به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون

علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون

علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون چیست؟ چه راهکارهایی برای این مشکل وجود دارد؟ در این مقاله از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تلویزیون با ما همراه باشید.

یکی از مشکلات نه چندان شایع تلویزیون‌های امروزی، خاموش شدن‌های ناگهانی آن‌ها است. با بروز این مشکل بدون آنکه کاربر دکمه‌ای را فشار داده باشد شاهد خاموش شدن تلویزیون خواهد بود. برای آنکه تلویزیون به صورت خودکار خاموش شود دو دلیل اصلی وجود دارد:

 • تلویزیون به خاطر تنظیماتی که به ذخیره برق کمک می‌کند خاموش می‌شود (به عنوان مثال Eco Solution روشن است)
 • تلویزیون به خاطر خاموش شدن وسیله‌های دیگر متصل به آن خاموش می‌شود (به عنوان مثال تلویزیون شما به کامپیوتر متصل است و کامپیوتر خاموش می‌شود یا در حالت خواب قرار می‌گیرد و باعث خاموشی تلویزیون می‌شود)

راه حل‌های زیر را برای رفع این مشکل مطالعه کنید، اما باید توجه داشته باشید که تعدادی از این توابع و راه حل‌ها ممکن است برای مدل‌های مختلف تلویزیون کارایی مثبتی نداشته باشند. در صورتی که راه حل‌های ارائه شده را امتحان کردید و تلویزیون شما همچنان مشکل داشت احتمال نیاز به سرویس شدن توسط افراد متخصص دارد.

Eco Solution (حسگر نور محیطی)

فناوری Eco Solution معمولاً در گوشه‌های تلویزیون قرار دارد. این فناوری معمولاً زمانی که تشخیص بدهد که شما هیچ سیگنالی از منبع دریافت نمی‌کنید، تلویزیون را خاموش می‌کند (مثلاً شما گیرنده دیجیتال (Set Top Box) خودتان را به حالت آماده به کار تغییر داده‌اید) و یا بعد از گذشت مدت‌زمان طولانی از طرف کاربر یا بیننده هیچ عملیاتی (تغییر کانال، تغییر صدا) دریافت نکند به صورت خودکار تلویزیون را خاموش می‌کند.

شما می‌توانید گزینه‌های Eco Solution را از طریق مسیر زیر تغییر بدهید.

 • از قسمت تنظیمات وارد تنظیمات عمومی شوید، سپس وارد قسمت Eco Solution شده و دکمه Auto Power Off را بزنید.

در تعدادی از مدل‌های مختلف تلویزیون نیز شاید نیاز داشته باشید به طریق زیر عمل کنید

 • از قسمت منو وارد قسمت تنظیمات شوید، سپس به قسمت Eco Solution بروید.

علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

راه حل‌های دیگر

از قسمت تنظیمات بررسی کنید و ببینید که آیا تایمر خواب را برای تلویزیون فعال نکرده‌اید. برای این کار در مدل‌های قدیمی تلویزیون می‌توانید به قسمت منو بروید، از آنجا وارد تنظیمات شوید و بعد از آن گزینه زمان (Time) را بزنید و سپس تایمر خواب را بررسی کنید.

بعضی از مدل‌های تلویزیون‌های قدیمی، حتی اگر گزینه به‌روزرسانی حالت آماده به کار آن‌ها فعال شده باشد باز هم می‌توانند خاموش و روشن شوند. اگر این تابع فعال باشد، تلویزیون شما تا حدودی روشن خواهد شد (هیچ صدا یا تصویری وجود ندارد) و فقط نور آماده به کار (stand-by) به حالت فلش زدن روشن می‌شود. در این حالت تلویزیون به دنبال آخرین آپدیت سیستم عامل از طریق سیگنال پخش رادیویی و دریافت آخرین آپدیت در صورت وجود آن خواهد بود.

شما می‌توانید این تابع را تغییر دهید. برای این کار وارد قسمت تنظیمات شوید، سپس به قسمت آپدیت نرم‌افزار بروید و از آنجا وارد قسمت آپدیت حالت آماده به کار شوید و آن را غیرفعال کنید.

تلویزیون شما به چه وسیله‌هایی متصل است؟

اگر منبعی که تلویزیون شما به آن متصل است خاموش شود ممکن است که صفحه تلویزیون نیز تاریک شود. به عنوان مثال ممکن است زمانی که شما گیرنده دیجیتال خودتان را خاموش کنید یا زمانی که تلویزیون به کامپیوتر متصل است و آن خاموش می‌شود یا در حالت خواب قرار می‌گیرد باعث خاموش شدن تلویزیون می‌شوند.

در صورتی که قسمت تنظیمات تلویزیون را بررسی کردید و مشکل خاموش شدن آن هنوز ادامه داشت، ارتباط و اتصال تلویزیون را با گیرنده‌های دیجیتال، رایانه‌های شخصی یا وسیله دیگر قطع کنید و سپس آن‌ها را به صورت نوبتی به تلویزیون وصل کنید تا مشاهده کنید که مشکل از کدام وسیله است که باعث خاموش شدن تلویزیون نیز می‌شود.

در صورتی که تمام راهکارهای عنوان شده را انجام دادید و هنوز مشکل خاموش شدن تلویزیون شما حل نشد، بررسی کنید که آیا سیستم عامل تلویزیون شما به‌روز شده است یا خیر. سیستم عامل تعدادی از تلویزیون‌ها نیاز دارند که به صورت مستمر آپدیت و به‌روز شوند.

علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

تلویزیون خود به‌ خود خاموش می‌شود

برای رفع این مشکل مراحل زیر را انجام دهید.

۱-احتمالاً ذخیره برق یا تابع تایمر خواب باید تنظیم شود. این می‌تواند باعث شود در زمان‌هایی که تلویزیون هیچ فعالیتی را تشخیص نمی‌دهد خاموش یا روشن شود. در صورتی که تلویزیون در فواصل منظم مانند ۳۰ دقیقه یک‌بار یا یک ساعت یک‌بار خاموش یا روشن شود، احتمال دارد یکی از این تابع‌ها تنظیم شده باشد. برای آنکه متوجه شوید که تلویزیون شما توابع ذخیره برق مانند Idle TV Standby، تایمر روشن شدن (On Timer) و تایمر خواب (Sleep Timer) را دارد باید هم برای تلویزیون‌های اندروید و هم سایر تلویزیون‌ها دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.

۲-از اتصال دقیق و صحیح برق اطمینان داشته باشید

 • اگر سیم تلویزیون شما از پشت قابلیت خارج شدن دارد، اطمینان حاصل کنید که به صورت صحیح و کامل به پشت تلویزیون وصل شده است
 • در صورتی که تلویزیون شما دارای یک آداپتور برق متناوب است، از اتصال سیم برق اصلی تلویزیون و آداپتور اطمینان حاصل کنید
 • مطمئن شوید که سیم برق به درستی به منبع برق بر روی دیوار متصل شده است
 • سعی کنید از واسطه‌ها برای اتصال تلویزیون به برق استفاده نکنید و آن را مستقیم به برق وصل کنید تا مطمئن شوید که دستگاه‌های اضافی باعث ایجاد مشکل در تلویزیون نشوند
 • پریزهای برق مختلفی را امتحان کنید و مطمئن شوید که جریان برق خروجی‌های برق برقرار است

۳-باتری‌های کنترل (ریموت) تلویزیون را بررسی کنید و مطمئن شوید که هنوز شارژ دارند. این آزمون را زمانی انجام دهید که نمی‌توانید از راه دور به خوبی تغییراتی را در تلویزیون اعمال کنید.

توجه داشته باشید که

 • در صورتی که از ریموت­های دیگری استفاده می‌کنید آن‌ها را نیز بررسی کنید
 • بررسی پوشش سنسور ریموت نیز راه دیگری است که مشخص کند آیا مشکلی وجود دارد یا خیر. برای پیدا کردن اطلاعات در مورد مکان سنسور کنترل بهتر است که دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. البته اگر کنترل از راه دور از نوع مادون قرمز باشد نمی‌توان از این طریق آن را بررسی کرد

۴-تمام دستگاه‌های خارجی که به تلویزیون متصل هستند را جدا کنید (مانند آنتن، فلش، HTMI، LAN و… ) و فقط سیم برق را متصل کنید و بررسی کنید که دستگاه‌های خارجی باعث این مشکلات شده‌اند یا خیر. در صورتی که مشکل را پیدا کردید دستگاه‌ها را دوباره متصل کنید و یا دستگاه‌ها را به صورتی تکی متصل کنید تا مشکل را پیدا کنید.

 • پایانه‌های تلویزیون
 • کابل را بردارید
 • دستگاه‌های خارجی
 • روتر
 • دستگاه‌های شبکه
 • دستگاه‌ هارد دیسک USB
 • آداپتور LAN وایرلس USB (UWA-BR100)
 • تجهیزات ویدیویی
 • تجهیزات آنتنی (هوایی) مانند تقویت‌کننده‌ها

۵- مطمئن شوید که تابع وایفای (WI-Fi) تلویزیون خاموش است

۶- تنظیمات مجدد برق و قدرت را هم برای تلویزیون‌های اندرویدی و هم تلویزیون‌های دیگر انجام دهید

۷- سیستم عامل و نرم‌افزار تلویزیون را به آخرین ورژن ارتقا دهید و آن را به‌روز کنید

۸- تنظیمات تلویزیون را به حالت کارخانه برگردانید. این کار را هم برای تلویزیون‌های اندرویدی و هم تلویزیون‌های دیگر انجام دهید.

در صورتی که با انجام راهکارهای گفته شده مشکل تلویزیون شما حل نشد احتمالاً لازم است که توسط یک فرد متخصص سرویس و مشکل یابی شود.

161 دیدگاه دربارهٔ «علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون»

  1. سلام من تلویزون ایولی گرفتم از پارسال
   تا الان وقتی میخایی بزنی شبکه دیگه‌ای خاموش میشه بعد ۱دقیقه میمونه روشن میشه بردمش گفتن سالمه مشکل این تلویزون چیه واقعا دیگه اعصابمو خراب کرده بعضی وقتا درست میشه البته وقتی کانال هاش میره میزنی جستجو
   درست میشه بعد یع گوشه از تلویزون تاریخو ساعتش میاد بالا وقتی اون تاریخه وساعته میره بازم خراب میشه

  2. سلام
   تلویزیون ال سی دی سونی دارم حدودا ۱۲ سال کار کرده الان در حین کار خودبخود خاموش میشه و سریع روشن میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. دوشاخه تلویزیون را مستقیما به یک پریز برق وصل کنین.
    تلوویزیون ما هم در کسری از ثانیه خاموش و روشن میشد, بعدا فهمیدیم با خاموش کردن فن دستشویی , تلویزیونمون خاموش روشن میشه , بعدا دوشاخه تلویزیون رو مستقیم به یه پریز وصل کردم و مشکل برای همیشه حل شد.
    همین راه حل رو هم در همین سایت یاد گرفتم و اجرا کردم که تشکر صمیمانه ازشون میکنم.سپاسگزارم.

   1. تلویزیون ال جی ۴۳LH51300GI یه مدت بود که هر چند روز یه بار یه دفعه موقع یه کار سنگین مثل عوض کردن کانال یا کانالی که سیگنالش ضعیفه، خاموش می شد. یا مثلا گاهی موقع کار با فلش. الان چند روزه دیگه کلا روشن نمیشه. فقط وقتی که مدت زیادی مثلا چند ساعت تو برق نیست، به برق می‌زنم، یه لحظه ال ای دی جلوش روشن میشه و سریع خاموش میشه.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و بگید که اشکالش از چی می‌تونه باشه. کدوم قطعه روی برد؟

 1. سلام تلوزیون من ال جی ۴۲ اینچ مدل ls۴۶۰۰۰
  وقتی تلوزیون رو حالت صرفه جویی برق حداکثر میزارم هیچ مشکلی نداره البته نور دستگاه خیلی کمه،
  و وقتی رو حالت سنسور هوشمند یا نور ملایم میزارم بعد از ۱۰ ثانیه خاموش میشه.البته تلوزیون صدا داره ولی تصویر نداره. ممنون میشم منو راهنمایی کنید. سپاگذارم از سایت خوبتون.

 2. احسان حبیبی زاد

  سلام،تلویزیون ما خود به‌خود‌خاموش میشه،من محافظ رو جدا کردم و برای مدتی یه راست زدم به پریز تلویزین رو،دیگه‌خاموش نشد،می‌تونه از محافظ بلشه ایراد؟

  1. سلام, بحث خرابی یا سالمی محافظ نیست , فقط باید یه دوشاخه به محافظ وصلهش وصل بشهبشه که اونم تلویزیونه . در غیر اینصورت باید مستقیما به پریز وصل کنین که بدیش اینه که در زمان قطع و وصل شدن برق , تلویزیون سریع روشن میشه ولی اگر محافظ که بهتره بهش بگیم تایمر سر راهش باشه دیرتر روشن میشه و برق شهر تثبیت شده و خطر کمتری تلویزیون رو تهدید میکنه.
   خلاصه که یه محافظ سرامیکی تک پورته یا دو پورته بگیرین و فقط تلویزیون بهش صل بشه

 3. سلام؛تلویزیون ما دوو هست. دو روزی یکبار خاموش میشه
  استفاده هر روز شش ساعت
  دوماه که خریدیمش میشه راهنمایی کنید

 4. سلام من تلویزیون صنام مدل قدیمی دارم دکمه خاموش وروشنش خودبخودروشن خاموش میشه .بعضی وقتهانیم ساعت میمونه بعضی وقتهاکمتراگه ازپریزروشن خاموش بشه خوبه .ولی اگه دکمه روبزنیم خاموش میشه

 5. سلام تلویزیون من سامسونگ اسمارت هست هر موقع به برق میزنم یکسره خاموش وروشن میشود علت چیست

     1. سلام تلویزیون دوو هوشمند خریدم تقریبا یک ماهه هر چند روز یک بار خاموش میشه علت چیست ….وبه حالت رسیت میره…

    1. سلام
     تلوزیون ما پاناسونیک هست چند وقت یکبار خود به خود خاموش میشه حتی چراغ خاموش میشه بعد که سیم تلویزیون را بیرون می اوریم و دوباره می زنیم تلویزیون روشن میشه کار میگند لطفا جواب بدید🙏🙏

    2. سلام. تلویزیون ما گلدفینچ یه ساله گرفتیم الان روشنش میکنی خودکار خاموش میشه
     ممنون میشم بگید مشکلش چی هست

  1. سلام تلوزیون ما ساموسنگ هست بعد جدیدا هی خاموش میشه سریع روشن میشه ۵ الا ۶ بار که اینجوری شد دیگه کار میکنه تا باز بعد ۱ روز اینجوری بشه

   1. عین مشکل کنه منم ال ای دی الجی۳۲مدل۳۲ln5420b دارم چند روزه اینجور شده در روز هفت هشت بار خاموش سریع روشن میشه بعدش درست میشه بعد دوروز دوباره همینجور میشه بعد درست میشه

    1. باید مستقیما به پریز وصل کنین که بدیش اینه که در زمان قطع و وصل شدن برق , تلویزیون سریع روشن میشه ولی اگر محافظ که بهتره بهش بگیم تایمر سر راهش باشه دیرتر روشن میشه و برق شهر تثبیت شده و خطر کمتری تلویزیون رو تهدید میکنه.
     خلاصه که یه محافظ سرامیکی تک پورته یا دو پورته بگیرین و فقط تلویزیون بهش صل بشه

 6. سلام
  تلویزیون سامسونگ دارم
  وقتی با چرخ خیاطی کار میکنم به محض فشار دادن پدال خاموش و بلافاصله در کمتر از یک ثانیه روشن میشه تا وقتی که پدال در حال کار هست روشنه اما به محض استپ خیاطی مجدد این خاموش و روشن شدن تکرار میشه
  این خاموش و روشن شدن حتی با زدن شارژ هم اتفاق میفته
  امتحان کردم حتی اگر چرخ خیاطی تو یه اتاق دیگه باشه این اتفاق برا تلویزیون میفته

  1. ایراد از کیفیت پایین کابل HDMI می باشد. و هر امواج مزاحمی روی اون تداخل داره
   خب تا اینجا دریافتیم تداخلات الکترومغناطیسی حاصل از لحظه استارت وسائل موتوری باعث قطع موقت سیگنال تصویر دیجیتال میگردد، اما راهکار چیست؟
   آیا باید قید دیدن تصویر با کیفیت بالا و دیجیتال را فراموش کرده و به همان سبک آنالوگ با کابل‌های AV برگردیم
   جواب این که خیر سازندگان وسائل الکترونیکی راهکاری دارند برای کاهش و به حداقل رساندن تداخلات الکترو مغناطیسی از کابل‌های HDMI شیلد دار و مجهز به نویز گیر استفاده کنید . تصویر کابل HDMI پایین همان کابل نویزگیر یا شیلد دار می باشد .

  2. دوست عزیز به این مشکل میگن نویز یعنی نویز میندازه من این مشکل دارم از سیم کشی های خونتون هستش باید چرخ خیاطی به یه پریزی بزنی که سیم پریز با پریز سیم تلویزیون یک نباشه..پریز های مختلف امتنان کن یا فیوز عوض‌کن برقتوی کن من متخصص نیستم ولی به خاطر تجربه دارم میگم

 7. سلام تلویزیون ما ایکس ویژن میباشد که بعد از ۱ ساعت استفاده خود به خود خاموش و روشن میشود و اینکار چند بار تکرار میشود بعد از اینکه برق را قطع و وصل می کنم این مشکل برطرف شده تا ۱ ساعت دیگه دوباره تکرار می شود

   1. سلام
    تلویزیون ما سونیا هستش،تازه خریدیم
    تلویزیون خاموش،پس از قطع و وصل شدن برق بطور خودکار روشن میشود.لطفا راهنمایی کنید.

     1. سلام من تلویزیون ایکس ویژن دارم و یک ماه خوب کار کرد و الان وقتی نیم ساعت یا یک ساعت یا بیشتر روشن هست خود به خود خاموش میشه دوباره باید روشن کرد مشکلش چیه و چه عواملی باعث این مشکل شده؟

 8. با سلام
  مشکلی که سپیده ایراد کرده تلویزیون ماهم داره . البته موقعی که پنکه یا ماشین لباسشویی روشن میکنیم این مشکل بوجود میاد. لطفا بررسی کنید تا این مشکل برطرف بشه

  1. میتونه مشکل از کابل hdmi تلویزیون باشه، به خاطر نویزی که ایجاد میشه این مشکل بوجود میاد ، میتونید یا از کابل شیلددار و نویزگیر دار استفاده کنید یا از کابل av

 9. سلام ببخشید تلویزیون ما یه مشکل داره چند روزه هی خاموش میشه روشن میشه بعضی وقتا نمیشه ولی هر ۱۰ دقیقه ۱ بار اینجوری میشه

 10. سلام ببخشید تلویزیون مایه مشکل دارهچند روزه هی خاموش روشن میشه بعضی وقتا نمیشه ولی بعضیوقتا میشه اونم زود زود ولی بعضی وقتا ۱۰ دقیقه یبار لطفا جواب بدید

 11. سلام ببخشید تلویزیون ما سامسونگ هستش روشنش میکنیم تا۵ثانیه روشن میمونه دوباره خاموش میشه تصویر هم خوبه صداش هم خوبه مشکلش چیه؟

 12. سلام تلویزیون من الجی هست خود ب خود خاموش میشه و محافظ داره الان ک خاموش شد خیلی طول کشید تا روشن شد اول یه صدای تیکی کرد بعد روشن شد مشکلش چیه؟

 13. سلام و درود ما تلویزیون هایسنس ۷۱۰۰ داریم بعضی وقتا میخوایم شبکه رو عوض کنیم یک لحظه هنگ میکنه و خاموش میشه دیگه روشن نمیشه.باید محافظ رو خاموش کنیم باز روشن کنیم تا کار کنه.مشکل ار کجاست دوماهه داریم چندباره اینجوری میشه

 14. سلام تلوزیون من سونی است.دائما روشن خاموش میشه . فقط ۵ ثانیه روشن میمونه و سپس خاموش و سریع روشن میشه.
  چند ماه پیش هم همین مشکل براش پیش آمد دادم تعمیر .
  چرا اینطور میشه؟

 15. سلام.تلویزیون سامسونگ ۵۵ ال ای دی دارم.۶ساله استفاده می کنم.مدت دوساله خودبخودخاموش وروشن میشه.برق رامستقیم ازکنتورهم گرفتم همینطوره.دوباربردم پیش تعمیرکار ودراونجادوشبانه روز روشن بود ولی خاموش نشد.نمیدونم ایرادازچیست.ولتاژخونه راهم کنترل کردم بین۱۹۵تا۲۴۰هست.لطفا راهنمایی؟؟!!

  1. من هم ال ای دی الجی دارم همین مشکل رو دارم.دوبار بردم تعمیرگاه اونجا دو هفته کامل روشن بود اصلا خاموش نشده.میارم خونه بعد از دو ساعت دوباره همش ری استارت میشه.کابل برق هم طبق گفته تعمیرکار عوض کردم.ی سری دیگه بردم تعمیرگاه گفت درست نمیشه اوردم خونه چهار ماه خوب کار کرد.والا دیگه موندم چکار کنم

 16. سلام تلویزیون۴۳اینج دارم وقتی که روشنش میکنم بعد از ۲۰ ثانیه بعضی مواقعه ها هم کمتر خاموش میشه لطفاً مشکلشو بهم بگید ممنون

 17. با سلام تلویزیون ال جی مدل ۵۵uf95000 مدل ۴k دارم الان مدتیه تا روشن میکنیم خودبخود خاموش و روشن میشه
  دو سه بار که این اتفاق میوفته دیگه تکرار نمیشه حتی اگه تایم بالا روشن بمونه
  ولی در استفاده بعدی دوباره همون اطفاق میافته
  مشکل از چیه؟

 18. سلام تلویزیون ما ال جی است از وقتی کابلشو دوتایی کردیم زیاد خاموش روشن میشه گه گاهی فلش رو صفحه نمیایش میده مشکلش چیه

 19. سلام من تلویزیون سام خریدم. با ریموت خاموش میشه ولی دوباره با ریموت روشن نمیشه.
  و وقتی از پریز برقش قطع و وصل میشه خود به خود روشن میشه.
  ممنون میشم بگین که علت مشکل از کجاست

 20. تلویزیون ما سامسونگ اسمارت هست خود به خود دو بار پشت سر هم خاموش روشن شد دوباره بعد از یه ربع خاموش روشن شد دو بار پشت هم ایراد از چیه؟صدای تلویزیونو خیلی زباد کرده بودیم ممکنه از اون باشه،

 21. سلام ، ما تلویزیون سامسونگ داریم، باید یبار سیمش رو یبار از پریز بیرون بیاریم و بزنیم تو که روشن بشه بعدشم که روشن میشه بعد حدود یه ربع خودش خاموشمیشه و بعضی وقتا وقتی خاموشه اون چراغش هم روشن نمیشه

 22. سلام
  تلویزیون من یهو خاموش شد و دیگه روشن نشد اما چراغ پایین تلویزیون روشن میشه.مشکلش از کجاست؟

 23. سلام تلوزیون ما ال جی ۵۵اینچ ۴k 2021 هست.وقتی با کنترل خاموش میکنم لوگو الجی میاد و خاموش میشه تلوزیون بعد ۵ثانیه دوباره روشن میشه

 24. سلام ما تلویزیون ال جی داریم وقتی روشن می کنیم خاموش می شه بعد روشن می شه بعد چند ضربه به پشتش می زنیم چند دقیقه ای روشن می مونه بعد خاموش روشن می شه چیکار کنیم

 25. با سلام دو دستگاه تلویزیون جنرال خریدیم که هر دوتاش ساعت ۲ نیمه شب خودبخود روشن میشه!
  از تنظیمات هم روشن شدن خودکار را خاموش کردیم ولی باز هم روشن میشه

 26. با سلام و درود
  مدل تلویزیون ال جی ۳۲ ال سی دی هست .
  خدمتتون عرض کنم مدتی است که TV رو از طریق ریموت روشن می کنیم ، بلافاصله تصویر بالا نمی یاد. بعد از چند بار که تصویر باصطلاح بالا می یاد ، مثلا بعد از ۵ بار ، تلویزیون حالت عادی بخودش میگیره و تا زمانیکه TV روشن هست به مشکلی برنمیخوریم.
  سپاسگزارم از راهنمایی شما

 27. سلام خسته نباشین تلویزون دوو یکساله خریدم قبلا یکی دوبار خودبه خود خاموش میشد الان خودبه خود روشن میشه مشکلش چی میتونه باشه خواهشا کمکم کنین

 28. سلام.
  من تلوزیون رو وصل کرده بودم به لبتاب
  کابل رو دراوردم که لبتاب رو جابجا کنم دوباره بزنم
  الان دیگه نمیتونم هیچ کاریش کنم
  لطفا هرچه سریعتر راهکار بدید🙏🏻😥
  تلوزیون هم ال سیدی مدل ال جی هست🙏🏻🙏🏻

 29. عظیم ایراهیمی

  سلام وقت بخیر تلویزیون ما سامسونگ ۴۲سال ۹۰خریدیم الان چندماهه خودبه خود خاموش میشه اوایل روزی یکی دوبار بود الان دوهفته اس هر نیم ساعت یاکمترخاموش میشه درواقع صفحه سیاه میشه صدای برنامه که داشت پخش می شد میاد ولی تصویرسیاه میشه چشمک چشمک میزنه سیاه میشه باید خاموش کنیم دوباره روشن کنیم درست بشه اما دوباره نیم ساعت بعد کمتر یا بیشتر دوباره همین حالت تکرار میشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 30. باسلام من تلویزیون سامسونک سری ۷مدل۷۹۰۰فورکی دارم زیاد کارنکرده وان بیکباره بعد یک صدای تق خاموش شده وروشن نمیشه راهنمایی بفرمایی

 31. سلام جناب وقتتون بخیر
  تلویزیون بنده چندوقتی هست که خود به خود بعداز مدتی یا گاهی اوقات موقع خاموش و روشن کردن بالا و پایین تصویر تاریکتر از وسط صفحه میشه که باید چنددقیقه خاموشش کنیم و مجدد روشن کنیم تا مشکل حل بشه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 32. سلام وقت شما بخیر
  من تلویزیون استارست ۵۰ اسمارت گرفتم هر نیم ساعته خاموش و روشن میشه بعضی وقت ها زود تر یا دیر تر

 33. سلام تلویزیون شهاب هست..از امروز خود به خود روشن میشه و خودکار شروع به کم و زیاد کردن ولوم صدا،کانال ها میکنه و همینطور خودکار وارد منو میشه.علت چیست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 34. سلام تلویزیون دوو ۵۵ دارم بعد از نیم یاعت یه ساعت خود به خود خاموش میشود بردیم نمایندگی بردشو عوض کرد ولی بازم اون مشکلو داره مشکلش چیه ؟

 35. سلام.تلوزیون ال جی ۵۰دارم.وقتی روشنش میکنی لوگوی الجی ک میاد خاموش میشه و۲بار چراغ پاورش روشن خاموش میشه

 36. سلام من تلویزیون ایکس ویژن سری ۸ دارم بعضی اوقات در طول روز خود به خود روشن میشه…علتش چیه

 37. سلام تلویزیون ای ویژن ۴۳ دارم الان خاموش شد و علامت tclاومد و استارت انگلیسی اومده علت چیه ؟

 38. سلام تلویزیون ایکسویژن ۴۹اینچ حالت تصویر مثل روشنایی ،کنتراست،وضوح و….باید رو چه اعدادی باشد ممنون

 39. سلام تلوزیون ما سامسونگ چند وقتی که دستگاه هارد به تلوزیون وصل میکنیم تلوزیون بعد حدود چند ثانیه خاموش روشن میشه فکر میکردیم مشکل از هارده ولی رو تلوزیون دیگه ای امتحان کردیم مشکلی نداشت

 40. سلام خسته نباشید
  بنده جی پلاس دارم خاموشش میکنم خاموش میشه ولی ال ای ها روشنه
  تی وی خاموش میشه ها تصویر و صدا همچی میره اما ال ای دی ها روشنه با یه نور کم
  مشکلش چیه؟

 41. سلام تلویزیون ما سام هستش یه هفته میشه خریدیم
  داشتم فیلم می دیدم که خود به خود خاموش شد و روشن نمیشه مشکل از چیه؟

 42. سلام ما ال ای دی ۴۹ دوو داریم الان چند روزه سر یه تایم خاصی مثلا ۱ساعت۴۵دقه اینا خودش خاموش میشه و خودش هم روشن میشه یک سال هم بیشتر از خریدش نمیگذره و اینکه بعضی از وقتا تلوزیون قفل میکنه نه دکمه های ریموت و نه دکمه های خود تلوزبون هیچ کدوم کار نمیکنه جایی هم که زندگی میکنیم مشکل انتن دهی هم گوشی و هم تلوزیون داره قبل تلوزیون با پارازیت موتور یا ماشین تصویرش ابی یا شطرنجی میشد ایا این خاموش شدن و روشن شدنش میتونه نشونه همون پارازیته یا خرابی یا نداشتن انتن باشه؟؟؟

 43. تلویزیون من فیلیپس هست حدود ۷سال دارم الان چندوقته وقتی روشن میکنم همون اول کارچندباربطورخودکارروشن وخاموش میشه بعددیگه هیچ مشکلی نداره

 44. باسلام.
  علت اینکه در حالتی که lcd سونی در حالیکه روشن و یک کانال در حال کار است. با خاموش کردن یک لامپ ویا فن دستشوئی .تصویر چند ثانیه میره و مجددا میاد چیست؟
  خودم حدس میزنم ایجاد نویز در سیستم برق منزل باید باعث اینکار بشود.
  ولی از شما کمک میخوام که چطوری و چگونه این مشکل را حل کنم.سپاس

 45. با سلام و خسته نباشید.
  تلوزیون ما سام ۵۸ اینچ سال پیش خریدیم.
  دو هفته است که خود به خود خاموش و روشن و بعضا برقش کلا قطع میشه و باید از پریز بکشیم و دوباره به برق بزنیم کنیم تا برقش وصل شه.
  از امروز هم تنظیمات بلوتوث تلوزیون رو دستکاری میکردیم که کنترل از کار افتاد و فقط دکمه خاموش و روشن کار میکند.
  لطفا راهنمایی کنید.
  ۱۴۰۱/۰۳/۲۸

 46. سلام.تلوزیون مامدل سام ۶۵۵۰هستش ۶ماهه گرفتم،دقیقا۶ماه گارانتیش دیروزتموم شدازامروز میره روبهینه سازی برنامه بعدش ک شمارش برنامش ۱۰۸تموم میشه،مثلا میخوادروشن شه لوگش میادبعددوباره میره از اول وهمینوتکرارمیکنه ولی روشن نمیشه،ب نظرشمامشکل ازچیشه وچقدهزینه داره.ممنون

 47. با سلام تلویزیون سامسونگ ۴۳ اینچی دارم که مدت یکسال استفاده نشده …الان که میخوام استفاده کنم ….روشن میشه ولی ۴ الی ۵ ثانیه بعد خود بخود خاموش میشه ….خواهشا مشکل امکان داره چی باشه ممنون

 48. سلام تلویزیون ال جی ۴۹داریم
  هیچ مشکلی نداره ولی وقتی کولر ابی را روشن میکنیم شبکه ها خط خطی میشه ..
  کولر دقیقا بالی سرتلویزیونه

 49. سلام ببخشید تلویزیون ما روشنش میکنی بعد تقریبا۳۰ ثانیه خاموش می شه باید تلویزیون خاموش کنی روشن کنی تا دوباره صفحه بیاد و همش همینجوری میشه میفرمایید تایمر خواب چک کردیم مشکل از چیه

 50. با سلام ..تلویزیون ایکس ویژن داریم و حدودا ۱۲ روزه که چراغ قرمز گیرندش خاموش میشه و بعضی روز ها حدودا ۴ ساعت روشن میشه و بعد خاموش میشه …اگه میشه مشکلش رو بگین..ممنون..

 51. سلام تلویزیون ما LG شماره ۵۵ نمیدونم اشکال از کجاست که بعضی موقع ها زود به زود خاموش و روشن می‌شود و بعضی موقع ها نه یا شاید از تنظیماتش خراب شده بالاخره نمیدونم
  خواهشا اگر کسی میدونه جواب بده

 52. سلام تلوزیون ال جی داریم وقتی بهش فلش وصل میکنیم هنگامی که میخواد فایلی را پخش کند خاموش می‌شود و مجدد روشن میشه و دوباره خاموش میشه وقتی هم پی اس را بهش وصل میکنیم زمانی که میخوای وارد اچ دی امای بشی دوباره خاموش روشن میشه این مشکل دیشب برای تلوزیون ایجاد شد ممنون میشم اگه بگید مشکل از چیه؟

 53. سلام تلویزیون ما ایکس ویژن هست بعضی مواقع خود به خود روشن میشه .بعد همیشه وقتی روشن میکنم رو صفحه ای ک دی جی کالا و این برنامه هارو داره میاد باید خودمون بزنیم رو تلویزیون

 54. سلام ، ما یک هفته کمتره که تلویزیون ال جی pu7750 خریدیم ، تلویزیون قبلی مون ال جی ۴۹lf بود ، فلش که میذاشتیم هیچ مشکلی نداشت ، اما این تلویزیون ، وقتی فایل و فیلم میذاریم از روی فلش خاموش و روشن میشه اگر فیلم رو عقب یا جلو ببریم که بیشتر و تند و تند خاموش روشن میشه
  زنگ زدم به نصاب میگه فلش ویروسیه بود حتما
  اما خب بردم ویروس کشی کردن
  مشکل حل نشد
  چیکار کنم ، خواهش میکنم یک جواب کامل بدین ، تازه هم خریدیم ، اعصابمون بهم ریخته

  1. سلام بهتره با شماره نمایندگی تعمیرات روی کارت گارانتی تماس بگیرید ولی میتونه از برد مین هم باشه ایراد

 55. سلام
  مارک تلویزیون من ال جی هست وقتی وصل میشه به رسیور خاموش میشه کابل اچ دی ام رو عوض کردم ولی فایده از نداره با ۳ فیشه هم امتحان کردم باز همین موضوع هست رسیور رو با تلویزیون دیگه تست کردم مشکلی نداشت .
  مشکل چیه .لطفا راهنمایی می کنید.

 56. سلام
  تلویزیون من دوو هست که بعضی شب ها روشن و خاموش میشه و این همیشه بین ساعت های ۱۲ تا ۶بامداد اتفاق میفته
  اگر توضیح بدید ممنون میشم؟

 57. سلام وقت بخیر
  تلویزیون سامسونگ ال ای دی من از وقتی لپ تاپم رو با کابل اچ دی ام آی رو بهش وصل کردم هی خاموش و روشن میشه. الان بدون اتصال کابل هم این حالت اتفاق می افته. دلیلش چی می تونه باشه. لازم به ذکره که تلویزیون من اسمارت نیست.

 58. سلام تلوزیون سامسونگ داریم هر وقت کلید روشنایی سرویس ها را میزنیم خاموش و سریع روشن می‌شود علت چیست !!؟

 59. سلام تلویزیون ما سامسونگ AUo8000 هوشمند هفته ای یک بار دوبار پیام میاد رو صفحه که تلوزیون شما به طور خودکار در۳۰۰ ثانیه دیگه خاموش میشه مشکل چیه؟!

 60. ببخشید تلوزیون ال جی من صفحش یک لحظه سبز شد و تند تند روشن خاموش میشه میشه به من بگید دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Button