فروش قطعات یخچال فریزر بلومبرگ

تامین و فروش قطعات یخچال فریزر بلومبرگ در اسرع وقت

یخچال فریزرهای بلومبرگ از جمله یخچال فریزهای باکیفیت در بازار ایران هستند که طرفداران خاص خود را دارند. این یخچال‌ها دارای تکنولوژی‌های پیشرفته برای عملکرد مناسب در موقعیت‌های مختلف هستند که نشان از کیفیت برتر آن‌‌ها دارد. در گذر زمان ممکن است این یخچال‌‍‌ها دچار مشکلاتی شوند و نیاز به تعمیر یخچال یا جایگزینی قطعات پیدا کنند. در بسیاری از مواقع قطعات به‌جای تعمیر، باید تعویض شوند و به همین دلیل ابتدا باید با ویژگی‌های آن‌ها آشنا شوید. در این مطلب که توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تهیه شده است، ما به عنوان برترین سایت فروش قطعات یخچال فریزر بلومبرگ، قصد داریم تا برخی از قطعات این یخچال‌ها + روش خرید آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

توجه به تفاوت یخچال و یخچال فریزر در زمان تهیه قطعات آن‌ها

زمانی که برای خرید یخچال مراجعه می‌کنید، با این موضوع مواجه می‌شوید که انواع مختلفی از آن‌ها وجود دارد. به عنوان مثال، رایج‌ترین نوع یخچال در میان ما ایرانیان، بخچال فریزر است. در کنار آن، یخچال‌های دوقلو و ساید بای ساید نیز از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

یخچال فریزر، به همان یخچال‌های آشنایی گفته می‌شود که در خود هم دارای بخش یخچال و هم دارای بخش فریزر است. بسته به طراحی و برند تولیدکننده، ممکن است گاهی مواقع بخش فریزر در بخش بالایی و برخی مواقع نیز در بخش پایینی قرار بگیرد.

نکته‌ای که درباره یخچال فریزرهای بلومبرگ و دیگر برندها وجود دارد این است که معمولا حجم بخش فریزر کمتر و تقریبا نصف بخش یخچال است. اما این یخچال‌ها که از دو بخش تشکیل شده‌اند، چه نوع مکانیزمی دارند؟

قلب تپنده یا موتور یخچال فریزر

آشنایی با مکانیزم عملکرد یخچال فریزر بلومبرگ

در چرخه عملکرد یخچال، پنج بخش وجود دارد: مبرد سیال (یک کمپرسور که جریان مبرد را کنترل می‌کند)، کویل‌های کندانسور (در قسمت بیرونی یخچال)، کویل‌های اواپراتور (در داخل یخچال) و دستگاه انبساط. عملکرد یخچال بلومبرگ به این صورت است که ابتدا کمپرسور با فشار گاز را منقبض می‌کند و فشار آن را بالا می‌برد. سپس آن را به داخل کویل‌های بیرونی یخچال هدایت می‌کند و هنگامی که گاز داغ در کویل‌‎ها با دمای هوای سردتر آشپزخانه مواجه می‌شود، به مایع تبدیل می‌شود. در ادامه مبرد به شکل مایع و با فشار بالا، با ورود به کویل‌های داخل فریزر و یخچال خنک می‌شود. در این عمل مبرد گرمای داخل یخچال را جذب کرده و هوا را خنک می‌کند. در آخر، مبرد تبخیر می‌شود و به گاز تبدیل می‌شود. سپس این گاز به کمپرسور برمی‌گردد و چرخه از اول شروع می‌شود.

مواردی که ممکن است یخچال‌های بلومبرگ خراب شوند

به طور کلی دلایل مختلفی می‌توانند برای خرابی یخچال‌ها وجود داشته باشند. یخچال فریزرها برند بلومبرگ به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تا سال‌های سال بدون مشکل کار کنند. برای این کار هم، سازندگان این یخچال تلاش کرده‌اند تا باکیفیت‌ترین متریال را در آن‌ها به‌کار ببرند.

یخچال‌‍ مانند هر لوازم خانگی دیگری مانند ماشین لباسشویی نیاز به رسیدگی و سرویس دوره‌ای منظم دارد. شاید شما در چند سال ابتدایی استفاده از یخچال به مشکلی بر نخورید، اما در نظر داشته باشید که اگر یک قطعه کوچک خراب شده باشد، در گذر زمان می‌تواند به قطعات اصلی یخچال شما آسیب بزند. به عنوان مثال، خرابی رله اورلود، باعث می‌شود که یخچال شما بیش از حد داغ کند و کمپرسور آن بسوزد.

استفاده نادرست از یخچال، یکی دیگر از دلایل خرابی آن‌ها است. به عنوان مثال، یخچال فریزرهای برند بلومبرگ و دیگر برندها نیاز دارند تا از سه طرف کناره‌ها و پشت کمی با دیوار فاصله داشته باشند تا گرما از آن بخش‌ها خارج شود. حال اگر فاصله مورد نیز یخچال با دیوار رعایت نشود، کمپسور و کندانسور بیش از حد داغ می‌شود. داغی بیش از حد کمپرسور و کندانسور، آسیب جدی به آن‌ها و البته خرابی در بخش‌های دیگر را به همراه خواهد داشت.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند مربوط به خرابی یخچال بلومبرگ شما منجر شود، استهلاک عادی قطعات است. در نظر داشته باشید که هرچقدر هم کیفیت یک یخچال بالا باشد، آن نمی‌تواند تا آخر عمر بدون هیچ مشکلی برای شما کار کند.

معرفی برخی قطعات یخچال فریزر بلومبرگ

یخچال‌های برند بلومبرگ از قطعات مختلفی تشکیل می‌شوند. از جمله این قطعات می‌توان به کمپرسور، کندانسور، ترموستات و لوله مویین اشاره کرد. در ادامه قصد داریم تا به طور کامل این قطعات را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

قطعه کمپرسور

اگر بخواهیم عملکرد کمپرسور را تشبیه کنیم، باید بگوییم که یک کمپرسور برای یخچال شباهت بسیاری به قلب برای انسان دارد. کمپرسور در درون خود گازی دارد که این گاز باعث خنک‌شدن غذاها می‌شود. یخچال‌ها از گازهای مختلفی استفاده می‌کنن. اما گازی که برای یخچال فریزرها مناسب باشد، گاز R134A است که در کولر خودروها نیز از آن استفاده می‌شود.

همچنین کمپرسور را می‌توان گران‌ترین قطعه یخچال هم دانست. به همین خاطر باید همواره از این قطعه مراقبت کنید. برای مراقبت این قطعه از خرابی نیز باید کارهای مختلفی انجام دهید. از جمله این کارها هم می‌توان به فاصله دادن پشت یخچال با دیوار برای راحتی خروج گرما اشاره کرد.

قطعه کندانسور یخچال بلومبرگ

قطعه کندانسور

اگر به پشت یخچال بلومبرگ خود نگاهی بیاندازید، متوجه می‌شوید که از کمپرسور به سمت بالا لوله‌های مشکی‌رنگی وجود دارند که عمل منتقل کردن گاز یخچال را بر عهده دارند. در گذر زمان این احتمال وجود دارد که کندانسور با مشکلاتی مواجه شود.

به عنوان مثال، اگر گرد و غبار زیاد روی کندانسور بنشیند، باعث می‌شود که گرما به اندازه کافی از لوله‌ها خارج نشود و در نتیجه، شما خنکی که باید را در یخچال احساس نکنید. اما برخی اوقات نیز ممکن است که این لوله‌ها از بین بروند. در این صورت باید نمونه‌ای آن‌ها را خریداری کنید که ما به عنوان برترین وب‌سایت فروش قطعات یخچال فریزر بلومبرگ، این لوله‌‍‌ها را با تضمین قیمت و کیفیت ارائه می‌دهیم.

لوله مویین

یک یخچال از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. از جمله این بخش‌ها نیز می‌توان به لوله مویین اشاره کرد که در عین کوچکی، کاربرد بسیاری در یخچال فریزرهای بلومبرگ دارد. پیش از صحبت درباره کاربرد این لوله، اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که به گاز درون کمپرسور مبرد گفته می‌شود.

لوله مویین در مسیر میان کندانسور و کمپرسور قرار دارد. کمپرسور و کندانسور قرار نیست که دائما در در بالاترین دور کار کنند. به همین خاطر، لوله مویین این وظیفه را دارد که میزان گاز در حال عبور را تعیین کند تا به کمپرسور و کندانسور فشار اضافی وارد نشود. این قطعه معمولا خراب نمی‌شود، اما می‌توانید در صورت نیاز برای تعویض، آن را از سایت‌های فروش قطعات یخچال فریزر بلومبرگ خریداری کنید.

اوپراتور یخچال فریزر بلومبرگ

وظیفه کندانسور خارج کردن دما از یخچال است و به همین دلیل از قطعات اصلی یخچال به شمار می‌رود. حال این دما چگونه باید از داخل یخچال به کندانسور برسد؟ اینجاست که وظیفه اوپراتور مشخص می‌شود. در پشت قاب داخلی یخچال، لوله‌های پیج در پیچی وجود دارند که گرما از طریق آن‌ها به بیرون یخچال منتقل می‌شود. حال اگر این لوله‌ها یخ بزنند یا مشکل دیگری برای آن‌ها پیش بیاید، گرما به درستی از یخچال شما خارج نمی‌شود.

ترموستات؛ از جمله قطعات یخچال فریزر بلومبرگ

احتمالا این موضوع را می‌دانید که یک یخچال بلومبرگ دارای قابلیت تنظیم دما است. به همین خاطر، باید قطعی در یخچال وجود داشته باشد تا دما را اندازه‌گیری کند. این قطعه که بسیاری هم با آن آشنایی دارند، ترموستات نام دارد.

در واقع ترموستات یک نوع رله هوشمند است که در صورت پیشروی بیش از حد دما، برق کمپرسور را قطع می‌کند. این قطعه از جمله قطعاتی است که در گذر زمان باید عوض شود و خوشبختانه ما در مجموعه فروش قطعات یخچال فریزر بلومبرگ خود، این قطعه را برای خریداری داریم.

رله اورلود کمپرسور

رله اورلود کمپرسور

بسیاری از مواقع، کمپرسور مجبور می‌شود که بیش از توان عادی خود کار کند. از جمله این شرایط می‌توان به پر شدن بیش از حد یخچال اشاره کرد. در نظر داشته باشید که کار کردن بیش از حد توان می‌تواند برای کمپرسور مشکلاتی را به همراه بیاورد که نشانه آن داغی موتور است.

برای جلوگیری از آسیب به کمپرسور قطعه در کنار آن با نام رله اورلود کمپرسور قرار دارد که جریان برق کمپرسور از آن عبور می‌کند. این قطعه دارای یک سنسور دما است که تشخیص می‌دهد کمپرسور داغ شده است یا خیر. در صورتی که کمپرسور بیش از حد داغ شده باشد، این قطعه جریان برق آن را قطع می‌کند. این کار باعث می‌شود که کمپرسور خنک شود و به آن آسیبی نرسد.

فروش قطعات یخچال فریزر بلومبرگ و تحویل در کوتاه‌ترین زمان

یخچال فریزرهای بلومبرگ، یخچال فریزرهایی هستند که کیفیت برتر آن‌ها باعث شده است تا به عنوان رقیبی برای برندهای سامسونگ و ال جی به شمار بیایند. این یخچال فریزرها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که از جمله آن‌‍‌ها می‌توان به کمپرسور، کندانسور، تایمر، گاز مبرد، رله اورلود و ترموستات اشاره کرد.

یخچال فریزرهای بلومبرگ دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و به این راحتی‌ها خراب نمی‌شوند. اما ممکن است ولی اگر در گذر زمان این یخچال‌ها با مشکلاتی روبه‌رو شوند و برخی قطعات آن‌‌ها نیاز به تعویض پیدا کنند، برای تعویض و فروش فروش قطعات یخچال فریزر بلومبرگ از هر نوعی، کافی است با ما تماس بگیرید.