ثبت درخواست تعمیرات

تعمیر برد ماشین لباسشویی بوش(فیلم رایگان)

بازدید: 315 بازدید
زمان مطالعه: 7 دقیقه
آموزش تعمیر برد ماشین لباسشویی
 • با سلام خدمت شما عزیزان در این فیلم آموزشی اختصاصی دوبله فارسی شده از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی، به آموزش عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش با موضوع “آموزش تعمیر برد ماشین لباسشویی بوش” می پردازیم.

  ویدیو آموزش تعمیر برد ماشین لباسشویی بوش

  در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیر انواع لباسشویی برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات لباسشویی ما را نیز مشاهده نمایید.

  تعمیرات برد ماشین لباسشویی بوش

  با پیشرفت علم و تکنولوژی، فناوری های به کار رفته در لوازم خانگی به‌خصوص ماشین لباسشویی باعث هوشمندتر شدن این دستگاه شده است. یعنی دستگاه این قابلیت را دارد که انواع  برنامه های شست و شو، تنظیم دستی برنامه ها، وضعیت لباسشویی و مشکلات و ایرادات را بررسی و بر روی نمایشگر لمسی به شما نشان دهد. ایرادات در ماشین لباسشویی به صورت کد خطا بر روی نمایشگر ظاهر می شود.

  هر کدام از این کدهای خطا، معانی و مفاهیم  خاصی دارند. تمامی این معانی و مفاهیم بر روی برد الکترونیکی دستگاه تعریف شده است. این قطعه، برد لباسشویی می باشد که دستگاه را هوشمندتر و کاربردی تر کرده است.

  هنگام بروز کدهای خطا، حتما از یک تکنیسین جهت تعمیر و رفع آن کمک بگیرید. زیرا در ماشین لباسشویی های امروزی تشخیص و تعمیر  خرابی ها کاری بسیار تخصصی است و نیاز به دانش فنی بالایی دارد. مرکز خدماتی مجاز  تعمیر لوازم خانگی  دیبا پشتیبان می تواند به شما در حل مشکلات مربوط به تعمیر و تعویض ماشین لباسشوی بوش، کمک کند.

   

  معرفی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی بوش

  تعمیرات برد ماشین لباسشویی بوش

  اصلی ترین قطعه یا به اصطلاح مغز متفکر ماشین های لباسشویی قطعه ای به نام برد الکترونیکی است. بر روی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اجزاء کوچکتری از جمله خازن ها، آی سی، مقاومت ها و فیوز به کار رفته است. این قطعه کلیه اجزای ماشین لباسشویی را کنترل می کند و تمامی برنامه های شستشو و همچنین کدهای خطا، بر روی این قطعه تعریف شده است.

  متوجه باشید که برای  تعمیر برد لباسشویی  بوش از یک متخصص ماهر کمک بگیرید. زیرا در صورت تعمیر غیر اصولی این قطعه باعث می شود تمامی اجزای لباسشویی درگیر و دچار اختلال شوند. مجموعه دیبا پشتیبان، با داشتن تکنیسین های مجرب می تواند شما را در تعمیر و تعویض برد ماشین لباسشویی یاری دهد.

   

  علائم خرابی برد ماشین لباسشویی بوش

  تعمیرات برد لباسشویی بوش

  •  عدم اجرا یا اجرای اشتباه برنامه های شست وشو
  •  عدم کارکرد پنل کنترلی نصب شده بر روی لباسشویی
  •  خاموش شدن ماشین لباسشویی بوش در هنگام کارکرد یا خشک کن
  •  داشتن برق بر روی بدنه ماشین لباسشویی بوش

   

  علت خرابی برد ماشین لباسشویی بوش

  علت خرابی برد ماشین لباسشویی بوش

  •  نوسان بیش از حد برق شهری باعث می گردد خازن های روی برد اتصال کوتاه شوند.
  •  قرارگیری ماشین لباسشویی در محل هایی که رطوبت بالایی دارد.
  • قرارگیری ماشین لباسشویی در کنار وسایل گرمایشی که باعث می شود قطعات الکترونیکی دستگاه حالت طبیعی خود را از دست بدهند و از کار بیفتند.
  • کارکرد دراز مدت برد الکترونیکی باعث خرابی و یا سوختن می شود.

   

  آیا می توان برد ماشین لباسشویی بوش را تعمیر کرد؟

  تعمیر برد لباسشویی بوش

  برد ماشین لباسشویی ممکن است مشکلات متعددی پیدا کند. باید دید که مشکل ایجاد شده مربوط به چیست. اگر یک  تعمیرکار لباسشویی  مجرب، ماشین لباسشویی شما را عیب یابی کند، می تواند آن را به خوبی تعمیر کند.

  گاهی خازن های روی برد لباسشویی و یا فیوز ها مشکل دارند که قابل تعمیر هستند ولی اگر برد سوخته باشد نمی توان آن را تعمیر کرد. تکنیسین ها و تعمیرکاران مجرب مرکز خدماتی دیبا پشتیبان با تعمیر لوازم خانگی، همیشه تجربه و کیفیت را در اولویت قرار می دهند. در صورتی که امکان تعمیر نباشد، اقدام به تعویض برد با یک برد اصل و اورجینال می کنند.

   

  مراحل تعمیر برد ماشین لباسشویی بوش

  تعمیر تخصصی برد لباسشویی بوش

  • در ابتدای کار ماشین لباسشویی را خاموش کنید و نکات ایمنی را رعایت کنید.
  •  نمایشگر کنترلی روی دستگاه را با دقت زیاد خارج نمایید.
  • اجزای روی برد الکترونیکی را بررسی کرده و دوباره نصب کنید.
  • تمامی اتصالات و پیچ هایی را که برای رسیدن به برد را باز کرده بودید، بسته و در محل موردنظر خود قرار دهید.
  •  ماشین لباسشویی را روشن کنید و بعد از اطمینان از ایمنی دستگاه، یک برنامه شستشو را اجرا نمایید.

   

  قطعات برد الکترونیکی بوش را بررسی کنید

  تعمیرات برد لباسشویی بوش

  بعد از جدا کردن کنترل پنل و دسترسی به برد، باید قطعات آن را به ترتیب بررسی کنید تا بتوانید علت خرابی برد را عیب یابی کنید. برد الکترونیکی شامل قطعات مختلفی است که هر کدام از آن ها می تواند به دلایل مختلفی خراب شوند. یکی از این قطعاتی که خرابی آن، می تواند باعث از کار افتادن برد شود، خازن است. خازن ها می توانند در اثر عوامل مختلفی مانند نوسان برق دچار سوختگی شوند.

  • برای تشخیص خازن سالم از خازن معیوب، شکل ظاهری خازن را بررسی کنید، خازن سالم باید سطح صاف و صیقلی داشته باشد.
  •  هر گونه تا خوردگی یا تغییر شکل در ظاهر خازن نشان دهنده این است که خازن معیوب است و باید تعویض شود.
  • برای تهیه قطعات اورجینال می توانید با « دیبا پشتیبان » مرکز تعمیرات برد ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.

   

  آیا آی سی برد ماشین لباسشویی بوش قابل تعمیر است؟

  تعمیرات برد لباسشویی بوش

  آی سی، مهم ترین قطعه به کار رفته در برد است. آی سی وظایف مختلف را بین قطعات تقسیم می کند. یکی از دلایل خرابی برد می تواند سوختن آی سی باشد که در این صورت آی سی قابل تعمیر نیست و تعمیرکار باید اقدام به تعویض برد کند. زیرا فقط سازنده اصلی می تواند آی سی مشکل دار را مجددا برنامه ریزی کند.

   

  راه های افزایش طول عمر برد ماشین لبسشویی بوش

  تعمیرات برد ماشین لباسشویی بوش

  1.استفاده از حجم کم لباسها برای شستشو: ورود حجم زیادی از لباس ها باعث نفوذ رطوبت به برد ماشین لباسشویی می شود؛ بنابراین هنگام استفاده از لباسشویی سعی کنید به اندازه ظرفیت یا حتی کمتر از ظرفیت آن لباس وارد کنید.

   

  2.حفاظت در برابر رطوبت و گرما: رطوبت و گرما دو عامل آسیب رسان به برد ماشین لباسشویی هستند و حفاظت ماشین لباسشویی از رطوبت و گرما باعث می شود تا برد آن عمر بیشتری داشته باشد.

   

  3.استفاده چندین مرحله ای از ماشین لباسشویی بوش: استفاده چندین مرحله ای از ماشین لباسشویی بوش باعث می شود تا فشار زیادی به برد آن وارد نشود و بیشتر عمر کند.

  تعمیرات برد لباسشویی بوش

  4.رسیدگی به اختلالات کوچک برد لباسشویی بوش: ممکن است برخی کدهای خطا و اختلالات کوچک در برد ماشین لباسشویی در نظر شما کوچک و بی اهمیت جلوه کند اما نادیده گرفتن همین خطاهای کوچک در عملکرد برد ماشین لباسشویی مانند خاموش شدن ناگهانی آن، می تواند خسارات زیادی را به برد وارد کند و متقابلا رسیدگی و توجه به اختلالات کوچک آن بر عمر مفید برد ماشین لباسشویی می افزاید.

   

  5.استفاده از شوینده با کیفیت و به اندازه: اگر مواد شوینده بیش از حد استفاده شود امکان دارد رطوبت به درون برد، نفوذ پیدا کند و باعث آسیب و در نهایت کاهش عمر برد شود، بنابراین دقت کنید هنکام ریختن، شوینده از نظر کیفی و کمی حالت استاندارد داشته باشد.

   

  6.استفاده از دستگاه محافظ برق مناسب لباسشویی بوش: نوسانات برق عاملی است که می تواند برد ماشین لباسشویی را تا مرز سوختگی پیش ببرد. برای جلوگیری از این آسیب پیشنهاد می شود از دستگاه برق محافظ استفاده کنید.

   

  هزینه تعمیر و تعویض برد انواع ماشین لباسشویی بوش

  تعویض برد لباسشویی بوش

  در لباسشویی های امروزی شرکت بوش، برد الکترونیکی جایگزین قطعات مکانیکی شده است. حال از آن جایی که این قطعه پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد، هزینه تعمیر آن نیز نسبت به هزینه تعمیر قطعات دیگر متفاوت خواهد بود. تعیین هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی بوش بسته به میزان خرابی و اختلال برد متفاوت خواهد بود. تشخیص این موضوع که برد باید تعویض شود یا تعمیر، حتما باید طبق نظر تعمیرکاران متخصص انجام شود. هزینه تعویض برد ماشین لباسشویی هم به مدل، و تکنولوژی بکار رفته در آن بستگی دارد.

  مرکز خدمات دیبا پشتیبان در خدمت شماست تا تمام خدمات، اعم از  تعمیرات لباسشویی بوش   و تعویض قطعات برد ماشین لباسشویی شما را به بهترین نحو انجام دهد، همچنین برای تمام خدمات ماشین لباسشویی بوش، ضمانت 3 تا 6 ماه را برای شما آماده کرده است تا علاوه بر رفع مشکل برد دستگاه شما، خیالتان نیز از بابت کیفیت خدمات این مجموعه راحت باشد.

  باید تاکید کنیم که تشخیص خرابی برد ماشین لباسشویی از وظایف تعمیرکاران آموزش دیده است و افراد نمی توانند خودشان این موضوع را تشخیص دهند، بنابراین توصیه می کنیم در صورت بروز هر گونه مشکلی در برد دستگاه تان با مرکز خدمات دیبا پشتیبان تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی بوش فیلم آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت