حوله و تنظیم مجدد واشر، اغلب می تواند این مشکل را برطرف کند. موارد قابل شستشوی سخت مانند کفشهای کثیف هرگز نباید در ماشین لباسشویی انداخته شوند، بلکه باید همیشه همراه حوله یا سایر موارد نرم ترشسته شوند.

  اگر این روش های ساده از لرزش لباسشویی شما جلوگیری نکند، سیستم عامل های ضد لرزش با اندازه کامل و همچنین پدهای کوچک در بازار وجود دارند که با استفاده از این موارد ممکن است مشکل برطرف شود.

  از آنجا که سیستم عامل های کامل بسیار گران قیمت هستند، ممکن است بخواهید راه حل های دیگری را امتحان کنید. اما پدهای کوچک ضد لرزش یک انتخاب مقرون به صرفه تر هستند.

  قطعات تعویض واشر برای همه مدل های ماشین لباسشویی

  هنگامی که واشر می چرخد، روی بلبرینگ سوار می شود که به وان اجازه می دهد تا بدون مقاومت آزادانه حرکت کند. اگر این یاتاقان فرسوده شود، هنگام چرخیدن واشر صدای بلندی شنیده می شود.

  یک راه خوب برای این که بگوید مشکل اصلی واشر شما تحمل وان است این خواهد بود که با گذشت زمان، سر و صدای واشر بدتر می شود یا بلندتر می شود. یعنی این که یاتاقان فرسوده تر و نزدیک به شکسته شدن کامل است.

  یاتاقان موجود در ماشین لباسشویی شما یک جسم فلزی دایره ای است که توپ های کوچک فلزی درون آن قرار دارد. این توپ های فلزی کوچک درون یاتاقان در یک مسیر قرار گرفته و هنگام چرخیدن واشر، حرکت می کنند. اگر یاتاقان وان شروع به فرسودگی کند، معمولاً توپهای کوچک فلزی درون آن یکی یکی افتاده و باعث ایجاد سر و صدا می شود.

  به خاطر داشته باشید که اگر یاتاقان فرسوده دارید، باید سریع ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید.

  یکی دیگر از مشکلات مربوط به سر و صدای زیاد ممکن است عدم روغن کاری باشد، بلبرینگ ممکن است بدون روانکاری باشد. اگر صدایی که می شنوید بیشتر از حالت طبیعی است، امکان دارد که با گریس مکانیکی روغن کاری و صدای آن کمتر شود. اگر صدا بیشتر صدای مهار کننده باشد، معمولاً یاتاقان در حال از هم پاشیدن است و نیاز به تعویض ASAP دارد.

  اگر مشکوک هستید که یاتاقان شما فرسوده شده است، تعمیر آن خیلی سخت و دشوار است. یاتاقان فرسوده همچنین می تواند به وان واشر شستشو آسیب برساند. یعنی وان ( داخلی یا بیرونی ) ممکن است نیاز به تعویض نیز داشته باشد.

  صدای بلند لباسشویی در طول چرخش همچنین می تواند توسط قرقره درایو معیوب ایجاد شود. قرقره همان چیزی است که کمربند ( در صورت استفاده برای واشر شما ) سوار می شود تا وان واشر خود را بچرخاند.

  قرقره را می توان از پلاستیک یا فلز درست کرد، که می تواند به سادگی فرسوده یا سست شود. برای اینکه متوجه شوید قرقره درایو باعث ایجاد سر و صدا شده است، باید واشر را از هم جدا کرده و علائم آسیب قرقره را بررسی کنید.

  همچنین اتصال موتور می تواند دلیل بلند شدن صدای آن باشد. اتصال موتور در واشر شما، واشر را به موتور متصل می کند. ترمیم اتصال موتور آسان است و تقریبا همه می توانند آن را انجام دهند.

  پمپ تخلیه در واشر شما که آب را خارج می کند می تواند گرفتگی ( مسدود ) یا آسیب دیدگی داشته باشد. در حالی که در حالت چرخش است، واشر شما با استفاده از پمپ تخلیه ممکن است آب را بیرون بکشد.

  اگر صدای بلند فقط در فواصل معین در چرخش اتفاق بیفتد، ممکن است از پمپ تخلیه باشد. معمولاً این امر با از بین رفتن پمپ تخلیه باعث گرفتگی آن شده، و باعث ایجاد سر و صدا می شود.

  کمک فنرها از قاب واشر به وان خارجی متصل می شوند. اگر کمک فنرهای موجود در لودر جلویی شما ضعیف شوند، واشر در طول چرخش صدای بلندی را ایجاد می کند.

  واشرهای بار بالا معمولاً دارای فنر یا تسمه های مرطوب کننده هستند که وان را در مرکز نگه داشته است. اگر یک فنر یا تسمه از بین برود یا ضعیف شود، در حالت چرخش صدای بلند شنیده می شود. برای رفع این مشکل بند، فنر یا چشمه را به سادگی جایگزین کنید.

  حلزونهای جهت دار برای حرکت قسمت فوقانی همزنهای عمل دوتایی ( واشرهای بار بالا ) استفاده می شوند. آنها را در ناحیه داخلی همزن درگیر می کنند چون در یک جهت قرار می گیرند. آنها هنگامی که همزن جهت خود را معکوس می کند، آزاد می شوند. این موضوع اجازه می دهد تا قسمت بالایی از همزن فقط در یک جهت چفت شود.

  قسمت پایین از هر دو جهت پرتاب خواهد شد. چوب پنبه از پلاستیک ساخته شده و با استفاده معمولی فرسوده می شود. آنها شروع به لغزیدن می کنند و سر و صدا ایجاد می شود. راه دیگر برای اطمینان از عدم قطع شدن این قسمت این است که متوجه شوید قسمت بالای همزن با یک حرکت صاف حرکت نمی کند.

  اگر هیچ کدام از این موضوعات گفته شده به شما در رفع سر و صدای لباسشویی کمکی نمی کند، می توانید مشکل خود را با تعمیرگاه دیبا پشتیبان در میان بگذارید تا متخصصین ما در اولین فرصت مشکل شما را رفع کنند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت