ثبت درخواست تعمیرات

تعمیر ماشین لباسشویی که بوی سوختگی می دهد

بازدید: 278 بازدید
علت بوی بد لباس ها در ماشین لباسشویی
 • تعمیر ماشین لباسشویی که بوی سوختگی می دهد یکی از موارد مهمی است که برای کاربرانی که ماشین لباسشویی آن ها دچار همچین مشکلی می باشند، دارای اهمیت بالایی می باشد.

  بوی سوختگی از ماشین لباسشویی یا هر وسیله ی برقی دیگری بسیار نگران کننده و خطر ناک می باشد. بنابراین در صورتی که متوجه ی بوی  سوختن در ماشین لباسشویی شدید، باید هرچه سریع تر پریز برق دستگاه را بکشید و در اولین فرصت با تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید و تا زمانی که ماشین لباسشویی شما به طور کامل تعمیر نشد، نباید به هیچ وجه ماشین لباسشویی را به برق وصل کنید و یا از آن استفاده کنید.

  توصیه می کنیم در صورتی که در زمینه ی تعمیرات لوازم برقی و خانگی، دارای تجربه و مهارت کافی نیستید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر و یا بررسی ماشین لباسشویی نکنید. همچنین توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی، حتی در صورتی که خاموش باشد، و یا برای مدتی به برق وصل نشده باشد، ممکن است دارای الکتریسیته باشد، بنابراین هنگام بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی باید دقت بسیار زیادی شود. همچنین توصیه میکنم بعد از خواندن این مطلب، دیگر مقاله مرتبط سایت ما با موضوع علت بوی بد لباس های در ماشین لباسشویی را نیز مطالعه نمایید.

  تعمیر ماشین لباسشویی که بوی سوختگی می دهد

  به صورت کلی بوی سوختگی می تواند ناشی از اصطکاک شدید بین قطعات و یا گرمای بیش از حد در قطعات برقی ماشین لباسشویی باشد. که به علت خطر ناک بودن این وضعیت بهتر است که فورا به آن رسیدگی شود. همان طور که می دانید، ماشین لباسشویی قطعات متحرک زیادی دارد، که می تواند بعضا بو های سوختگی طبیعی ایجاد کند.

  به عبارت بهتر خیلی از این بو های سوختگی طبیعی هستند، لذا توجه بدارید، باید بین بو های مهم و کم اهمیت تفکیک قائل شوید. همچنین بخش عمده ی دیگر این بو ها می توانند ناشی از جریان الکتریسیته در مدارات الکتریکی و یا سیم پیچ موتور لباسشویی باشند، حال در این مقاله سعی می کنیم، به انواع و اقسام علت های ممکن برای ایجاد بوی سوختگی در ماشین لباسشویی بپردازیم.

  علت های بوی سوختگی در ماشین لباسشویی چیست ؟

  • پارگی تسمه ی ماشین لباسشویی
  • خرابی قرقره موتور راه انداز ماشین لباسشویی
  • آسیب دیدگی موتور ماشین لباسشویی
  • بوی سوختگی از دو شاخه ماشین لباسشویی
  • خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

  علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی و آموزش تعمیر و رفع ایراد

  پارگی تسمه ی ماشین لباسشویی

  دیگ و آبکش ماشین لباسشویی، توسط یک تسمه که به موتور وصل شده است، می چرخد. در صورتی که این تسمه شل شود، خراب شود، پاره شود و یا در اثر سایش با سایر اجزا دچار اصطکاک شود، باعث می شود بوی سوختگی به مشام برسد. در صورتی که تسمه پاره شود، آبکش ماشین لباسشویی اصلا نمی چرخد و نیاز است که آن را تعویض کنید.

  خرابی قرقره موتور راه انداز ماشین لباسشویی

  قرقره موتور راه انداز ماشین لباسشویی می تواند بر اثر گذشت زمان دچار فرسودگی یا شکستگی شود. قرقره موتور می تواند زنگ بزند و تخریب شود و همین امر باعث ایجاد اصطکاک بیش از حد شود و باعث شود تا قرقره شروع به سوختن و ذوب شدن کند. همین امر باعث خراب شدن و گرم شدن بیش از حد تسمه نیز می شود. بنابراین باید قرقره به دقت بررسی شود و در صورت آسیب دیدن قرقره، باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

  آسیب دیدگی موتور ماشین لباسشویی

  در صورتی که موتور ماشین لباسشویی آسیب دیده باشد، در نتیجه سیم پیچ های داخل موتور شروع به سوختن می کنند و می تواند بیش از حد گرم شود و شروع به ایجاد بوی سوختگی کند. همچنین در صورتی که موتور ماشین لباسشویی خراب شود، ممکن است به اجزای دیگر نیز آسیب برساند. به عنوان مثال در صورتی که قرقره موتور آسیب ببیند، موتور قادر به عملکرد صحیح نمی باشد. هنگام تعویض موتور ماشین لباسشویی، مراقب شوک الکتریکی دستگاه باشید و در صورتی که تخصص کافی در زمینه ی تعویض موتور ماشین لباسشویی ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تویض آن نکنید، زیرا ممکن است هم به خود و هم به دستگاه آسیب برسانید.

  بوی سوختگی از دو شاخه ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است بوی سوختگی از درون خود دستگاه نباشد، ممکن است بوی سوختگی، از درون دو شاخه یا کابل باشد، تعمیر این گونه خرابی ها و مشکلات معمولا به مراتب آسان تر و ارزان تر از سایر انواع تعمیرات مربوط به ماشین لباسشویی است. در چنین شرایطی باید اتصالات سوکت، اتصالات فیوز و کابل ها را بررسی کنید تا علائمی از آسیب در آن ها وجود نداشته باشد. هنگامی که متوجه شدید که بخشی از دو شاخه، کابل خراب است، باید آن ها را تعویض کنید. همچنین حواستان باشد که فیوز مناسبی برای ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید.

  خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است بوی سوختگی بخاطر این باشد که آب توسط پمپ تخلیه از ماشین خارج نمی شود. در صورتی که بوی سوختگی درست در حین چرخه ی شستشو ایجاد می شود، احتمالا مشکل از موتور یا خود پمپ می باشد. در این صورت باید موتور یا پروانه را با دست بچرخانید، تا ببینید که آیا به راحتی می چرخد یا خیر. در صورت نچرخیدن نیاز است که آن را تعویض کنید.

  نکات تکمیلی مهم در رابطه با تعمیر ماشین لباسشویی که بوی سوختگی می دهد

  در صورتی که ماشین لباسشویی شما بوی سوختگی می هد، ممکن است یک طعه ای در ماشین لباسشویی شکسته باشد، در این صورت اگر شما علم و مهارت کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی دارید، تنها مجاز به بررسی و تعویض قطعات ماشین لباس شوی هستید. در صورتی که تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعویض قطعات در ماشین لباسشویی نکنید.

  همچنین یکی از مهم ترین خرابی هایی که در ماشین لباسشویی به وجود می آید بخاطر اضافه بار ماشین لباسشویی می باشد، بنابراین در صورتی که لباس های زیادی را در ماشین لباسشویی قرار دهید، به اجزای داخلی ماشین لبا س شویی، فشار وارد می شود، همچنین باعث می شود تا عناصر موتوری و برقی ماشین لباسشویی بیش از حد کار کنند و تسمه ی ماشین لباسشویی تحت فشار بالایی قرار بگیرد، و باعث آسیب به ماشین لباسشویی و در نتیجه ایجاد بوی سوختگی در ماشین لباسشویی شود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت