فروش قطعات ماشین ظرفشویی بکو

ماشین ظرفشویی بکو؛ وسیله‌ای کاربردی درآشپزخانه شما

فروش قطعات اصل و با کیفیت ماشین ظرفشویی بکو توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. ماشین ظرفشویی در کنار فراهم آوردن راحتی برای شستن ظرف‌ها، از مزیت‌های بسیار زیاد دیگری نیز مانند صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش زمان شست‌وشوی ظروف برخوردار است. از ماشین ظرفشویی در کنار شست‌وشوی ظروف می‌توان برای شست‌وشوی میوه‌ها نیز استفاده کرد. این وسیله به‌علت استفاده مداوم و هرروزه در خانه‌ ممکن است بعد از مدتی نیاز به تعویض قطعات داشته باشد و حتی ماشین ظرفشویی‌های برند معتبر بکو نیز هر از چند گاهی دچار خرابی می‌شوند. در این مطلب با نحوه کارکرد و عیب‌یابی قطعات این وسیله پرکاربرد  آشپزخانه و معرفی یک مرجع مطمئن فروش قطعات و تعمیر ماشین ظرفشویی بکو همراه شما هستیم.

معرفی قطعات ماشین ظرفشویی بکو

معرفی قطعات ماشین ظرفشویی بکو

ماشین‌ ظرفشویی‌ها از دسته وسایلی هستند که به‌ علت پیچیدگی زیاد و دارا بودن مراحل مختلف انجام کار از قطعات نسبتا زیادی برخوردار هستند. در این وسیله برخی قطعات مانند موتور و المنت در عملکرد ماشین نقش مستقیم دارند و برخی قطعات مانند سبدها نقشی غیرمستقیم در عملکرد این وسیله آشپزخانه ایفا می‌کنند. افراد باید نسبت به عملکرد کلی ماشین ظرفشویی و قطعات آن اطلاعات کامل را داشته باشند تا در صورت خرابی بتوانند مشکل را حل کنند. در ادامه به معرفی و بررسی تمام قطعات اصلی ماشین ظرفشویی بکو و نحوه کارکرد و علت خرابی آن‌ها می‌پردازیم.

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

ماشین‌ ظرفشویی‌ به‌علت عملکرد پیچیده و انجام فرایند شست‌وشو در مراحل متعدد، نیازمند یک برد الکترونیکی برای محاسبه و صدور دستورهای مختلف به قطعات دستگاه است. تمام قطعات الکترونیکی دستگاه اطلاعات خود را به برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می‌فرستند و برد بعد از انجام محاسبات، نسبت به صدور دستور به قطعات دیگر اقدام می‌کند. برای مثال بعد از آب‌گیری دستگاه، سنسور آب دستور پرشدن دستگاه از آب را به برد فرستاده و سپس برد نسبت به بستن شیر برقی اقدام می‌کند.

 اگر ماشین ظرفشویی بکو شما روشن نمی‌شود و یا قطعات دستگاه به‌درستی کار خود را انجام نمی‌دهند احتمال دارد برد الکترونیکی دستگاه شما دچار مشکل شده باشد؛ چرا که بردهای الکترونیکی ممکن است به‌علت نوسان برق یا استفاده مداوم از ماشین ظرفشویی دچار سوختگی شوند. در صورت خرابی این قطعه مهم می‌توانید با کارشناسان ما برای خرید این قطعه تماس بگیرید.

جت پمپ؛ از قطعات پرتقاضا در فروش قطعات ماشین ظرفشویی بکو

فرایند شست‌وشوی ظروف در ماشین ظرفشویی متکی بر فشار زیاد آب است. پاشش آب با فشار زیاد توسط موتور دستگاه یا جت پمپ امکان‌پذیر می‌شود. این قطعه آب را با نیروی زیاد برروی ظروف پاشیده و چربی‌ها و آلودگی‌ها را از روی آن‌ها پاک می‌کند. یکی از علت‌های خرابی این قطعه استفاده مداوم از ماشین ظرفشویی است. استفاده چندباره و بدون استراحت از ماشین ظرفشویی می‌تواند باعث خرابی این قطعه گردد.

سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی بکو

سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی بکو

یکی از مهم‌ترین قطعات ماشین‌ ظرفشویی‌های جدید سوئیچ فلوتر آن‌ها است. در ماشین ظرفشویی‌های قدیمی در صورتی که دستگاه شما دچار نشت آب می‌شد، این نشت آب ادامه پیدا می‌کرد و ممکن بود باعث سوختگی برد یا سیم‌کشی دستگاه شما شود. اما با استفاده از این قطعه در ماشین ظرفشویی‌های جدید، سوئیچ فلوتر نشت آب را به برد دستگاه اطلاع می‌دهد تا برد نسبت به قطع ورود آب و یا قطع برق دستگاه اقدام کند. احتمال خرابی این قطعه با توجه به احتمال پایین نشت آب در دستگاه پایین است اما ممکن است به‌علت نوسان برق این قطعه ماشین ظرفشویی دچار سوختگی شود. در صورت خرابی این قطعه می‌توانید با کارشناسان ما برای خرید این قطعه در تماس باشید.

هیدرواستارت ماشین ظرفشویی بکو

هیدروستات ماشین ظرفشویی کارایی مشابهی با شناور آب در کولرهای آبی دارد با این تفاوت که شناور کولر آبی عملکردی مکانیکی و هیدروستات عملکردی دیجیتالی دارد. هیدروستات سطح آب موجود در ماشین ظرفشویی را اندازه گیری می‌کند و به برد اطلاع می‌دهد که میزان آب موجود در کف دستگاه چقدر است. در صورتی که آب کافی نباشد برد شیربرقی آب را باز می‌کند. اگر ظروف شما به‌خوبی تمیز نمی‌شوند و یا در هنگام فعالیت دستگاه حس می‌کنید که آب به‌خوبی در دستگاه جریان ندارد، ایراد می‌تواند از هیدروستات ماشین ظرفشویی بکو شما باشد. این قطعه به‌علت عملکرد زیاد در دستگاه می‌تواند پس از مدتی فرسوده شود و نیاز به تعویض پیدا کند.

پمپ تخلیه؛ پرتقاضا در مراکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی بکو

یکی از مهم‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی بکو پمپ تخلیه آن است. این قطعه با پمپاژ آب داخل ماشین ظرفشویی به بیرون، آب آلوده موجود در ماشین را تخلیه می‌کند. اهمیت این قطعه بسیار زیاد است؛ چرا که در صورت خرابی آن آب کثیف داخل دستگاه تخلیه نشده و ظروف تمیز نمی‌شوند و همچنین سطح آب می‌تواند بالارود و ماشین را دچار نشتی آب کند. به‌علت قرار گرفتن این قطعه در مسیر خروجی آب ممکن است ورود برخی ذرات غذا به داخل آن، عملکرد آن را دچار مشکل کند. در صورت خرابی این قطعه و نیاز به تعویض آن می‌توانید با کارشناسان ما برای تهیه این قطعه مهم در تماس باشید.

فیلتر ماشین ظرفشویی؛ ساده اما بسیار بااهمیت

فیلتر ماشین ظرفشویی؛ ساده اما بسیار بااهمیت

همان‌طور که اشاره شد پمپ تخلیه آب با خارج کردن آب آلوده از داخل ماشین نقش مهمی در فرایند شست‌وشوی ماشین ظرفشویی ایفا می‌کند اما فیلتر ماشین ظرفشویی که به آن صافی نیز گفته می‌شود نقش بسیار مهمی در فرایند تخلیه آب دارد. این قطعه عموما دچار خرابی نمی‌شود اما اگر نسبت به تمیز کردن آن پس از هربار شست‌وشو اقدام نکنید ممکن است ماشین ظرفشویی شما دچار نشتی و یا خرابی در قسمت پمپ تخلیه آب شود.

شیر برقی یا آکوا استاپ ماشین ظرفشویی بکو

شیر برقی که چند بار در بالا به آن اشاره کردیم نیز یکی از مهم‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی است. این قطعه با تظیم ورود آب به داخل ماشین نقش مهمی را در فرایند شست‌وشوی ظروف ایفا می‌کند. به‌علت تعداد دفعات زیادی که این قطعه در فرایند شست‌وشوی ظروف فعال می‌شود امکان خرابی آن بالا است. در صورت خرابی این قطعه، ماشین ظرفشویی شما می‌تواند دچار نشتی و یا حتی خرابی پمپ جت شود. در صورت خرابی این قطعه در دستگاه شما، می‌توانید با کارشناسان ما برای تهیه این قطعه تماس بگیرید.

سنسور خشک‌کن ظرفشویی بکو

اگر به فرایند شست‌وشوی ظروف در ماشین ظرفشویی دقت کرده باشید، احتمالا متوجه ‌شده‌اید که در پایان شست‌وشو، ظروف بسیار داغ هستند. برای خشک‌کردن ظروف در ماشین ظرفشویی، دمای محیط دستگاه بالا می‌رود و ظروف خشک می‌شوند. سنسور خشک‌کن مانند یک دماسنج دمای محیط داخل دستگاه را به برد می‌فرستد و برد نسبت به گرم‌کردن هوای دستگاه اقدام می‌کند. یکی از قطعات پرتقاضا در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی بکو سنسور خشک‌کن آن است. در صورت خرابی این سنسور ظروف شما در پایان فرایند شست‌وشو خشک نشده و دچار لک می‌شوند.

سنسور دمای آب ظرفشویی بکو

شست‌وشوی ظروف در ماشین ظرفشویی با آب گرم صورت می‌گیرد؛ چرا که با آب گرم ظروف بهتر تمیز می‌شوند. سنسور دمای آب ماشین ظرفشویی بکو دمای آب داخل دستگاه را اندازه‌گیری کرده و به برد منتقل می‌کند. برد نیز با فعال کردن المنت نسبت به گرم‌کردن آب اقدام می‌کند.

 در صورت خرابی این سنسور المنت دستگاه فعال نشده و ظروف چرب تمیز نمی‌شوند. اگر آب دستگاه شما گرم نمی‌شود ممکن است سنسور دمای آب آن دچار مشکل شده باشد، البته خرابی المنت نیز می‌تواند این مشکل را به‌وجود بیاورد. در صورت خرابی سنسور دمای آب ماشین ظرفشویی بکو خود می‌توانید با کارشناسان ما برای خرید این قطعه تماس بگیرید.

بازوهای آب‌پاش در ماشین ظرفشویی بکو

بازوهای آب‌پاش یکی از اساسی‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی است. این بازوها با پاشش آب پمپ شده به ظروف آن‌ها را تمیز می‌کنند. این بازوها بسته به سایز ماشین ظرفشویی در 2 الی 3 ردیف در دستگاه قرار دارند. خود این قطعه امکان خرابی کمی دارد اما ممکن است در محل‌هایی که به بدنه ماشین ظرفشویی متصل است و دچار چرخش شده خراب شود. علت خرابی این قطعه نیز می‌تواند فرسودگی باشد.

المنت ماشین ظرفشویی بکو

همان‌طور که اشاره شد، ماشین ظرفشویی برای شست‌وشوی بهتر ظروف باید آب داخل دستگاه را گرم کند و این کار از طریق المنت دستگاه صورت می‌گیرد. المنتی در کف دستگاه تعبیه شده است که با اتصال جریان برق به آن، آب داخل ماشین ظرفشویی گرم می‌شود. این قطعه از جمله قطعاتی است که بالاترین نرخ میزان خرابی را دارد، چرا که در دفعات زیاد روشن و خاموش می‌شود. در صورت خرابی این قطعه می‌توانید با تماس با کارشناسان ما این قطعه را تهیه کنید.

مرجع خرید مطمئن در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی بکو

مرجع خرید مطمئن در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی بکو

استفاده از قطعات اصلی در تمام وسایل برقی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که در صورت استفاده از قطعات غیراصلی، این قطعات با ایراد در عملکرد خود می‌توانند باعث خرابی دیگر قطعات و حتی از بین رفتن کامل دستگاه شوند. پیشنهاد می‌شود برای خرید قطعات ماشین ظرفشویی بکو خود حتما ‌به‌سراغ فروشندگان معتبر در این زمینه بروید. سایت ما یکی از مراجع معتبر در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی بکو است که کارشناسان ما می‌توانند شما را در تهیه تمام قطعات اصلی این محصول راهنمایی کنند.