به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
خدمات تعمیر کولر گازی بوش، نمایندگی

خدمات تعمیر کولر گازی بوش

فهرست مطالب این صفحه

اینکه کولر گازی بوش شما چه مدلی می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. تعمیرکاران مجرب تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات کولر گازی بوش شما با تعهد کامل می باشند.

تخصصی ترین مرکز خدمات تعمیر کولر گازی بوش

تعمیرات در منزل یا محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما

تعمیر سریع و تضمینی با قطعات ارجینال ضمانت دار

۶ ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

اعزام سرویس کار و تکنسین تخصصی کولر گازی اسپلیت بوش در سریعترین زمان ممکن به محل شما

خدمات تعمیرات کولر گازی بوش

تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تخصصی خدمات تعمیرات کولر گازی بوش بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر کولر گازی بوش آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. تعمیرگاه دیبا پشتیبان دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات اسپلیت بوش در انواع مدل ها توسط دیبا پشتیان بعنوان مرکز تخصصی خدمات تعمیرات بوش آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

مزایای استفاده از خدمات تعمیر کولر گازی بوش تعمیرگاه ما

این مرکز دارای سه شعبه واقعی در سطح تهران است که خدمت رسانی به مشتریان را  تسهیل و تسریع  می‌کند. از دیگر خدمات قابل توجه این تعمیرگاه مجاز BOSCH می توان به استفاده از قطعات یدکی اصلی انواع کولر گازی از جمله اسپیلت بوش و ضمانت قطعات و همچنین ضمانت سرویس تعمیرات به مدت ۶ ماه پس از ارائه اشاره کرد. بعلاوه، این مرکز مجاز و معتبر به منظور افزایش هر چه بیشتر رضایتمندی مشتریان، در هنگام ارایه خدمات، همیشه تخفیف های ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد.

تعمیرات کولر گازی شما در محل

دیگر نگران حمل و نقل کولر گازی اسپلیت بوش خود برای تعمیر و احتمالا آسیب دیدن آن در مسیر تعمیرگاه یا نمایندگی نباشید. ما سرویس کار را به منزل و محل مورد نظر شما ارسال خواهیم کرد.

گارانتی سرویس و تعمیرات

اگر خرابی مجدد کولر گازی بوش شما از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۱۸۰ روز از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود.

تعیین زمان خدمات توسط شما

پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات کولر گازی بوش خود، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود.

تعمیر در سریعترین زمان

مدت زمان تعمیر کولر گازی اسپلیت بوش شما بستگی به نوع خرابی آن متغیر می باشد. اما ما با دارا بودن شعب در تمام نقاط تهران این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

آیا ما نمایندگی تعمیرات کولر گازی بوش می باشیم؟

شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان یکی از با سابقه ترین مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی است که با مجوز رسمی از اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی مشغول به خدمات دهی به شما عزیزان میباشد. مجموعه ما به عنوان تعمیرگاه مجاز کلیه برندهای لوازم خانگی از جمله بوش، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در سراسر تهران میباشد. توجه داشته باشید که ما به عنوان نمایندگی تعمیرات کولر گازی بوش فعالیت نمی کنیم و زیر نظر اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی به صورت رسمی و قانونی خدمات خود را ارائه می دهیم. شما برای تماس با نمایندگی اصلی تعمیرات کولر گازی اسپلیت بوش خود باید از روی کارت گارانتی که در داخل دستگاه وجود دارد، با این مراکز تماس بگیرید.
لازم به ذکر است که برخی شرکت ها برای کسب درآمد بیشتر و سودجویی شرکت خود را با عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات کولر گازی بوش معرفی می کنند و با این عنوان هزینه های بالا و غیر قانونی از مشتری دریافت می‌نمایند.

تعمیرکار کولر گازی اسپلیت بوش

زمانی که کولر گازی بوش شما خراب می شود، برخی از ایرادات را شما می توانید بر طرف کنید، اما برخی دیگر نیازمند مهارت و تخصص بالا و ابزار آلات پیشرفته می باشند و لازم است تا تعمیرات دستگاه شما توسط تعمیرکار کولر گازی اسپلیت بوش (bosch) انجام شود تا نتیجه ی مطلوب حاصل گردد. همچنین تعمیرکار اسپلیت بوش باید فردی آموزش دیده و با تجربه باشد و با نحوه کارکرد دستگاه و نحوه عملکرد قطعات مختلف کولر گازی بوش آشنایی کامل داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است که آسیب جدی به دستگاه شما وارد شود.

نصب و سرویس کولر گازی اسپلیت بوش

معمولا وقتی که در تابستان هوا گرم می شود ما به سراغ کولر می رویم و انتظار داریم که دستگاه ما همیشه به خوبی کار کند. اما ممکن است که با روشن کردن دستگاه، متوجه ی بروز مشکلاتی در کولر گازی تان شوید و حسابی ناراحت شوید. باید به این نکته توجه داشته باشید که برای جلوگیری از خرابی های احتمالی و افزایش طول عمر اسپلیت بوش، باید به دو نکته توجه داشته باشید. اول از همه این که نصب دستگاه شما باید حتما توسط فرد متخصص و مطابق با استاندارد و اصول انجام شود، زیرا در غیر اینصورت عملکرد دستگاه شما با مشکل مواجه می شود. همچنین بعد از نصب باید توجه داشته باشید که دستگاه شما به طور منظم و به صورت سالانه ( ترجیحا هر ۶ ماه یک بار )، توسط تکنسین حرفه ای سرویس شود. قطعا شما جهت خرید اسپلیت بوش، هزینه ی زیادی را پرداخت کرده اید و دلتان نمی خواهد که دستگاه شما خراب شود یا وسط تابستان با مشکل مواجه شود، بنابراین بهتر است تا علاوه بر نصب صحیح دستگاه، جهت جلوگیری از خرابی های جدی تر، نسبت به سرویس کولر گازی بوش حساس باشید تا دستگاه شما همیشه نو و سالم بماند و عملکرد مناسبی داشته باشد. سرویس کولر گازی بوش شامل خدماتی از قبیل شستشوی فیلتر ها، سرویس بلوور، سرویس سنسور ها، سرویس فین ها، سرویس کویل ها، بررسی مسیر درین ( مسیر خروج آب حاصل از میعانات )، شستشوی کندانسور و… می باشد.

خرابی ها و مشکلات متداول در تعمیرات کولر گازی بوش

استفاده کنندگان از کولرهای گازی بوش ممکن است با مشکلاتی در هنگام استفاده از دستگاه خود روبرو شوند که آنها را وادار کند با نمایندگی های تعمیرات بوش یا تعمیرگاه های مجاز لوازم خانگی تماس بگیرند. در ادامه به اختصار به برخی از مهمترین و شایع ترین مشکلات موجود در کولرهای گازی بوش، اشاره شده است.

 • نشت گاز مبرد کولر گازی اسپیلت بوش

یکی از ایراداتی که ممکن است برای دستگاه شما به وجود بیاید، نشت مبرد می باشد. گاز مبرد، گازی است که باعث خنک کردن هوا توسط دستگاه می شود. گاز مبرد می تواند از لوله های مسی یا از یونیت بیرونی نشت کند. نشت گاز مبرد از لوله مسی می تواند در اثر خوردگی لوله و یا در قسمت هایی که لوله آسیب دیدگی دارد و یا خم شدگی دارد اتفاق بیوفتد. در صورت نشت گاز مبرد، میزان مبرد در سیستم کم می شود و در نتیجه مشکلاتی برای دستگاه به وجود می آید. از مهم ترین مشکلات نیز، عدم خنک کردن محیط می باشد. همچنین نشت گاز مبرد در محیط نیز بسیار خطرناک می باشد و این مشکل می تواند باعث مسومیت، مشکلات پوستی، مشکلات تنفسی و حتی مرگ نیز شود. در صورت نشت گاز مبرد، اولین اقدام پیدا کردن دقیق محل نشت می باشد. پیشنهاد می کنیم در صورت مواجه شدن با این مشکل هرچه سریع تر از یک تکنسین متخصص برای رفع مشکل کمک بخواهید. بر طرف کردن این ایراد، یک کار کاملا تخصصی می باشد.

 • کولر گازی اسپیلت بوش هوای خنک پرتاب نمی کند

گاهی ممکن است که کولر گازی روشن شود ولی دستگاه باد خنک پرتاب نکند. در این صورت لازم است که در همان ابتدا از باز بودن دریچه های کولر مطمئن شوید. سپس باید تنظیمات ترموستات و فیلتر ها را بررسی کنید. کثیف بودن فیلتر ها، باعث می شود تا جریان هوا در دستگاه برقرار نشود و در نتیجه امکان پرتاب هوای خنک وجود نداشته باشد. در این صورت لازم است تا فیلتر ها را جدا کنید و آن ها را آب گرم و صابون و مسواک به خوبی شستشو دهید. در صورتی که امکان تمیز کردن فیلتر ها وجود ندارد، لازم است تا آن ها را تعویض کنید. همچنین اگر کولر گازی اسپیلت شما به قدر کافی خنک نمی کند، لازم است تا از میزان گاز مبرد موجود در دستگاه مطمئن شوید و عدم نشت گاز را بررسی کنید. در صورت لزوم باید شارژگاز نیز انجام دهید.

 • کولر گازی اسپیلت بوش خاموش نمی شود

گاهی ممکن است که هر کاری که می کنید، دستگاه خاموش نمی شود. این مشکل می تواند بخاطر خرابی کنترل الکترونیکی اتفاق افتاده باشد. و یا این مشکلات فنی از قبیل خرابی ترموستات یا خرابی سنسور برای دستگاه شما اتفاق افتاده باشد. همچنین ممکن است که این مشکل بخاطر کثیفی فیلتر ها و یا کثیفی لوله های کندانسور اتفاق افتاده باشد. همچنین لازم است تا موارد دیگری از قبیل برد فرمان دستگاه، برد رله، برد کنترل دما، ترمیستور، فن و… نیز بررسی شوند.

 • نشت آب از پنل داخلی کولر گازی اسپیلت

گاهی ممکن است که آب از پنل داخلی دستگاه نشت کند و باعث شود تا دیواری که دستگاه روی آن نصب شده، کاملا خیس شود. این آب در واقع آب حاصل از میعانات می باشد و نشت آب از پنل داخلی می تواند بخاطر انسداد مسیر تخلیه آب یا زنگ زدگی تشت تخلیه یا خرابی پمپ دستگاه اتفاق افتاده باشد. در این صورت لازم است تا تمام این موارد بررسی شوند تا مشکل دستگاه بر طرف شود.

 • سر و صدای زیاد کولر گازی بوش

کولر گازی هنگامی که روشن است یک صدای کمی دارد، و این صدا طبیعی می باشد. اما اگر این سر و صدا خیلی بلند و غیر عادی باشد، نباید نسبت به آن بی توجه باشید. این مشکل می تواند در اثر کثیف بودن فیلتر، معیوب بودن بلبرینگ، خرابی فن، خرابی کویل ها و… اتفاق افتاده باشد. در این صورت لازم است تا منشاء مشکل مشخص شود تا مشکل رفع گردد.

سایر مشکلات:

 • پایین آمدن عملکرد کولر به دلیل کثیف شدن فیلتر هوا
 • خاموش شدن کولر و یا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه به دلیل خراب شدن برد اصلی
 • خاموش و روشن شدن گهگاهی دستگاه به دلیل مشکل در سیم کشی و بالا آمدن آمپر
 • وجود برفک روی لوله ها یا کندانسور به دلیل کاهش میزان شارژ گاز و یا کثیف بودن فیلترها
 • صدای غیر عادی یا لرزش به دلیل مشکل در برد اصلی، کندانسور و یا فن کولر
 • کار نکردن فن پنل داخلی
 • کار نکردن فن پنل داخلی به دلیل مسدود شدن یا کثیف شدن فیلتر

ارور ها و کدهای خطای متداول کولر گازی اسپلیت بوش

در زیر فهرست مهم ترین کدهای خطا یا ارور های کولر گازی اسپلیت های بوش که گاهی تماس با نمایندگی های تعمیرات بوش یا تعمیرگاه های مجاز لوازم خانگی را ضروری می سازد آورده شده‌اند:

ارور های اسپلیت بوش در یونیت داخلی

 • ارور E1

این ارور به معنای وجود مشکلی در ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی می باشد.

 • ارور E2

این ارور به معنای خرابی سنسور T1 می باشد. احتمالا این سنسور اتصال کوتاه شده است.

 • ارور E3

این ارور به معنای خرابی سنسور T2 می باشد. احتمالا این سنسور اتصال کوتاه شده است.

 • ارور E4

این ارور به معنای خرابی سنسور T2B می باشد. احتمالا این سنسور اتصال کوتاه شده است.

 • ارور E7

این ارور به معنای وجود مشکلی در برد الکترونیکی دستگاه می باشد.

 • ارور ED

این ارور به معنای خرابی سنسور دمای محیط می باشد. احتمالا این سنسور اتصال کوتاه شده است.

 • ارور P0

این ارور به معنای افت دما در اواپراتور می باشد.

 • ارور P1

این ارور به معنای شروع فرآیند دیفراست می باشد.

ارور های اسپلیت بوش در یونیت خارجی

 • ارور E0

این ارور به معنای خرابی برد الکترونیکی می باشد.

 • ارور E2

این ارور به معنای وجود مشل در ارتباط بین دو یونیت می باشد.

 • ارور E3

این ارور به معنای وجود مشکل ارتباطی بین دو برد می باشد.

 • ارور E4

این ارور به معنای خرابی سنسور های ۳T و ۴T می باشد.

 • ارور E5

این ارور به معنای خطای ولتاژ می باشد.

 • ارور P1

این ارور به معنای فشار بالای گاز می باشد.

 • ارور P2

این ارور به معنای فشار پایین گاز می باشد.

 • ارور P3

این ارور به معنای آمپراژ بیش از حد در کمپرسور می باشد.

 • ارور P4

این ارور به معنای دمای بالای کمپرسور می باشد.

 • ارور P5

این ارور به معنای دمای بالای کندانسور می باشد.

 • ارور P6

این ارور به معنای خرابی برد کنترل می باشد.

 • ارور P7

این ارور به معنای دمای بالای اواپراتور می باشد.

چه موقع کولر گازی اسپیلت بوش به تعمیر نیاز دارد ؟

 • زمانی که کولر گازی اسپیلت بوش دارای سر و صدای غیر عادی می باشد.
 • زمانی که دستگاه هوای خنک پرتاب نمی کند.
 • زمانی که دستگاه به صورت ناگهانی خاموش می شود.
 • زمانی که پنل داخلی آب ریزی دارد.
 • زمانی که کولر گازی یخ زده است.
 • زمانی که دستگاه روشن نمی شود.
 • زمانی که کولر گازی گرم نمی کند.
 • زمانی که برد الکترونیکی دستگاه خراب شده است.
 • زمانی که کمپرسور دستگاه کار نمی کند.
 • زمانی که دستگاه بوی بدی دارد.
 • زمانی که حالت swing دستگاه کار نمی کند.
 • زمانی که فیوز به صورت مداوم قطع می شود.
 • زمانی که کولر گازی اسپیلت بوش شما نیاز به سرویس اساسی دارد.

نکات مهم در استفاده و نگهداری از کولر گازی بوش

به منظور افزایش کارایی و بالا بردن عمر کولر گازی اسپیلت بوش توصیه می شود نکات زیر را در هنگام استفاده از دستگاه رعایت کنید:

 • اطراف کولر گازی را به طور مناسب درزگیری کنید و آن را از معرض تابش مستقیم خورشید دور نگه دارید.
 • در هنگام روشن کردن دستگاه در و پنجره ها را ببندید.
 • از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق گازو سماور، لامپ رشته ای و غیره در هنگام روشن بودن کولر گازی کمتر استفاده کنید.
 • از کولر گازی تمام وقت و با تمام قدرت استفاده نکنید.
 • فیلترهای کولر را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.
 • از کولر آبی و کولر گازی همزمان استفاده نکنید.
 • به منظور اطمینان از کم نشدن گاز دستگاه آن را به طور سالیانه از طریق تماس با نمایندگی های تعمیرات کولر گازی بوش و تعمیرگاه های معتبر سرویس نمایید.

هزینه های سرویس و تعمیر کولر گازی بوش

اگر کولر گازی بوش شما با یکی از خطاها و یا مشکلات گفته شده در بالا روبرو شد، لازم است که هر چه سریعتر با مرکز تخصصی خدمات تعمیرات اسپلیت بوش تماس بگیرید. به منظور تعمیر دستگاه، پس از تماس با یکی از شعب نمانیدگی مجاز تعمیرات بوش دیبا پشتیبان ایرانیان، مشاوره تلفنی ای با یکی از متخصصان شرکت، به منظور کسب اطلاعات لازم و ارائه راهنمایی انجام می گیرد. در صورتی که مشکل جدی ای وجود نداشته باشد با راهنمای متخصصان شرکت مشتری خود قادر به رفع مشکل خواهد بود. در غیر این صورت، با ثبت درخواست مشتری، تکنسین های آموزش دیده ما، ظرف حداکثر ۲ ساعت در محل حاضر شده  و به سرویس و تعمیر دستگاه اقدام خواهند کرد. لازم به ذکر است که تعمیرات، با استفاده از قطعات اصلی و اورجینال انجام می شود. بعلاوه، همه هزینه های نصب، سرویس، تعمیرات و تعویض قطعات بر طبق مصوبه اتحادیه و البته پس از اعمال تخفیف های مورد نظر محاسبه خواهد شد.

برخی از ویژگی های کولر گازی اسپلیت های BOSCH

بوش شرکتی چند ملیتی و اساسا کره ای و یکی از معروفترین و پرفروش ترین شرکت های بزرگ در زمینه تولید محصولات الکترونیک و فناوری است که یکی از مهمترین و یزرگترین تخصص آنها تولید لوازم خانگی مدرن از جمله کولر گازی می باشد. از ویژگی های کولر گازی اسپلیت های جدید بوش می توان به دارای دو فیلتر دو مرحله ای با نام های Easy Filter و virus doctor، قرار گرفتن فیلتر Easy در روی دستگاه، کیفیت ساخت بالا، سیستم عیب یاب اتومات و هوشمند، قابلیت کارکرد کمپرسور تا ۵۴ درجه سانتی گراد و قدرت پرتاب باد در حدود ۱۴ متر اشاره نمود

توجه: در صورتی که کولر گازی اسپیلت شما شامل گارانتی می باشد میتوانید با شماره های نمایندگی تعمیرات یا خدمات پس از فروش بوش که روی کارت گارانتی شما درج شده است تماس بگیرید. اما اگر دستگاه شما شامل گارانتی نمی باشد یا قصد استفاده از خدمات شرکتی غیر از نمایندگی تعمیرات کولر گازی بوش دارید، می توانید با ما بعنوان تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *