نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری بوش

اینکه پکیج دیواری بوش شما چه مدلی می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. تعمیرکاران مجرب تعمیرگاه و نمایندگی مجاز دیبا پشتیبان آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات پکیج دیواری شما با تعهد کامل می باشند.

تخصصی ترین مرکز خدمات پس از فروش پکیج دیواری بوش

تعمیر در منزل یا محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما

تعمیر سریع و تضمینی با قطعات ارجینال ضمانت دار

۶ ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

اعزام سرویس کار و تکنسین تخصصی پکیج بوش در سریعترین زمان ممکن به محل شما

نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری بوش

تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان نمایندگی تعمیرات پکیج بوش و مرکز تعمیر و خدمات پس از فروش پکیج بوش در انواع مدل بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر پکیج بوش آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. تعمیرگاه دیبا پشتیبان دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات پکیج دیواری بوش در انواع مدل ها توسط دیبا پشتیان بعنوان نمایندگی مجاز تعمیرات بوش آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

مزایای استفاده از تعمیرگاه مجاز خدمات پس از فروش پکیج بوش

این مرکز دارای سه شعبه واقعی در سطح تهران است که خدمت رسانی به مشتریان را  تسهیل و تسریع  می‌کند. از دیگر خدمات قابل توجه این تعمیرگاه مجاز BOSCH می توان به استفاده از قطعات یدکی اصلی پکیج بوش و ضمانت قطعات و همچنین ضمانت سرویس تعمیرات به مدت ۶ ماه پس از ارائه اشاره کرد. بعلاوه، این مرکز مجاز و معتبر به منظور افزایش هر چه بیشتر رضایتمندی مشتریان، در هنگام ارایه خدمات، همیشه تخفیف های ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد.

تعمیر پکیج بوش در منزل و محل

خرابی ها و مشکلات متداول در تعمیرات پکیج دیواری بوش

پکیج های دیواری یکی از مهمترین وسایل منزل به شمار می‌روند که امروزه در مدل های مختلف ساخته شده و دارای قابلیت های متعددی هستند. پکیج های دیواری تولید شده توسط شرکت بوش، اگرچه از بهترین قطعات و بالاترین تکنولوژی برخوردارند اما گاهی در کارکرد خود دچار مشکلات جزیی و یا جدی می شوند. از جمله مشکلاتی که ممکن است برای پکیج های بوش به وجود آید و نیازمند تماس با نمایندگی تعمیرات بوش یا خدمات پس از فروش BOSCH است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این مشکل در صورتی به وجود می آید که منبع انبساط پکیج سوراخ شده باشد و باید تعویض یا جوشکاری شود.

اگر حتی با بالاترین درجه پکیج، ساختمان گرم نمی شود ممکن است پکیج دچار رسوب گرفتگی شده باشد و یا ظرفیت آن برای زیربنای موردنظر کافی نباشد. همچنین ممکن است تعداد پره های رادیاتور ها کم باشد.

این مشکل می تواند به دلیل کم بودن یا بسته شدن شیر گاز ورودی پکیج یا پایین بودن فشار کلی گاز ساختمان ایجاد شود که لازم است هر دو مورد بررسی شود.

این مشکل می تواند دو علت اصلی داشته باشد: رسوب گرفتگی سیستم لوله کشی و شیلنگ های انتقال آب پکیج و یا گرفتگی مبدل دستگاه. در هر دو حالت می توانید از یک تکنسین و تعمیرکار تخصصی بوش برای رفع گرفتگی ها و رسوبات کمک بگیرید.

وجود مشکل در شیلنگ های آب متصل به دستگاه و یا شیرالات و اتصالات مورد استفاده، شکستگی دستگاه سختی گیر و یا دیگر اتصالات داخلی پکیج می تواند باعث ایجاد این مشکل شود و همه این موارد نیازمند سرویس و تعمیرات تخصصی توسط سرویس کار تخصصی بوش است.

عدم تنظیم شیر برقی گاز پکیج، هوا گرفتن مدار گرمایش، رسوب گرفتگی مدار و مبدلهای حرارتی، خرابی پمپ آب و یا سنسور های حرارتی می‌تواند از علل ایجاد این مشکل باشد و برای برطرف کردن آن لازم است که دستگاه توسط یک تکنسین و تعمیرکار مجرب پکیج دیواری بوش سرویس شود.

هرگونه زنگ زدگی و پوسیدگی روی دودکش فلزی احتمالاً ناشی از عدم خروج کامل دود از دودکش است. در واقع با سرد شدن سریع بخار آب و عدم خروج کامل دود، لوله زنگ زده و دچار پوسیدگی می شود. برای رفع این مشکل دودکش را از نظرقطر و طول بررسی کرده و از مسدود نبودن مسیر آن اطمینان حاصل کنید.

گاهی پکیج به صورت انفجاری و با صدای زیاد روشن می شود و عوامل زیر می تواند باعث ایجاد این مسئله شود: تنظیم نبودن حداکثر فشار گاز شیر برقی گاز دستگاه، تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن تا سطح مشعل، شکستگی الکترود جرقه زن و کابل مربوطه، خرابی ترانس جرقه و یا برد کنترل دستگاه و یا گرفتگی دودکش. لازم است که همه این موارد به طور تخصصی توسط تکنسین بوش سرویس و تعمیر شود.

هنگامی که پکیج به طور مرتب و در فواصل زمانی کوتاه خاموش و روشن می شود ممکن است شیر برقی گاز دستگاه تنظیم نباشد و یا هوای لازم برای احتراق وجود نداشته باشد. گاهی نیز رسوب گرفتگی مبدل، باعث بالا رفتن ناگهانی و روشن و خاموش شدن دستگاه می شود. رفع این مشکل نیز نیازمند سرویس تخصصی دستگاه می باشد.

ارور ها و کدهای خطای متداول پکیج بوش

در زیر فهرست مهم ترین کدهای خطا یا ارور های پکیج های دیواری بوش که گاهی تماس با نمایندگی تعمیرات بوش را ضروری می سازد آورده شده‌اند:

 • A3: خراب بودن حسگر دود و یا قطع بودن سیم آن

 • A4: فعال شدن حسگر دود در پکیج بدون فن

 • A6: حسگر NTC عدم تخلیه دود را اعلام می کنند

 • A7: وجود مشکل درNTC مصرفی

 • A8: قطع ارتباط CNA با برد

 • AA: اختلاف دمای آب گرم خروجی از دستگاه نسبت به دمای مبدل اصلی به میزان ۲۰ درجه

 • AC: قطع ارتباط بین TA211E یا RAM با برد اصلی

 • B1: خراب بودن کلید کد

 • C1: قطع ارتباط پرشر سوئیچ دود در هنگام کار

 • C4: قطع نشدن ارتباطات پرشر سوییچ دود پس از خاموش شدن دستگاه

 • C6: اشکال در پرشر سوئیچ دود پس از روشن شدن پکیج

 • CA: میزان آبی که از فلومتر عبور می‌کند بیش از حد مجاز است

 • CC: قطع ارتباط ترموستات با برد

 • D3: قطع ارتباط بین پایه ۸ و ۵ ترمینال

 • E2: وجود مشکل درNTC گرمایشی

 • E9: بد عمل کردن ترموستات

 • EA: عدم تشکیل یا تشخیص شعله

 • F0: وجود مشکل در برد اصلی

 • F7: سیگنال اشتباه حسگر شعله؛مشعل خاموش است ولی شعله احساس می شود

 • FA: سیگنال اضافی حسگر شعله؛ پس از قطع شیر گاز، شعله همچنان احساس می‌شود

 • FD: بدون دلیل؛ کلید ریست فشار داده شده است .

نکات مهم در استفاده و نگهداری از پکیج دیواری بوش

به منظور افزایش کارایی و بالا بردن عمر پکیج دیواری بوش توصیه می شود نکات زیر را در هنگام استفاده از دستگاه رعایت کنید:

 • پکیج را در بالای اجاق گاز و سایر وسایل گرما زا نصب نکنید.

 • برای جلوگیری از آسیب های مربوط به نوسان ولتاژ برق، حتما از محافظ برق برای پکیج خود استفاده کنید تا برد دستگاه آسیب نبیند .

 • حداکثر دمای پکیج را چه در حالت آبگرم و چه در حالت رادیاتور بیشتر از ۶۰ درجه قرار ندهید.

 • فشار بار پکیج نباید هرگز کمتر از یک بشود.

 • با شنیدن کوچکترین صدای غیر عادی و یا چکه کردن آب از پکیج حتما با تعمیرگاه مجاز یا نمایندگی تعمیرات بوش تماس گرفته و موضوع را پیگیری کنید.

 • بین پکیج و وسایل اطراف آن همچون کابینت حداقل ۱۰  سانتی متر و از جلو ۴۵ سانتیمتر فاصله بگذارید.

هزینه های سرویس و تعمیر پکیج دیواری بوش

در صورتی که پکیج دیواری بوش شما با مشکلی روبرو شد، به منظور انجام تعمیرات، شما می‌توانند با یکی از شعب دیبا پشتیبان بعنوان نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری بوش تماس بگیرید. در اولین تماس، ابتدا یکی از متخصصان ما در یک مشاوره تلفنی تلاش می کنند ایراد دستگاه را پیدا کنند. در این مرحله در صورتی که مشکل جزئی ای وجود داشته باشد شما قادر خواهید بود خود، آن را برطرف نمایید. در غیر این صورت، می توانید درخواست کنید که یکی از متخصصان ما برای رفع مشکل در منزل یا محل مورد نظر شما حضور یابند. در این حالت، تکنسین های ما ظرف مدت حداکثر۲ ساعت در محل حاضر شده و به ارائه سرویس و خدمات می پردازند.
گفتنی است که کلیه هزینه ها و قیمت قطعات بر اساس نرخ مصوب اتحادیه محاسبه شده و پس از کسر تخفیف‌های مورد نظر اخذ خواهد شد. شما می توانید لیستی از هزینه های مربوط به برخی از خدمات و تعمیرات پکیج بوش را در جدول زیر مشاهده کنید. لازم به ذکر است که هزینه های ذیل مربوط به اجرت تعویض قطعات و انجام تعمیرات می باشد. به دلیل متغیر بودن قیمت قطعات، و لوازم یدکی بر اساس نوع و مدل پکیج، می توانید در هنگام تماس تلفنی با شرکت از هزینه‌ها و نرخ قطعات مطلع شوید.

ردیف شرح هزینه قیمت(تومان)
۱ هزینه رفت و آمد ۲۵,۰۰۰
۲ تشخیص عیب در محل ۲۵,۰۰۰
۳ تعویض منبع انبساط و راه اندازی ۶۰,۰۰۰ تا ۹۵,۰۰۰
۴ تغییر فصل؛ تابستان به زمستان یا برعکس و هوا گیری ۳۰,۰۰۰
۵ تعویض پمپ کامل با فلنج فلزی ۵۰,۰۰۰
۶ تعویض پمپ کامل با کاتالیست ۴۵,۰۰۰
۷ تعویض ترانس جرقه با یون ۳۰,۰۰۰
۸ تعویض برد الکتریکی همراه با تنظیم ۶۰,۰۰۰
۹ تعویض ولوم های تنظیم دما و کنترل ۱۲۰,۰۰۰
۱۰ تعویض شیر اطمینان ۲۵,۰۰۰
۱۱ تعویض شیرپرکن اتوماتیک با تنظیم فشار ۲۵,۰۰۰ تا ۳۵,۰۰۰
۱۲ تعویض ترمومتر یا مانومتر یا ترموستات هر عدد ۲۵,۰۰۰
۱۳ تعویض مبدل حرارتی ۹۰,۰۰۰
۱۴ تعویض مبدل ثانویه معمولی ۴۵,۰۰۰
۱۵ اجرت تعویض مبدل ثانویه صفحه ای ۳۵,۰۰۰
۱۶ تعویض برنر یا مشعل پکیج بوش ۴۰,۰۰۰
۱۷ تعویض سنسور دود و لیمیت سوئیچ ۲۵,۰۰۰
۱۸ تعویض شیر کنترل گاز کامل با تنظیم ۵۵,۰۰۰
۱۹ تعویض شیر سه راه مکانیکی ۷۰,۰۰۰
۲۰ تعویض شیر موتوری و سرویس ۳۵,۰۰۰
۲۱ تعویض فیوز های کنترل هر عدد ۱۰,۰۰۰
۲۲ تعویض محدود کننده جریان آب ۴۵,۰۰۰
۲۳ تعویض هوا گیر ۲۵,۰۰۰
۲۴ تعویض سنسور آبگرم یا شوفاژ جداری ۲۵,۰۰۰
۲۵ تعویض فن پکیج احتراق بسته یا باز ۶۰,۰۰۰
۲۶ تعویض پرشر سوئیچ آب ۳۰,۰۰۰
۲۷ تعویض پرشر سوئیچ هوا ۳۰,۰۰۰
۲۸ تعویض لاستیک دیافراگم ۳۵,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰
۲۹ تنظیم برد الکترونیک دستگاه بوش ۲۵,۰۰۰
۳۰ تنظیم فشار و شارژ منبع انبساط ۲۵,۰۰۰
۳۱ اسید شویی پکیج دیواری بوش ۶۵,۰۰۰ تا ۹۵,۰۰۰
۳۲ آب بندی کامل دستگاه وقتی که نشتی دارد ۴۵,۰۰۰
۳۳ تعویض فلومتر یا فلو سوئیچ ۵۰,۰۰۰
۳۴ تعویض اتاق و سرویس محفظه احتراق ۴۰,۰۰۰
۳۵ نصب پکیج دیواری بوش ۸۰,۰۰۰
۳۶ نصب پکیج زمینی با دیگ چدنی ۱۲۰,۰۰۰
۳۷ سرویس کامل( شامل سرویس تمام موارد) ۱۹۵,۰۰۰

برخی از ویژگی های پکیج های دیواری BOSCH

شرکت بوش در سال ۱۸۸۶ توسط رابرت بوش به عنوان یک کارگاه مکانیک و مهندسی برق در کشور آلمان پایه‌گذاری شد. نخستین تولیدات این شرکت موتور های مغناطیسی و دیگر قطعات اتومبیل بودند. در سال ۱۹۰۱ نخستین کارخانه شرکت لوازم خانگی بوش که یکی از محصولات آن پکیج دیواری بود افتتاح شد. از ویژگی های پکیج های دیواری بوش می توان به دارا بودن سیستم مدولار الکتریکی برای کنترل حرارت آب گرم شوفاژ و آب گرم مصرفی بوسیله سنسورهای NTC، مشعل اتمسفریک با سیستم جرقه زن خودکار، سیستم آیونایز حفاظت از شعله، سیستم ایمنی تخلیه گاز، سیستم عیب یاب الکترونیک، دارای پمپ سیرکولاسیون گراندفوس با ۳ قدرت (دور) کاری، سیستم ایمنی محدود کننده حداکثر دمای آب مدار گرمایش، مجهز به شیر کنترل گاز Sit 845 ایتالیا، دارای محفظه احتراق بسته، قابلیت اتصال به سیستم خورشیدی، دارای گواهینامه دو ستاره اروپا (EN 13203) و استاندارد (EN 483-2000) می باشند.